reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Pomoc dla firm poszkodowanych w powodzi zatwierdzona przez KE

Pomoc dla firm poszkodowanych w powodzi zatwierdzona przez KE

Do 50 tys. zł - taka będzie maksymalna pożyczka udzielona firmom, które doznały szkody na skutek tegorocznej powodzi. Komisje Europejska zadecydowała, że fundusze pożyczkowe wybrane przez Ministra Gospodarki, mogą rozpocząć przyznawanie środków.

28 października 2010 r. KE przekazała Stałemu Przedstawicielstwu RP przy Unii Europejskiej decyzję uznającą pomoc przewidzianą w ustawie z dnia 12 sierpnia 2010 r. o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r. za zgodną z zasadami wspólnego rynku.

Pomoc na usuwanie szkód w rzeczowych aktywach trwałych lub obrotowych udzielana będzie w formie pożyczek w wysokości do 50 tys. zł przez wybrane przez Ministra Gospodarki w drodze konkursu fundusze pożyczkowe.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

13 sierpnia 2010 r. weszła w życie ustawa o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi z 2010 r. Opracowana przez Ministra Gospodarki regulacja wprowadza możliwość udzielania przedsiębiorcom zatrudniającym do 50 pracowników pożyczek na odbudowę majątku trwałego lub obrotowego zniszczonego lub utraconego w wyniku klęski żywiołowej.

Dane teleadresowe funduszy pożyczkowych udzielających pożyczek przedsiębiorcom poszkodowanym w wyniku powodzi dostępne są pod adresem: http://www.mg.gov.pl/node/11113

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama