reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zgłoszenia celne online nie dla wszystkich

Aktualizacja: 15.12.2009

Elektroniczne zgłoszenia celne będą mogły wysyłać tylko podmioty, które zostały objęte programem pilotażowym. »

Spada poziom zadłużenia ludności

Aktualizacja: 15.12.2009

W listopadzie pieniądze większym strumieniem wracały do banków, niż z nich wypływały pod postacią kredytów. Jak wynika z listopadowych danych Narodowego Banku Polskiego na temat podaży pieniądza, wartość należności wobec banków zmalała. »

Urlop macierzyński na innych zasadach

Aktualizacja: 15.12.2009

1 stycznia 2010 roku wejdą w życie przepisy kodeksu pracy przyznające prawo do dodatkowego (fakultatywnego) urlopu macierzyńskiego. Będzie on przysługiwał pracownicy – matce a także ojcu bezpośrednio po zakończeniu urlopu obligatoryjnego. »

Liczba martwych rachunków w OFE na wysokim poziomie

Aktualizacja: 15.12.2009

Na koniec września 2009 roku liczba martwych rachunków prowadzonych we wszystkich otwartych funduszach emerytalnych (OFE) wyniosła 674, 840 tys., co przy liczbie wszystkich rachunków prowadzonych przez OFE daje wskaźnik martwych rachunków na poziomie 4,5 proc. »

Osoby niepełnosprawne najczęściej pytają ZUS o rentę

Aktualizacja: 15.12.2009

Specjaliści z I Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi przeprowadzili rozmowy z osobami niepełnosprawnymi, które dotyczyły zakresu ubezpieczeń społecznych. Okazją do spotkania była Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych, zorganizowana w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. »

Kolejne losowanie do OFE

Aktualizacja: 15.12.2009

Zbliża się kolejny termin losowania do OFE. Przydział członków do funduszy odbędzie 29 stycznia 2010 roku. Kto nie chce być wylosowany, powinien jak najszybciej sam wybrać swój fundusz. »

Około 100 tys. wniosków o dofinansowanie w ramach Narodowej Strategii Spójności

Aktualizacja: 15.12.2009

Według danych wygenerowanych z Krajowego Systemu Informatycznego KSI SIMIK 07-13 od początku uruchomienia programów do 13 grudnia 2009 roku złożono 98,3 tys. wniosków na całkowitą kwotę dofinansowania (zarówno środki unijne jak i środki krajowe) 228,9 mld zł. »

Modernizacja dworców kolejowych kosztuje państwo ponad 100 mln zł

Aktualizacja: 15.12.2009

Realizacja programu modernizacji dworców kolejowych będzie kosztować co najmniej 103 mln zł – tyle od przyszłego roku zostało przeznaczono z budżetu państwa. »

MF upowszechnia składanie e-Deklaracji

Aktualizacja: 15.12.2009

Ministerstwo Finansów chce umożliwić składanie kolejnych zeznań podatkowych drogą elektroniczną, bez konieczności stosowania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Chodzi o przekazywanie za pomocą systemu e-Deklaracje zeznań PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39. Zmiany mają wejść w życie od 2010 roku. »

Wojsko będzie płacić firmom za pracowników wezwanych na ćwiczenia

Aktualizacja: 14.12.2009

Firma będzie mogła otrzymać do 280 zł rekompensaty od wojska za przebywanie jej pracownika na ćwiczeniach. »

Internauci zostaną pozbawieni prywatności

Aktualizacja: 14.12.2009

Policja i inne służby będą mogły praktycznie poza kontrolą nadzorować naszą aktywność w internecie. Takie prawo da im jeden z przepisów nowelizacji ustawy hazardowej. »

Licencja kolejowa dla firm na prostszych zasadach

Aktualizacja: 14.12.2009

10 grudnia br. weszło w życie rozporządzenie w sprawie licencji na prowadzenie działalności w zakresie transportu kolejowego. Rozporządzenie określa wysokość i sposób uiszczania opłaty za udzielenie licencji i licencji tymczasowej na prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na wykonywaniu przewozów kolejowych osób lub rzeczy albo na świadczeniu usług trakcyjnych. »

Unijny szczyt w Brukseli zakończony

Aktualizacja: 14.12.2009

- Chcemy być i jesteśmy współodpowiedzialni za działania na rzecz ochrony środowiska w wymiarze globalnym - zaznaczył premier Donald Tusk po zakończeniu posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli. Podkreślił jednocześnie, że Polska jest aktywnym uczestnikiem projektu ochrony klimatu, ale musi również uwzględniać swoje realne możliwości. »

KPP: prawo na odszkodowanie może nie zostać osiągnięte

Aktualizacja: 14.12.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) przypomina, że w polskim prawie nie jest w pełni zagwarantowana możliwość dochodzenia wynagrodzenia za szkody wyrządzone w wyniku wydania niezgodnego z prawem orzeczenia. I to mimo tego, że Konstytucja RP takie prawo gwarantuje każdemu obywatelowi. »

Charytatywne SMS-y nie powinny być opodatkowane

Aktualizacja: 14.12.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) jako organizacja wrażliwa społecznie zwraca uwagę na wszelkie utrudnienia związane z prowadzeniem działalności filantropijnej. Jednym z nich jest m.in. opodatkowanie wysyłanych na charytatywne cele SMS-ów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Lirefay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama