| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > NBP szkoli kadrę do wprowadzenia Polski do strefy euro

NBP szkoli kadrę do wprowadzenia Polski do strefy euro

Narodowy Bank Polski wspiera kształcenie specjalistów, którzy będą pomocni przy wprowadzaniu Polski do strefy euro.

Narodowy Bank Polski rozpoczął współpracę z Wydziałem Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerzy zainaugurowali pierwszą edycję rocznych podyplomowych studiów „Mechanizmy funkcjonowania strefy euro”.

Jest to wspólna inicjatywa stołecznej uczelni i Narodowego Banku Polskiego. Projekt obejmuje nie tylko Warszawę, ale realizowany jest jednocześnie na 16 innych uczelniach publicznych.

– Wierzymy, że dzięki tym studiom wejście Polski do strefy euro odbędzie się bardziej płynnie i nasz kraj osiągnie z tego jak największe korzyści – powiedział prof. Krzysztof Opolski z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego i szef zespołu doradców prezesa NBP podczas inauguracji, która odbyła się 14 listopada br.

W Warszawie wykład inauguracyjny wygłosił prof. Witold Koziński, również wykładowca WNE UW, wiceprezes NBP, odpowiedzialny za prace banku związane z członkostwem Polski w strefie euro.

– Polska wejdzie do strefy euro, ale nie należy rozpatrywać tego w kategoriach prędzej czy później, lecz powinna wejść we właściwym momencie, bo to przesądzi o skali odniesionych przez nasz kraj korzyści – zaznaczył prof. Witold Koziński.

Uczestnikami studium w większości są absolwenci kierunków ekonomicznych, pracujący m.in. w oświacie i administracji. O ogromnym zainteresowaniu studiami świadczy fakt, że w ciągu dwóch tygodni na studia w Warszawie wpłynęło ponad 350 aplikacji na nieco ponad 50 miejsc.

NBP/IN

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Zuzanna Taraszewska

PR-imo public relations

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK