reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Biopaliwa będą dofinansowane

Biopaliwa będą dofinansowane

Resort gospodarki będzie dofinansowywał wytwarzanie biopaliw oraz zakup napędzanych z ich wykorzystaniem samochodów.

Zgodnie z art. 37a ust. 3 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponetach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. Nr 169, poz. 1199, z późn. zm.), działania o których mowa w art. 37 pkt 2-5 ustawy oraz promocja wytwarzania i wykorzystania biokomponentów i biopaliw ciekłych, pomoc dla wytwórców biokomponentów oraz producentów paliw, finansowanie opłat za parkowanie dla pojazdów zasilanych biopaliwami ciekłymi, zakup nowych pojazdów zasilanych biopaliwami ciekłymi i wspieranie ekologicznego transportu mogą być dofinansowywane przez ministra właściwego do spraw gospodarki.

Minister Gospodarki został zobowiązany, w porozumieniu z Ministrem Finansów, do określenia, w drodze rozporządzenia, szczegółowych warunków, sposobu i trybu przyznawania dofinansowania.

Polecamy: Rząd przyjął kolejny pakiet ułatwień dla firm

W Ministerstwie Gospodarki prowadzone są prace związane z projektem rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków, sposobu i trybu przyznawania dofinansowania na realizację działań związanych z wytwarzaniem biokomponentów, produkcją biopaliw ciekłych lub innych paliw odnawialnych i wykorzystaniem ich w transporcie.

Projekt rozporządzenia był przedmiotem uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. W dniach 24 sierpnia br. oraz 28 sierpnia br. przeprowadzono konferencje uzgodnieniowe dotyczące ww. projektu rozporządzenia. W wyniku uwag zgłoszonych przez zainteresowane organy administracji państwowej oraz podmioty gospodarcze w ramach uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt rozporządzenia uległ zmianom.

Źródło: mg.gov.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama