| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rekordowe bezrobocie w strefie euro

Rekordowe bezrobocie w strefie euro

Aż 11,6% wyniosła we wrześniu stopa bezrobocia w strefie euro. Średnie bezrobocie wszystkich krajów Unii Europejskiej wyniosło 10,6%. To znacznie gorsze wyniki w porównaniu do września 2011 r., kiedy to stopa bezrobocia wynosiła odpowiednio 10,3% (strefa euro) oraz 9,8% (cała UE). Polska stopa bezrobocia mierzona według metodologii UE wyniosła we wrześniu 2012 r. - 10,1%.

W całej Unii Europejskiej bez pracy było 25,75 mln osób, z czego 18,49 mln w strefie euro. W ciągu roku przybyło odpowiednio 2,15 mln i 2,17 mln bezrobotnych.

Najniższą stopą bezrobocia mogą pochwalić się Austria (4,4%), Luksemburg (5,2%) oraz Niemcy i Holandia (po 5,4%).

Najgorzej jest pod tym względem w Hiszpanii (25,8%) i Grecji (25,1%). Zła sytuacja na rynku pracy w Europie utrudnia przezwyciężenie spowolnienia gospodarczego.

Jednocześnie widać, że odciska piętno na oszczędnościach Europejczyków. Najnowsze dane Eurostatu wskazują na dalszy spadek stopy oszczędności w strefie euro.

Akcyza na samochody 2012 / 2013

Nie trzeba korygować VAT po kradzieży towarów

W II kwartale wyniosła 12,9% wobec 13,1% w 3 pierwszych miesiącach tego roku. Tak słabego wyniku nie było w tym stuleciu.

Wciąż jednak ten wskaźnik w Eurolandzie jest wyższy niż w całej Unii Europejskiej, gdzie sięga 11%.

Pozytywnie zaskoczył październikowy odczyt wskaźnika aktywności polskiego przemysłu, ale trudno wciąż mówić o odwróceniu niekorzystnych tendencji. PMI podniósł się z wrześniowych 47 pkt do 47,3 pkt.

W Japonii mieliśmy kolejny spadek PMI, do 46,9 pkt z 48 pkt miesiąc wcześniej. Podobnie było w Czechach, gdzie wskaźnik obniżył się z 48 pkt do 47,2 pkt.

Home Broker

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

HADY KANCELARIA PRAWA GOSPODARCZEGO I PRAWA PRACY

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »