reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Odwołanie od wypowiedzenia umowy o prace

Aktualizacja: 12.01.2010

Pracownik może wnieść odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy, w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę. »

MI przypomina o usuwaniu śniegu z dachów budynków

Aktualizacja: 12.01.2010

Kontrola prawidłowego utrzymania obiektów budowlanych w okresie zimowym polega na przypominaniu właścicielom i zarządcom budynków o obowiązku usuwania śniegu zalegającego na dachach – przypomina Ministerstwo Infrastruktury. »

Limity ulg w PIT 2009/2010

Aktualizacja: 12.01.2010

Zdecydowana większość ulg i odliczeń pozostała w niezmienionym kształcie. Najwięcej zmian jest w uldze prorodzinnej w porównaniu do rozliczenia dochodów roku 2008. »

Upadek światowych firm pogrąża polskie przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 12.01.2010

Bezpośrednie powiązania własnościowo-kapitałowe sprawiają, ze upadłości za granicą odbijają się na polskich przedsiębiorstwach – podaje Euler Hermes w raporcie „Czy rok 2010 będzie kolejnym okresem dużych upadłości korporacyjnych?” »

Rynek reklamowy ma szansę na wzrost

Aktualizacja: 12.01.2010

Reklamodawcy przestali ciąć budżety, a niektórzy nawet rozważają ich zwiększenie. W tym roku rynek reklamowy ma szanse na kilkuprocentowy wzrost. »

Jest kolejna umowa na budowę odcinku autostrady A4

Aktualizacja: 12.01.2010

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o podpisaniu umowy na nową inwestycję. Wyłoniono wykonawców autostrady A4 Wierzchosławice – Krzyż. Wartość tego projektu wynosi 543 mln zł. »

Fundusz inwestycyjny wesprze firmy w Europie Środkowo-wschodnią

Aktualizacja: 12.01.2010

Bank Światowy i EBOR należą do założycieli funduszu, który ma wspierać firmy z ok. 15 krajów Europy Środkowej i Wschodniej w walce z kryzysem. Dysponuje on kwotą około 200 mln euro. »

Własna firma jako sposób na bezrobocie

Aktualizacja: 12.01.2010

Osoby długotrwale bezrobotne zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak czasem trudno znaleźć zatrudnienie, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Z tego też powodu osoby bezrobotne wiele miesięcy poświęcają na znalezienie odpowiedniej dla siebie pracy. Jednak wiele z nich decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności, która może być możliwością na stworzenie dla siebie samego miejsca pracy. »

Nowy system przepływu środków unijnych

Aktualizacja: 12.01.2010

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego oraz Tomasz Mironczuk, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego podpisali umowy o otwarciu pomocniczych rachunków bankowych w BGK, z których dokonywane będą płatności dla części beneficjentów realizujących projekty współfinansowane z funduszy unijnych. »

Oblodzenia utrudniają ruch pociągów na południu

Aktualizacja: 12.01.2010

Intensywne oblodzenia oraz zamarzający deszcz połączony z opadami śniegu znacznie utrudniają ruch pociągów w południowej Polsce. »

Walka o miejsce w przedszkolu

Aktualizacja: 12.01.2010

Ruszył wyścig o miejsca w żłobkach i przedszkolach. Rodzice koczują nocami przed placówkami i szukają znajomości wśród personelu. Wszystko dlatego, że miejsc w żłobkach i przedszkolach jest dramatycznie mało. »

Ponad 2 tys. pługów zmaga się z zimą na drogach krajowych

Aktualizacja: 12.01.2010

Ponad 2 tys. pługów, w tym ponad 150 nowoczesnych pługów wirnikowych, niemal tysiąc solarek i ponad 100 piaskarek jest wykorzystywanych na drogach krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) – poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. »

Czynsz za wynajem można będzie podwyższać co miesiąc

Aktualizacja: 12.01.2010

Właściciel mieszkania będzie mógł co miesiąc podwyższać czynsz za wynajem. Jeśli lokator nie zapłaci czynszu, właściciel rozwiąże umowę bez okresu wypowiedzenia. Wystarczy rok wypowiedzenia, aby bez dostarczenia lokalu zamiennego pozbyć się lokatora. »

Kto powinien się znaleźć w rejestrze przedsiębiorstw

Aktualizacja: 12.01.2010

Krajowy Rejestr Sądowy stanowi urzędowe źródło informacji m.in. o przedsiębiorcach, organizacjach pozarządowych jak i rzetelności podmiotów występujących w obrocie gospodarczym. Ogólna zasada jawności danych ujawnionych w Krajowym Rejestrze Sądowym ma na celu wzmocnienie pewności obrotu gospodarczego. »

Program gwarancji w likwidacji szkód komunikacyjnych

Aktualizacja: 12.01.2010

Aviva, grupa finansowa działająca na rynku ubezpieczeniowym poinformowała o wprowadzeniu programu gwarancyjnego w szkód komunikacyjnych – Aviva Niezawodnie, przeznaczony dla klientów posiadających ubezpieczenie autocasco (AC). »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dagmara Jagodzińska

Specjalista w sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa cywilnego, w tym w szczególności sprawach o rozwód, separację, władzę rodzicielską, alimenty, kontakty z małoletnimi, podział majątku dorobkowego po rozwodzie, zniesienie współwłasności, sprawach wynikających z umów darowizny oraz stosunków spadkowych w rodzinie i innych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama