reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Działalność gospodarcza żołnierza zależy od decyzji dowódcy

Aktualizacja: 06.11.2009

Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie w sprawie wykonywania pracy zarobkowej lub prowadzenia działalności gospodarczej przez żołnierzy zawodowych. »

Kontynuacja nauki przez cudzoziemców na innych zasadach

Aktualizacja: 06.11.2009

Dnia 06 11 2009 weszło w życie rozporządzenie w sprawie podejmowania i odbywania przez cudzoziemców studiów i szkoleń oraz ich uczestniczenia w badaniach naukowych i pracach rozwojowych. »

Koniec z tanim wykupem mieszkań

Aktualizacja: 06.11.2009

Kupno mieszkania za symboliczną kwotę jest możliwe tylko do końca tego roku. Przepisy o tzw. wykupie lokali za złotówkę utracą swoją moc. »

Nielegalny handel długami w sieci

Aktualizacja: 06.11.2009

Do giełd internetowych trafiają nieistniejące i spłacone już wierzytelności. Wierzyciel nie ma obowiązku przedstawiania dokumentów potwierdzających istnienie długów. »

Unia będzie likwidować miejsca pracy

Aktualizacja: 06.11.2009

Rynek pracy i finanse publiczne są pod presją. Przewiduje się, że w tym roku spadek zatrudnienia w Unii wyniesie ponad 2 proc. »

Unijna gospodarka jest na drodze stopniowego ożywienia

Aktualizacja: 06.11.2009

Zgodnie z jesienną prognozą służb Komisji Europejskiej gospodarka UE wyjdzie z recesji w drugiej połowie tego roku, choć w ciągu całego 2009 roku PKB spadnie o około 4 proc. »

Nie można liczyć na poprawę koniunktury w tym roku

Aktualizacja: 05.11.2009

Indeks Biznesu PKPP Lewiatan w październiku utrzymał poziom notowania rocznego z poprzedniego miesiąca, indeks kwartalny stracił jeden punkt, a półroczny zyskał. Nie wróży to znaczącej poprawy koniunktury w tym roku. »

Ceny energii cieplnej mogą gwałtownie wzrosnąć

Aktualizacja: 05.11.2009

Polska jest przedstawiana przez Komisję Europejską jako pozytywny przykład kraju, w którym około 70 proc. ciepła w miastach dostarczane jest ze scentralizowanych systemów ciepłowniczych, bardziej przyjaznych środowisku niż ciepło z indywidualnych pieców grzewczych. Jednak nie wykluczone, że w 2013 roku nastąpi skokowy wzrost cen ciepła sieciowego o około 22 proc. »

Lewiatan: zmiany w systemie emerytalnym są niepokojące

Aktualizacja: 05.11.2009

PKPP Lewiatan jest zaniepokojona propozycją zmian systemu emerytalnego. Konfederacja oczekuje, że nowelizacja ustawy zostanie skonsultowana z partnerami społecznymi na forum Trójstronnej Komisji. »

Zgoda rządu na połączenie banków międzynarodowych

Aktualizacja: 05.11.2009

Centrum Informacji Rządu podaje, że istotnym i niezbędnym warunkiem włączenia się w proces przekształcania obu instytucji jest dokładne sprecyzowanie aktualnej sytuacji finansowej obu banków, w tym skali potencjalnych strat MBI. »

Rząd wspiera formy przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu

Aktualizacja: 05.11.2009

Na program „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”, który jest częścią programu „Prace społecznie użyteczne oraz roboty publiczne na rzecz budownictwa socjalnego – zwiększenie gminnego zasobu lokali socjalnych” przeznaczone zostały dodatkowe środki w kwocie 753 tys. złotych – podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Ministerstwo Pracy planuje zmianę systemu emerytalnego

Aktualizacja: 05.11.2009

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej chce wprowadzić zmianę w systemie obsługi otwartych funduszy emerytalnych. »

Organy podatkowe mają ściślejsze wytyczne

Aktualizacja: 05.11.2009

Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie ministra finansów z dnia 8 października 2009 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie zaświadczeń wydawanych przez organy podatkowe. »

Banki wolą zamożniejszych klientów

Aktualizacja: 05.11.2009

Na rynku kart kredytowych nieoczekiwana zmiana miejsc. Klienci, do niedawna oganiający się przed nachalnymi bankami wciskającymi karty przy każdej okazji, wkrótce mogą sami o nie prosić – zaznacza Halina Kochalska, analityk Gold Finance. »

Na giełdzie nie będzie monotonnie

Aktualizacja: 05.11.2009

Spora dawka danych makroekonomicznych i decyzje banków centralnych sprawia, że w czwartek inwestorzy nie powinni narzekać na rynkową monotonię. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama