reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polskie firmy podbiją Europę Środkowo-Wschodnią?

Polskie firmy podbiją Europę Środkowo-Wschodnią?

Zrzeszanie się i aktywny dialog z przedstawicielami administracji oraz rządu mają być sposobem na umacnianie pozycji polskich przedsiębiorstw na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W promowaniu zrównoważonej gospodarki dużą rolę odgrywa także handel detaliczny.

Szanse i wyzwania dla rozwoju handlu detalicznego w naszym rejonie geograficznym to główne tematy konferencji „Perspektywy Rozwoju Handlu w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej”. Spotkanie, w którym udział wziął wiceminister gospodarki Rafał Baniak, odbyło się 9 maja 2011 r. w Warszawie.

Wiceminister Baniak podkreślił, że sektor handlu detalicznego, który zatrudnia aż 20 mln osób, jest filarem gospodarki europejskiej. – Stanowi on bardzo poważny czynnik wzrostu gospodarczego, konkurencyjności i zatrudnienia w Europie – zauważył podsekretarz stanu w MG. - Sektor ten odgrywa również kluczową rolę w realizacji celów strategii gospodarczej Europa 2020 – dodał.

Zdaniem wiceministra, o pozycji przedsiębiorstw na rynku w dużej mierze decyduje umiejętność stosowania czystych zasad konkurencji oraz umiejętność współpracy. – Dlatego zachęcamy przedsiębiorców do wspólnego działania poprzez zrzeszanie się i aktywny dialog z przedstawicielami administracji i rządu – podkreślił.

Podsekretarz stanu w MG przypomniał działania resortu gospodarki na rzecz rozwoju mikro i małej przedsiębiorczości. – Poprawiamy warunki prowadzenia działalności gospodarczej poprzez uproszczenie obowiązujących przepisów oraz redukcję obciążeń administracyjnych – powiedział. - Wprowadziliśmy m. in. możliwość składania oświadczeń zamiast zaświadczeń - dodał.

Wiceminister zauważył, że handel detaliczny odgrywa bardzo istotną rolę w tworzeniu i promowaniu zrównoważonej gospodarki. – Należy zachęcać i wspierać sektor detaliczny do inwestowania w innowacyjne rozwiązania w zakresie logistyki, transportu, efektywności energetycznej i technologii teleinformatycznych – zauważył. – Na otwartym rynku europejskim tylko ustawiczny rozwój pozwala utrzymać konkurencyjność – powiedział.

Polecamy: Jak założyć firmę remontowo-budowlaną?

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy polskie firmy podbiją Europę Środkowo-Wschodnią?
Czy polskie firmy podbiją Europę Środkowo-Wschodnią?

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Posyniak

Kancelaria Radcy Prawnego Jacek Posyniak specjalizuje się przede wszystkim w prawie karnym niosąc pomoc prawną osobom zatrzymanym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa i to zarówno sprawcom, jak i pokrzywdzonym. Kancelaria zajmuje się także m.in. sprawami z zakresu prawa rodzinnego, drogowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama