REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA - bezpłatny webinar dla prawników i przedsiębiorcow
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA - bezpłatny webinar dla prawników i przedsiębiorcow
Kancelaria Prawna Skarbiec

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Działając na międzynarodowym rynku firma może wpaść w kłopoty tylko dlatego, że partner z zagranicy podlega innym zasadom i innemu prawu niż polska firma. Dlatego zrozumienie i świadomość swoich obowiązków vs obowiązków i zasad obowiązujących partnera z innego kraju jest kluczowa dla zabezpieczenia interesów członka zarządu i interesów spółki. W końcu decyzje podejmowane w czasie zawirowań na rynkach finansowych mogą skończyć się osobistą odpowiedzialnością i zarzutami karnymi.

REKLAMA

O praktycznych aspektach współpracy polskich firm z firmami z USA Mecenas Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelarii Prawnej Skarbiec opowie wraz z Michael’em Traison, z Cullen and Dykman LLP, uznanej kancelarii prawnej z Nowego Jorku.

Panel dedykowany jest prawnikom współpracującym z członkami zarządu i przedsiębiorcom prowadzącym interesy ze spółka.

W zagmatwanym świecie ładu korporacyjnego, poszczególne jurysdykcje nadają własny, charakterystyczny rys roli członków zarządu w zarządzaniu i nadzorowaniu działalności spółki, a także ich obowiązkom wobec spółki, jej interesariuszy oraz przestrzegania wymogów regulacyjnych. Warto zatem poznać niuanse mogące zaważyć na płynności finansowej spółki jak i osobistej odpowiedzialności.

Zabezpiecz interesy swoich klientów:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Weź udział w bezpłatnym webinarze i dowiedz się:
•    Jakie są różnice pomiędzy zasadami odpowiedzialności członków zarządów firm polskich i amerykańskich? I Jakie pułapki rodzi to dla polskich firm?
•    Jak członkowie zarządu mogą zabezpieczyć się przed odpowiedzialnością osobistą w przypadku współpracy z firmami z USA?
•    Jak zabezpieczyć firmę przed niewypłacalnością kontrahenta czy partnera biznesowego z USA ?
•    W jaki sposób odzyskać pieniądze od amerykańskiego wierzyciela?
•    Co zrobić w sytuacji, gdy amerykańska firma będąca dłużnikiem polskiej firmy ogłasza upadłość?

25.06.2024 godz. 15:00-16:30 pl czasu
spotkanie online 
w języku angielskim

Paneliści

•    Robert Nogacki, partner zarządzający Kancelaria Prawna Skarbiec
•    Mikołaj Chałas, kancelaria Prawna Skarbiec
•    Michael Traison, partner Cullen and Dykman LLP, uznanej kancelarii prawnej z Nowego Jorku
 

Rejestracja: https://kancelaria-skarbiec.pl/niewyplacalnosc-i-odpowiedzialnosc-czlonkow-zarzadu-w-polsce-i-usa-webinar-online/ 
 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA