reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MG: reguła wydatkowa i reformy emerytalne zmniejszą deficyt budżetowy

MG: reguła wydatkowa i reformy emerytalne zmniejszą deficyt budżetowy

Ustawowa reguła dla wydatków budżetowych i wprowadzenie elastycznego wieku emerytalnego - to zdaniem ministra finansów Jacka Rostowskiego dobre rozwiązania na poprawę stanu finansów publicznych.

Podczas debaty Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju i „Dziennika Gazety Prawnej” pt. „Jak trwale usunąć dziurę budżetową”, która odbyła się 27 października br., minister finansów Jacek Rostowski uznał, że ustawowe określenie dopuszczalnego pułapu wzrostu wydatków budżetowych mogłoby polepszyć sytuację finansów państwa – informuje Ministerstwo Gospodarki.

Zdaniem ministra finansów trzeba zastanowić się nad wprowadzeniem reguły wydatkowej. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza na czasy koniunktury, gdy bardzo trudno utrzymać wydatki na planowanym poziomie.

Resort podaje, że kolejnym sposobem na poprawienie kondycji polskich finansów publicznych może być kontynuacja reform systemu emerytalnego, które stanowią jednocześnie jedną z najważniejszych dróg wyjścia z deficytów w większości krajów europejskich.

W opinii ministra Jacka Rostowskiego w polskich warunkach reforma taka polegałaby przede wszystkim na odejściu od sztywno określonego wieku emerytalnego i - wzorem Danii i Szwecji - uzależnieniu go od przewidywanej średniej długości aktywnego życia.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół

Kancelaria Kubiczek Michalak Sokół świadczy wyspecjalizowane usługi w zakresie prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama