REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Digitalizacja – sposób na kryzys?

Sposób na rozwój firmy w czasach kryzysu
Sposób na rozwój firmy w czasach kryzysu

REKLAMA

REKLAMA

Hossa nie może trwać wiecznie, w pewnym momencie przychodzi spowolnienie. Magazyny zaczynają wypełniać się produktami, a płynność finansowa zaczyna doskwierać. Procesy operacyjne i biznesowe są zazwyczaj niewydolne. Jakie działania podjąć w czasach kryzysowych?

Czas kryzysu – wzrasta rola marketingu 

W okresie bessy znaczenia nabiera dział marketingu, dział sprzedaży oraz optymalizacja procesów i kosztów. Kończy się wyścig na wielkość hali produkcyjnej, a zaczyna walka o klienta i udziały rynkowe – firmy zaczynają prawdziwą rywalizację między sobą. Marketing przygotowuje strategię, znaczenia nabiera wizerunek firmy, dystrybucja, jakość produktów, budowanie lojalności wśród dotychczasowych klientów itp. Również istotna jest optymalizacja procesów i kosztów, najczęściej poprzez digitalizacje i zwiększenie efektywności oraz minimalizację błędów.

REKLAMA

Czas hossy spowodował, że przedsiębiorcy zapomnieli o optymalizacji 

Większość dużych przedsiębiorstw, w okresie dynamicznego wzrostu nie miała czasu na wdrożenie kompleksowych rozwiązań IT optymalizujących procesy w firmie. Teraz, kiedy końcowy profit zależy od sumy usprawnień i efektywności przedsiębiorstwa, firmy chętniej inwestują w digitalizację.

Budowanie przewagi konkurencyjnej – możliwe zadanie na czas kryzysu

REKLAMA

Przedsiębiorcy chcąc zbudować przewagę konkurencyjną i zdobywać udziały rynkowe muszą wdrażać nowoczesne systemy IT. Pozwalają one otrzymywać lepszy obraz sytuacji w firmie, bardziej dokładne raporty, tworzone w czasie rzeczywistym, możliwość weryfikacji przyjętych strategii i założeń oraz ich szybkiej modyfikacji. Oprócz większej przejrzystości i kontroli w procesach, systemy IT pozwalają na lepsze zarządzanie produktem, obsługę klienta czy zarządzaniem sprzedażą.

Nowoczesne rozwiązania IT usprawnią działania sprzedażowe, a także pomogą omijać potencjalne kosztowe błędy oraz lepiej zarządzać kosztami. Niektórzy przedsiębiorcy zamierzają wykorzystać okres spowolniania do zbudowania przewagi technologicznej, która pozwoli im wygrać na rynku i przygotować firmę na nowe wyzwania.

Autor: Tomasz Szymański, Sygnisoft

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA