reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

MG w pełni wykorzystało fundusze strukturalne

Aktualizacja: 28.12.2009

Ministerstwo Gospodarki wydatkowało 100 proc. środków w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) i 137 proc. z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (PO IiŚ), przeznaczonych na 2009 rok. »

Rozliczenie pustej faktury

Aktualizacja: 28.12.2009

Jeżeli podatnik wystawił fakturę VAT, która nie dokumentuje żadnej transakcji, musi ją rozliczyć poza deklaracją. »

Rząd wspiera walkę z ubóstwem i wykluczeniem społecznym

Aktualizacja: 28.12.2009

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej jako krajowy organ wykonawczy dla Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym 2010 w Polsce ogłasza wyniki krajowego naboru wniosków o dofinansowanie projektów mających na celu wspieranie działań w zakresie walki z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. »

Wzrost zagrożenia zamachami terrorystycznymi w Indiach

Aktualizacja: 28.12.2009

Przedsiębiorcy działający w Indiach powinni unikać terenów portowych i nie zaglądać do gmachu Giełdy. W związku ze wzrostem zagrożenia zamachami terrorystycznymi w tym kraju Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca także turystom zachowanie szczególnej ostrożności. »

Opłaty telekomunikacyjne na innych zasadach

Aktualizacja: 28.12.2009

Z dniem 1 stycznia 2010 roku wejdzie w życie rozporządzenie określające wysokość, sposób ustalania, terminy i sposób uiszczania rocznej opłaty telekomunikacyjnej. »

Pożyczka społecznościowa podlega opodatkowaniu

Aktualizacja: 28.12.2009

Otrzymując pożyczkę społecznościową, pożyczkobiorca będzie musiał zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. Pożyczkodawca rozliczy tę transakcję w rocznym PIT. »

UE wydłużyła cła antydumpingowe na obuwie z Chin i Wietnamu

Aktualizacja: 23.12.2009

Unia Europejska 22 grudnia br. zdecydowała o wydłużeniu o 15 miesięcy ceł antydumpingowych na obuwie skórzane z Chin i Wietnamu. Polska była wśród krajów, które aktywnie działały na rzecz przyjęcia tych przepisów. Zdaniem MG obecna sytuacja na unijnym rynku uzasadnia dalsze stosowanie ceł antydumpingowych ze względu na duży import po zaniżonych cenach obuwia z Azji. »

Programy wieloletnie dla nowych inwestycji

Aktualizacja: 28.12.2009

Rada Ministrów podjęła 8 uchwał dotyczących ustanowienia wieloletnich programów wsparcia. W ich ramach firmy zobowiązały się do zainwestowania 1,3 mld zł oraz utworzenia ponad 2400 nowych miejsc pracy. Rząd przyjął dokumenty 22 grudnia br. »

Wzrost bezrobocia i sprzedaży

Aktualizacja: 23.12.2009

W listopadzie stopa bezrobocia zwiększyła się do 11,4 proc. Takiego poziomu spodziewali się ekonomiści. Pozytywnie zaskoczyła dynamika sprzedaży detalicznej. Wyniosła 6,3 proc., podczas gdy oczekiwano jej wzrostu o 4,1 proc. »

Kupujemy więcej żywności, leków i kosmetyków

Aktualizacja: 23.12.2009

Polacy kupują więcej żywności, leków i kosmetyków, a nawet książek. Nie oszczędzają na wyrobach tytoniowych. Ograniczają zaś wydatki na sprzęt RTV i AGD, meble - wynika ze środowych danych Głównego Urzędu Statystycznego. »

E-faktury można zapłacić w banku

Aktualizacja: 23.12.2009

Koniec z rachunkami przychodzącymi pocztą. Faktura za prąd trafia bezpośrednio do banku, a klient, który może ją uiścić jednym kliknięciem, decyduje o terminie spłaty. Takie możliwości daje system Bilix. »

Ruchomy czas pracy nie cieszy się popularnością

Aktualizacja: 23.12.2009

Coraz więcej pracodawców wydłuża okresy rozliczeniowe czasu pracy do 12 miesięcy. Firmy mogą dostosować godziny pracy do swoich potrzeb i zaoszczędzić na nadgodzinach. Pracownicy rzadko domagają się ustalenia różnych godzin rozpoczynania i kończenia pracy. »

Interpretacja podatkowa od ministra finansów

Aktualizacja: 23.12.2009

Każda osoba, która nie wie, jak stosować regulacje podatkowe, może wystąpić do ministra finansów o wydanie interpretacji podatkowej. Na pytanie podatnika minister odpowie za pośrednictwem dyrektora jednej z czterech izb skarbowych. »

PKPP Lewiatan o porażkach polskiej gospodarki

Aktualizacja: 23.12.2009

Pogłębienie nierównowagi finansów publicznych to jedna z porażek polskiej gospodarki, na którą wskazują przedsiębiorcy – podaje PKPP Lewiatan.Osłabienie gospodarcze w 2009 roku w sposób istotny zmniejszyło wpływy do budżetu państwa. Wspieranie wzrostu gospodarczego poprzez ekspansywną polityką fiskalną także ma swoją cenę. »

Urząd skarbowy może poprawić deklarację podatnika

Aktualizacja: 23.12.2009

Urząd skarbowy może poprawić deklarację za podatnika. Zrobi to tylko w określonych przypadkach, np. gdy podatnik nie stawia się na wezwanie bądź nie uwzględnia w korekcie wszystkich uwag urzędu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

adw. Agata Stanilewicz-Krzysztofiak

Partner Kancelarii Kawczyński i Kieszkowski Adwokaci i Radcowie Prawni sp. p. www.kklaw.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama