reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dochodzenie odszkodowania za błędy sądów na nowych zasadach

Aktualizacja: 05.11.2009

Dochodzenie wynagrodzenia za szkody wyrządzone przez niezgodne z prawem działanie sądu będzie się odbywało według nowych zasad – podaje Centrum Informacji Rządu. »

Rząd wspiera rozwój usług komunikacyjnych

Aktualizacja: 04.11.2009

Rząd przyjął projekt ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych. Nowe regulacje mają ułatwić inwestowanie w branży telekomunikacyjnej, zwiększyć konkurencję na rynku, a także przyczynią się do rozwoju polskiego społeczeństwa informacyjnego i rozwoju e-usług – informuje Centrum Informacyjne Rządu (CIR). »

Banki zaostrzają kryteria udzielania kredytów konsumpcyjnych

Aktualizacja: 04.11.2009

Po raz kolejny doszło do wyraźnego zaostrzenia kryteriów udzielania kredytów konsumpcyjnych. W IV kwartale tego roku na zaostrzenie kryteriów zdecydowało się ponad 65 proc. banków, których odpowiedzi znalazły się w raporcie „Sytuacja na rynku kredytowym” departamentu systemu finansowego NBP. »

Rekordowe ceny złota ucieczką od ryzyka

Aktualizacja: 04.11.2009

Po krótkim odpoczynku, notowania złota znów znalazły się na rekordowo wysokim poziomie. Dziś za uncję trzeba było płacić nawet 1092 dolary. Do kolejnej psychologicznej bariery mamy więc zaledwie 8 dolarów – podaje Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance. »

Deficyt budżetu państwa może wzrosnąć do 52,5 mld zł

Aktualizacja: 04.11.2009

Projekt Ustawy budżetowej na 2010 rok przewiduje wzrost deficytu budżetu państwa z 27,2 mld zł w 2009 roku do 52,5 mld zł w 2010 roku oraz deficytu sektora finansów publicznych według metodologii krajowej z 3,3% PKB do 5,9% PKB – podaje NBP. »

Przedsiębiorcom jest trudniej o kredyt

Aktualizacja: 04.11.2009

W III kwartale tego roku kryteria udzielania kredytów dla przedsiębiorców zostały ponownie zaostrzone – podaje departament systemu finansowego NBP, który publikuje co kwartał raport „Sytuacja na rynku kredytowym”. »

Banki walczą o klienta na rynku kredytów mieszkaniowych

Aktualizacja: 04.11.2009

Duże banki znów stają do walki o klienta na rynku kredytów mieszkaniowych. Obniżają ceny i szerzej otwierają się na współpracę z pośrednikami finansowymi. »

Rząd powołał strukturę organizacyjną ds. wprowadzenia euro w Polsce

Aktualizacja: 04.11.2009

Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie powołujące strukturę organizacyjną ds. wprowadzenia wspólnej waluty europejskiej w Polsce. »

MG: firmy powinny postawić na eksport

Aktualizacja: 04.11.2009

Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas konferencji KUKE nt. polskiego eksportu w dobie światowego kryzysu zaznaczył, że polskie firmy powinny zintensyfikować współpracę handlową z sąsiadami wykorzystując w ten sposób potencjał Europy Środkowo-Wschodniej. »

Urzędnicy uczą się zwalczać przestępstwa podatkowe

Aktualizacja: 04.11.2009

Pomorska administracja podatkowa gościła sześciu przedstawicieli czeskiej, węgierskiej, słoweńskiej i portugalskiej administracji podatkowej, zajmujących się zwalczaniem oszustw podatkowych. Był to już siódmy staż zorganizowany przez urząd w ramach programu Fiscalis. »

Przeniesienie konta do innego banku jest łatwiejsze

Aktualizacja: 03.11.2009

Od 1 listopada tego roku konsumenci w Unii Europejskiej będą mogli łatwiej przenieść rachunek bieżący do innego banku w swoim państwie członkowskim – informuje serwis prasowy Komisji Europejskiej. »

Lewiatan: kryzys ustępuje

Aktualizacja: 03.11.2009

Według ekspertów Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, obserwowane od wielu miesięcy spadkowe tendencje w gospodarce zostały zatrzymane. »

ZUS chce zmniejszyć wydatki z tytułu wypadków przy pracy

Aktualizacja: 03.11.2009

W 2008 roku z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych ZUS wypłacił z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych blisko 5 mld zł. Ta kwota była o około 350 mln zł większa niż w 2007 roku i aż o ponad 0,5 mld zł przekroczyła kwotę wypłaconą w 2005 roku – informuje rzecznik prasowy ZUS. »

Urlop wypoczynkowy na nowych zasadach

Aktualizacja: 03.11.2009

Szczegółowe zasady udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop. »

Inwestycje o dużym znaczeniu dla gospodarki mają wsparcie rządu

Aktualizacja: 03.11.2009

Zwiększenie do 30 proc. wsparcia finansowego i obniżenie do 150 wymaganej liczby nowych miejsc pracy to główne ułatwienia, które Ministerstwo Gospodarki chce wprowadzić w realizacji inwestycji o dużym znaczeniu dla polskiej gospodarki – informuje służba prasowa resortu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama