reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dostawy rosyjskiego gazu do Polski są zagwarantowane

Aktualizacja: 27.11.2009

- Mamy zagwarantowane dostawy gazu w bezpiecznym i długoterminowym okresie. Jesteśmy też blisko podpisania umowy międzyrządowej na dostawy gazu ziemnego z Federacji Rosyjskiej do Polski - powiedziała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska po spotkaniu polsko-rosyjskiego zespołu negocjacyjnego, które odbyło się w tym tygodniu w Ministerstwie Gospodarki. »

Hotelarze czekają na rozwój infrastruktury w polskich górach

Aktualizacja: 27.11.2009

Jak wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield pt. „Rynek Hotelowy Polskich Gór”, region polskich gór ma bardzo duży potencjał turystyczny. Jednak, jak pokazuje badanie, jego odpowiednie wykorzystanie uzależnione jest nie tylko od rozbudowy i podniesienia standardu istniejącej bazy hotelowej, ale przede wszystkim od dynamicznego rozwoju infrastruktury transportowej i narciarskiej. »

Rośnie unijny rynek Internetu szerokopasmowego

Aktualizacja: 27.11.2009

Internet szerokopasmowy w Europie wciąż szybko się rozprzestrzenia – w ciągu roku sieć rozbudowano w sumie o ponad 11 mln szybkich łączy. »

Niedozwolone praktyki na rynku telefonii komórkowej

Aktualizacja: 26.11.2009

P4 i Polkomtel zmienią antykonkurencyjne warunki umowy. To już 17 decyzja zobowiązująca do zmiany niedozwolonej praktyki wydana przez UOKiK w tym roku. »

Rynek pracy powinien być bardziej przyjazny dla osób młodych

Aktualizacja: 26.11.2009

Polska powinna niezwłocznie podjąć działania zwiększające szanse osób młodych na zatrudnienie – uważa OECD. »

Wzrost gospodarczy dzięki strategii UE 2020

Aktualizacja: 26.11.2009

Komisja Europejska opublikowała dokument otwierający konsultacje na temat lepszej przyszłości europejskiej gospodarki dzięki strategii UE 2020. Celem tej strategii jest bardziej ekologiczny wzrost gospodarczy, który jednocześnie będzie sprzyjał włączeniu społecznemu, zgodnie z wytycznymi politycznymi przedstawionymi przez przewodniczącego Barroso. »

Dla kogo jest ulga internetowa

Aktualizacja: 26.11.2009

Osoba, która wynajmuje mieszkanie i ponosi wydatki na Internet, może skorzystać z ulgi internetowej, jeśli na fakturze za sieć widnieje jej nazwisko. »

Firmy internetowe oszukują fiskusa

Aktualizacja: 26.11.2009

Ministerstwo Finansów podsumowało kontrole podmiotów działających w internecie. Podatnicy nie rejestrują firm, zaniżają obroty oraz działają przez podstawione osoby. Pomysłowość w unikaniu podatków nie obniża skuteczności wykrywania oszustw. »

Rosną podatki od mieszkań i domów

Aktualizacja: 26.11.2009

Stawki podatku od budynków mieszkalnych oraz gruntów w 2010 roku wzrosną we wszystkich miastach. Podwyżka pozwoli na częściowe uzupełnienie wpływów budżetowych. »

Inwestor z Turcji w czołówce rankingu Deloitte

Aktualizacja: 26.11.2009

Deloitte ogłosił rozstrzygnięcie konkursu Technology Fast 500TM dla regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). Zwycięzcą jest firma BIOTEKNO z Turcji, integrator usług komórkowych, którego wskaźnik wzrostu przychodów za okres pięciu lat wyniósł 42.417 proc., a w roku podatkowym 2008 wartość przychodów osiągnęła poziom 37.4 mln EUR. Jest to prywatna spółka z siedzibą w Stambule. »

PayUp rozpoczął dystrybucję kart przedpłaconych paysafecard

Aktualizacja: 26.11.2009

Od października 2009r. poprzez sieć terminali elektronicznych PayUp w całej Polsce można nabyć karty paysafecard umożliwiające dokonywanie płatności online za zakupy w sklepach internetowych oraz w serwisach oferujących m.in. gry online, mobilny kontent oraz usługi VoIP. »

Deloitte: ostrożny optymizm w dobie kryzysu

Aktualizacja: 26.11.2009

Wyniki pierwszej edycji indeksu Deloitte Business Sentiment Index, opublikowanego w październiku br. i opartego na badaniu opinii i oczekiwań prezesów największych firm w sześciu krajach Europy Środkowej dają powody do ostrożnego optymizmu. »

Doradcy finansowi nie ostrzegają klienta przed ryzykiem

Aktualizacja: 26.11.2009

Większość doradców bankowych nie przedstawia pełnej informacji o oferowanych przez bank instrumentach finansowych i zasadach ich opodatkowania – wynika z raportu Deloitte „Czy wdrożenie Dyrektywy MiID zmieni polski rynek bankowy?” »

System ubezpieczeń społecznych może być tańszy

Aktualizacja: 26.11.2009

System ubezpieczeń społecznych w Polsce może być znacznie tańszy. Wystarczy zlikwidować wcześniejsze emerytury, które razem z wygasającymi świadczeniami pomostowymi przyczynią się do spadku kosztów systemu z ponad 11 proc. PKB obecnie do 9,72 proc. PKB w 2020 roku – wynika z referatu przygotowanego przez Pawła Strzeleckiego i Grzegorza Kuli z Instytutu Ekonomicznego NBP. »

Rząd rozwija polsko-bawarską współpracę gospodarczą

Aktualizacja: 26.11.2009

- Polsko-bawarskie rozmowy gospodarcze mają pozytywny wpływ na rozwój naszej współpracy handlowej i inwestycyjnej – powiedział Waldemar Pawlak, minister gospodarki podczas wizyty w Ministerstwie Gospodarki Martina Zeil, ministra gospodarki Bawarii. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Wnuk

ekspertka BCC ds. podatku dochodowego od osób prawnych i międzynarodowego prawa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama