reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nowy argument dla zagranicznych przedsiębiorców

Nowy argument dla zagranicznych przedsiębiorców

Rząd przygotował projekt rozporządzenia, w którym przewidywane jest zmodernizowanie elektroenergetycznych sieci przesyłowych i stacji energetycznych. Pozwoli to nie tylko na korzystanie w przyszłości ze źródeł odnawialnych, ale także zwiększy atrakcyjność inwestowania w produkcję w Polsce.

Dzięki nowym inwestycjom wzrośnie długość sieci przesyłowych. Obecnie wynosi ona ponad 13.000 km, z czego ok. 5.000 km to linie kV oraz ok. 8.000 km linie 220 kV. Długość linii 400 kV, najistotniejszych dla stabilności systemu energetycznego wzrośnie o 3.500 km, czyli o 70 proc. Poprawi się także elastyczność sieci i zdolność transformacji zwłaszcza do sieci spółek dystrybucyjnych. Wzrośnie ona o 11.000 MW, co odpowiada 30 proc. obecnych zdolności wytwórczych.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Realizacja programu powinna rozwiązać wiele problemów funkcjonowania sektora energetycznego, np. przyczynić się do likwidacji „białych plam" na krajowej mapie sieci przesyłowej, w szczególności na obszarze północno-wschodnim, umożliwić przyłączenie do sieci nowych odnawialnych źródeł energii (o mocy 7.500 MW) oraz nowych mocy konwencjonalnych (o mocy 17.000 MW, czyli równej blisko 50 proc. obecnych zdolności wytwórczych systemu energetycznego). Powinna także, zwiększyć bezpieczeństwo pracy systemu.

PKPP Lewiatan postuluje rozszerzenie programu o dwa dodatkowe zadania:
- budowę linii 220 kV relacji Miłosna - Warszawa Siekierki zapewniającej
- nowobudowanej stacji 220/110kV Warszawa Siekierki drugostronne
- połączenie z KSE oraz budowę stacji 220/110kV Warszawa - Praga wraz z odcinkamilinii łączącymi tę stację z istniejącą linią 220kV Miłosna - Mory.

Źródło: PKPP Lewiatan

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dominika Gałka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama