reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Stopy procentowe bez zmian

Stopy procentowe bez zmian

Na zakończonym w środę posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej nie podwyższyła stóp procentowych. Ekonomiści zapowiadają jednak ich wzrost w najbliższych miesiącach.

"Kolejna podwyżka jest nieuchronna i nastąpi w najbliższych miesiącach" - mówi dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan.

„Wysoka inflacja w styczniu, czy wzrost oczekiwań inflacyjnych nie skłoniły na razie Rady Polityki Pieniężnej do podwyżki stóp procentowych. Członkowie Rady chcą zapewne najpierw zobaczyć analizy pokazujące wpływ oczekiwań inflacyjnych na wzrost kosztów pracy.

Kolejnej podwyżki stóp możemy się jednak spodziewać niebawem. Od dłuższego już czasu znacznie bardziej dynamicznie niż ceny dóbr konsumpcyjnych rosną ceny dóbr produkcyjnych (PPI), które będą w 2011 r. przekładały się na inflację (CPI). Ciągle do końca nie wiemy, w jaki sposób przełoży się na koszty pracy pełne otwarcie rynku niemieckiego dla polskich pracowników

Polecamy: Jak banki traktują sektor MSP?

Rosną też ceny surowców. Wpływ na wzrost ceny ropy naftowej ma niestabilna sytuacja w krajach, które ją eksportują. Inflacja w pierwszej połowie roku pewnie przekroczy 4 proc. To wszystko skłoni RPP do podwyższenia stóp."- dodaje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Stopy procentowe bez zmian
Stopy procentowe bez zmian

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama