reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Dłuższy urlop ojcowski dla ojca bliźniąt

Aktualizacja: 08.01.2010

Przepisy nie rozstrzygają, czy ojcowie bliźniaków mogą otrzymać nie jeden, a dwa tygodnie urlopu ojcowskiego. Zdaniem prawników rozstrzygną o tym sądy. »

Będzie lepszy kontakt z organami podatkowymi

Aktualizacja: 07.01.2010

W Ordynacji podatkowej zostaną wprowadzone zmiany, które umożliwią lepszy kontakt z organami podatkowymi przez Internet. »

Państwo źle nadzoruje własne spółki

Aktualizacja: 08.01.2010

Państwo źle nadzoruje spółki, których jest właścicielem. Skarb Państwa stale wymienia członków rad nadzorczych oraz doprowadza do częstych zmian w zarządach spółek. A to nie sprzyja dobremu zarządzaniu – poinformowała Najwyższa Izba Kontroli (NIK). »

NBP: wynik finansowy będzie znany w kwietniu 2010 roku

Aktualizacja: 07.01.2010

Wynik finansowy Narodowego Banku Polskiego będzie podany wiosną 2010 roku. Wstępne szacunki banku wskazują, że będzie on znaczący oraz że będzie mieścił się w ramach wyników osiągniętych w latach 2004-2008. »

Nowe uprawnienia rodzicielskie a zwolnienia

Aktualizacja: 07.01.2010

Pracodawca może zwolnić pracownika korzystającego z nowych uprawnień rodzicielskich w razie upadłości lub likwidacji firmy albo na podstawie tzw. zwolnienia dyscyplinarnego. »

Rozwój e-handlu w Polsce wciąż nie dorówna krajom unijnych

Aktualizacja: 07.01.2010

Handel elektroniczny w Polsce rośnie szybciej niż przeciętnie w UE, ale mimo to odsetek przedsiębiorstw stosujących tę formę sprzedaży (8 proc.) jest dwa razy niższy niż średnia UE dla 27 krajów członkowskich – wynika z opracowania „Społeczeństwo informacyjne w liczbach” MSWiA. »

Nowości w systemie wypłat zaliczek i refundacji

Aktualizacja: 07.01.2010

Od 1 stycznia 2010 r. zacznie obowiązywać nowy system wypłat zaliczek i refundacji dla beneficjentów Programów Operacyjnych: Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki oraz Rozwój Polski Wschodniej, których źródłem są środki europejskie. Płatności będzie dokonywał Bank Gospodarstwa Krajowego. »

Firmy coraz częściej wykorzystują Internet w pracy

Aktualizacja: 07.01.2010

W 2008 roku przedsiębiorstwa w Polsce osiągnęły średni poziom dla 27 krajów UE w zakresie dostępu do Internetu wynoszący 93 proc., przy czym dostęp do sieci posiadało 100 proc. dużych firm zatrudniających ponad 250 osób. »

Polska wschodnia: największy odsetek gospodarstw domowych bez dostępu do sieci

Aktualizacja: 07.01.2010

Największy odsetek gospodarstw domowych bez dostępu do Internetu odnotowano w regionie wschodnim - w województwie lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim i podlaskim). »

Wzrasta zatrudnienie w sektorze wysokich technologii

Aktualizacja: 07.01.2010

W krajach, gdzie w dużym stopniu wykorzystuje się wysoko wykwalifikowane kadry poziom innowacyjności i konkurencyjności gospodarki jest także wysoki. W Polsce w sektorze wysokiej technologii zatrudnienie znajduje ponad 30 proc. osób. »

Polacy lepiej posługują się Internetem

Aktualizacja: 07.01.2010

Dystans dzielący mieszkańców Polski od średniego poziomu UE jest znacznie mniejszy w przypadku umiejętności posługiwania się Internetem, niż obsługi komputera – wynika z opracowania „Społeczeństwo informacyjne w liczbach” MSWiA. »

Seminaria z przedsiębiorczości dla studentów

Aktualizacja: 07.01.2010

Jak informuje Urząd m. st. Warszawy w dniach 7,8 i 11 stycznia organizowane są seminaria dla absolwentów warszawskich uczelni na temat przedsiębiorczości. Każdy kto chce się dowiedzieć jak założyć firmę i jak stać się innowacyjnym przedsiębiorcą. »

Pomoc w spłacie kredytu tracącym pracę

Aktualizacja: 07.01.2010

Rząd postanowił wdrożyć jeden z elementów pakietu antykryzysowego. Jeśli spłacając kredyt hipoteczny stracisz pracę (nie ze swojej winy) – będziesz mógł liczyć na nieoprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy, z której będą spłacane raty. Pomoc będzie trzeba jednak oddać, a przysługiwać będzie najwyżej przez 12 miesięcy. »

Elektroniczne postępowanie cywilne ułatwi pracę sądów

Aktualizacja: 07.01.2010

Dnia 1 stycznia 2010 roku weszła w życie ustawa o zmianie ustawy kodeksu postępowania cywilnego. Zmiana ta ma na celu usprawnienie systemu postępowania przed sądami. »

Unijne dotacje na rozkręcenie biznesu dla tracących pracę

Aktualizacja: 07.01.2010

Największe szanse na otrzymanie dotacji na firmę w 2010 roku będą miały osoby tracące zatrudnienie i kobiety wracające na rynek pracy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Soneta sp. z o.o.

Firma Soneta sp. z o.o. jest polskim producentem oprogramowania do zarządzania i księgowości – enova365.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama