reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Rynek budowlany wychodzi z kryzysu

Aktualizacja: 19.01.2010

W grudniu, drugi miesiąc z rzędu rosła liczba nowych inwestycji budowlanych na rynku mieszkaniowym. »

Odszkodowania: 57 tys. franków szwajcarskich z tytułu wypadku na stoku

Aktualizacja: 19.01.2010

57 tys. franków szwajcarskich - tyle wyniosło najwyższe odszkodowanie wypłacone przez Ergo Hestię z tytułu wypadku podczas uprawiania sportów zimowych.Takich odszkodowań może być jeszcze więcej, bo ratownicy TOPR biją na alarm: z roku na rok wzrasta liczba wypadków narciarskich – informuje biuro prasowe grupy Ergo Hestia. »

NBP rezygnuje z operacji typu swap walutowy na parze EUR/CHF

Aktualizacja: 19.01.2010

Narodowy Bank Szwajcarii, Europejski Bank Centralny, Narodowy Bank Polski i Narodowy Bank Węgier ogłaszają zaprzestanie dokonywania operacji typu swap walutowy na parze EUR/CHF, w których franki szwajcarskie dostarczane są za euro – poinformował NBP. »

Spadła liczba mieszkań oddanych do użytku

Aktualizacja: 19.01.2010

W 2009 roku liczba mieszkań oddanych do użytku była o 3,1 proc. niższa niż w roku 2008 – podał we wtorek GUS, potwierdzając tym samym nasze wcześniejsze przypuszczenia. »

Ranking lokat bankowych

Aktualizacja: 19.01.2010

Początek roku nie przyniósł znaczących zmian na pierwszych miejscach rankingu lokat bankowych. Bankowcy przewidują, że spadająca inflacja podniesie atrakcyjność lokat w tym roku. »

Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Hiszpanią

Aktualizacja: 19.01.2010

- Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki otwiera nowe perspektywy dla realizacji dużych i interesujących projektów. Chcemy je wykonywać wspólnie z jednym z naszych najważniejszych partnerów gospodarczych, jakim niewątpliwie jest Hiszpania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą 15 stycznia br. w Warszawie. »

Rząd wspiera działalność badawczo-rozwojową firm

Aktualizacja: 19.01.2010

Wspieranie działalności badawczo-rozwojowej i technologii innowacyjnych oraz obowiązujący w tym zakresie system prawny i finansowy to główne tematy poruszone podczas posiedzenia Rady Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii – poinformowało Ministerstwo Gospodarki. »

MF: znany finansista chwali polską gospodarkę

Aktualizacja: 19.01.2010

Peter Schiff, okrzyknięty przez niektórych „prorokiem kryzysu”, ze względu na to, że już od 2007 roku mówił o nadchodzącym krachu gospodarczym, opublikował artykuł, w którym chwali polską receptę na kryzys. Artykuł jest odpowiedzią na tekst ministra Rostowskiego opublikowany ostatnio w Financial Times – podaje Ministerstwo Finansów. »

Urzędy kontroli skarbowej wzmogą kontrole kas fiskalnych

Aktualizacja: 19.01.2010

Od początku ferii zimowych urzędy kontroli skarbowej rozpoczną zakrojone na szeroką skalę działania prowadzące do ujawniania przypadków nierejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Resort pracy chce przyspieszyć wydanie decyzji o emeryturze

Aktualizacja: 19.01.2010

Resort pracy chce zlikwidować przepis dający ZUS 60 dni na wydanie decyzji o przyznaniu m.in. emerytury i renty. »

Unijny fundusz pobudzi polskie firmy do życia

Aktualizacja: 19.01.2010

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego rozpoczyna ogólnopolską kampanię informacyjną o możliwościach uzyskania wsparcia ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. »

DM BOŚ: euro po 4 złote

Aktualizacja: 19.01.2010

Spore oczekiwania wspierane przez pojawiające się pozytywne rekomendacje dla naszej waluty ze strony zagranicznych banków, musiały przełożyć się na test okolic 4,00 zł za euro. Doszło do tego dzisiaj o poranku, kiedy notowania przetestowały poziom 4,0008 zł. »

Wzrost cen domów w Wielkiej Brytanii

Aktualizacja: 19.01.2010

Tydzień rozpoczął się dobrymi wiadomościami z rynku nieruchomości. Napłynęły one z Wielkiej Brytanii, gdzie Rightmove, największy serwis w Wielkiej Brytanii poświęcony nieruchomościom, wskazał na wzrost cen domów w styczniu br. o 4,1 proc. w skali roku. »

Konta oszczędnościowe wygrywają z tradycyjnymi lokatami

Aktualizacja: 19.01.2010

Konta oszczędnościowe dają zyski porównywalne z najlepszymi tradycyjnymi lokatami bankowymi (ok. 6 proc.). Na dodatek umożliwiają wycofanie pieniędzy w każdym momencie bez utraty odsetek. »

Znaczący wzrost rachunków inwestycyjnych

Aktualizacja: 19.01.2010

O ponad 100 tys. wzrosła liczba rachunków papierów wartościowych prowadzonych przez uczestników Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych (KDPW) w 2009 roku. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stronyireszta.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama