reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Upadły konsument nie zaciągnie nowego kredytu

Aktualizacja: 23.11.2009

W okresie spłacania wierzycieli i wykonywania planu spłaty dłużnik nie będzie mógł zawierać umów kredytu i pożyczki z bankami, instytucjami kredytowymi oraz finansowymi. »

Więcej osób zatrudnionych tymczasowo

Aktualizacja: 23.11.2009

Firmy, które przeprowadzały w ostatnim półroczu grupowe zwolnienia, będą od przyszłego roku mogły zatrudniać pracowników tymczasowych. »

Uproszczenie prawa gospodarczego wciąż stawia wyzwania dla rządu

Aktualizacja: 23.11.2009

- Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej jest jedną z najważniejszych w procesie ułatwienia prowadzenia działalności gospodarczej – powiedział Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas panelu „Pakiet na rzecz przedsiębiorczości”. »

Nieuczciwi deweloperzy płacą karę

Aktualizacja: 20.11.2009

16 decyzji wobec deweloperów, w tym ostatnia z karą blisko miliona złotych – to bilans działań Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów od początku 2009 roku. Najczęstszy problem to stosowanie w umowach niedozwolonych postanowień. »

UE wykryła praktyki wprowadzające w błąd konsumentów

Aktualizacja: 20.11.2009

UE przeprowadziła szeroko zakrojoną kontrolę, która miała na celu wykrycie praktyk służących wprowadzeniu w błąd konsumentów. W przypadku 301 stron internetowych poświęconych usługom telefonii komórkowej kontrola dała podstawy do wszczęcia dochodzenia – poinformował serwis prasowy KE. »

Pracodawcy niepoprawnie liczą czas pracy

Aktualizacja: 20.11.2009

Pracodawcy nieprawidłowo prowadzą ewidencję czasu pracy i nie przyznają wolnej niedzieli. Pracownikom trudno jest udowodnić, że pracowali w godzinach nadliczbowych. Inspekcja Pracy proponuje zmiany w przepisach, aby firmy nie unikały płacenia za nadgodziny. »

Banki zarabiają na prowizjach

Aktualizacja: 20.11.2009

Banki zarabiają teraz znacznie więcej na sprzedawanych ubezpieczeniach, na prowizjach kredytowych i na wyższych opłatach za prowadzenie rachunków. »

Firmy mogą być dostawcami urządzeń dla energii jądrowej

Aktualizacja: 20.11.2009

- Wprowadzenie w Polsce energetyki jądrowej to projekt o wielkim znaczeniu dla gospodarki, którego realizacja powinna zaktywizować różne sektory krajowego przemysłu – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Gospodarki, które odbyło się 17 listopada br. »

Przedsiębiorcy nie chronią wynalazków

Aktualizacja: 20.11.2009

Tylko 7 proc. przedsiębiorców rejestruje w Urzędzie Patentowym innowacyjne rozwiązania. Polski przedsiębiorca musi czekać średnio aż 3,5 roku na zarejestrowanie swojego wynalazku. Z kolei za naruszenie praw własności przemysłowej grożą wysokie odszkodowania oraz procesy karne. »

Polska gospodarka będzie rosła

Aktualizacja: 20.11.2009

W roku 2010 wzrost gospodarczy w Polsce wzrośnie do poziomu 2,5 proc, a w 2011 r. do 3,1 proc. - wynika z raportu OECD Economic Outlook 86. To lepszy wynik od gospodarek strefy euro, których PKB prognozowane jest na 0,9 proc. w 2010 roku i 1,7 proc. w 2011 roku. »

Zmiany w wypełnieniu dokumentów ubezpieczeniowych

Aktualizacja: 20.11.2009

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przypomina, że od stycznia 2010 roku zostaną wprowadzone istotne zmiany w zasadach wypełniania dokumentów ubezpieczeniowych. »

Ubezpieczenia eksportowe dla firm

Aktualizacja: 20.11.2009

Przedsiębiorcy, którzy mają siedzibę za granicą, ale są kapitałowo powiązani z polskimi firmami, będą mogli korzystać z gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń eksportowych. »

ZUS dostanie pożyczkę z budżetu państwa

Aktualizacja: 20.11.2009

ZUS, któremu zabraknie w tym roku około 5 mld zł na wypłatę świadczeń, a który nie może już liczyć na dotację z budżetu państwa (ta się skończyła) nie będzie uzupełniać niedoboru zaciągając pożyczki w bankach. Dostanie nieoprocentowaną pożyczkę z budżetu państwa – ustalił Dziennik Gazeta Prawna. »

Wzrost cen produkcji sprzedanej w przemyśle

Aktualizacja: 20.11.2009

W październiku tego roku ceny produkcji sprzedanej przemysłu były o 2 proc. wyższe niż przed rokiem – informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS). »

Ograniczenie egzekucji wynagrodzenia przy zleceniach

Aktualizacja: 20.11.2009

Egzekucja z wynagrodzenia z umów o dzieło i zlecenia podlega ograniczeniom przewidzianym w prawie pracy. Dotyczy to tylko sytuacji, gdy ma ono charakter okresowy i zapewnia utrzymanie dłużnika. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Pakla

doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, ekspert ds. Regulacji Nadzorczych i ALM w Alior Bank SA.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama