| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Zmiana właściwości organów podatkowych

Aktualizacja: 13.01.2010

Dnia 1 stycznia 2010 weszło w życie Rozporządzenie z dnia 13 listopada 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie właściwości organów podatkowych. Zgodnie z nim, jeżeli podatnik, prowadzi działalność gospodarczą na terenie więcej niż jednego województwa albo uzyskuje dochody (przychody), na terenie więcej niż jednego województwa, albo jednocześnie uzyskuje dochody (przychody) na terenie więcej niż jednego województwa, właściwy miejscowo jest Naczelnik Trzeciego Urzędu Skarbowego Warszawa-Śródmieście. »

„Cersanit” odwołał się od decyzji UOKiK

Aktualizacja: 08.01.2010

Cersanit, który w 2008 roku, przejął Opoczno, nie zgodził się z decyzją UOKiK o nałożenie kary i złożył odwołanie. »

W tym miesiącu kolejne losowanie do OFE

Aktualizacja: 08.01.2010

Zbliża się kolejne losowanie do otwartych funduszy emerytalnych (OFE). 29 stycznia br. ZUS przeprowadzi losowanie przydziału członków funduszy. »

MF: deficyt budżetowy mniejszy niż zakładano

Aktualizacja: 08.01.2010

Deficyt w 2009 roku wyniesie prawdopodobnie ok. 24-25 mld zł wobec planowanych 27,2 mld zł. To zasługa rządowego pakietu oszczędnościowego i wyższych od planowanych dochodów krajowych – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Mandat na zorganizowanie emisji obligacji benchmarkowej

Aktualizacja: 08.01.2010

Banki otrzymały mandat na zorganizowanie emisji obligacji benchmarkowej nominowanej w euro – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Firmy będą mogły przechowywać dokumenty w formie elektronicznej

Aktualizacja: 08.01.2010

Notariusze będą mogli w formie elektronicznej przechowywać dokumenty pracownicze. Do pięciu lat zostanie skrócony okres przechowywania dokumentacji ubezpieczeniowej. Rząd planuje zlikwidować obowiązek wpisu do rejestru firm prowadzących archiwa. »

Zmiana w podatku dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 08.01.2010

Zmiana ustawy ma na celu osiągnięcie skutku prawno-podatkowego w postaci zastosowania do dochodów osiąganych ze zbycia świadectw pochodzenia energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii przepisów o podatku dochodowym dotyczących opodatkowania dochodów i przychodów osiąganych z działalności gospodarczej. »

Niezałączenie wezwania grozi zwrotem pozwu

Aktualizacja: 08.01.2010

Po niedawnej nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego, niezałączenie do pozwu wezwania (w postępowaniu gospodarczym) jest błędem formalnym skutkującym zwrotem pozwu. »

Prawo do zasiłku pielęgnacyjnego

Aktualizacja: 08.01.2010

Od 1 stycznia 2010 roku prawo do świadczenia pielęgnacyjnego będzie ustalane niezależnie od dochodów rodziny i na czas nieokreślony – poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Kto nie skorzysta z ulgi na Internet

Aktualizacja: 08.01.2010

Podatnik, który posiada fakturę, na której nie został wyszczególniony Internet, nie skorzysta z ulgi w PIT. »

Wzrost stopy bezrobocia

Aktualizacja: 08.01.2010

Stopa bezrobocia rejestrowanego (na podstawie liczby pracujących z końca listopada 2009 roku) wyniosła w grudniu 2009 roku 11,9 proc. i w porównaniu do miesiąca poprzedniego wzrosła o 0,5 punktu procentowego – poinformowało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. »

Konkurs na projekty dofinansowane ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich

Aktualizacja: 08.01.2010

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza do udziału w otwartym konkursie ofert na najlepsze projekty dofinansowywane w 2010 roku ze środków krajowego Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO). Termin składania wniosków - od 8 stycznia 2010 roku do 15 lutego 2010 roku. »

Parametry kredytu zależą od zamożności klienta

Aktualizacja: 08.01.2010

Banki udzielające kredyty hipoteczne o wiele lepiej traktują zamożnych klientów pożyczających duże sumy na drogie nieruchomości. Mogą oni uzyskać o wiele lepsze parametry kredytu. »

Windykatorzy są zmuszeni działać agresywnie

Aktualizacja: 08.01.2010

Zadłużeni po świętach Polacy mogą mieć problemy z firmami egzekwującymi należności. Wierzyciele wymuszają od windykatorów agresywne metody dochodzenia zaległości. Przeszłość firmy windykacyjnej i stosowane przez nią metody egzekucji można łatwo sprawdzić. »

KIG: Optymizm przedsiębiorców wymaga wsparcia reformami

Aktualizacja: 08.01.2010

Duża kreatywność i optymizm polskich firm jest szansą na utrzymanie w 2010 roku wzrostu gospodarczego znacząco powyżej średniej unijnej – uważają przedsiębiorcy skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej. Oczekują jednak reform, których przeprowadzenia zaniechano w 2009 roku. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »