reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Towarzystwa ubezpieczeń na życie łamią prawo

Aktualizacja: 20.01.2010

600 skontrolowanych wzorców umów, 13 sprawdzonych przedsiębiorców, kilkadziesiąt klauzul skierowanych do sądu – to ostatnie działania Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów dotyczące ubezpieczeń na życie. Niemal wszyscy przebadani przedsiębiorcy stosowali niezgodne z prawem postanowienia. »

ZUS: Polacy masowo składają wnioski przez Internet

Aktualizacja: 20.01.2010

Już blisko 50 tys. wniosków do ZUS złożyli Polacy za pośrednictwem Elektronicznego Urzędu Podawczego. Popularność uruchomionego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych e-urzędu rośnie w bardzo szybkim tempie – poinformował ZUS. »

Urlop ojcowski dłuższy za rok

Aktualizacja: 20.01.2010

Od dnia 1stycznia 2010 roku każdy ojciec zatrudniony na podstawie umowy o pracę i wychowujący dziecko będzie mógł skorzystać z tzw. urlopu ojcowskiego, tj. dodatkowego urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego. »

Rozpoczęcie postępowania upadłościowego

Aktualizacja: 20.01.2010

Ogłoszenie upadłości może okazać się jedynym rozwiązaniem dla zadłużonej spółki, jednakże może być ono długotrwałe i skomplikowane. Pierwszym krokiem w celu ogłoszenia upadłości jest złożenie wniosku do odpowiedniego sądu. »

Coraz trudniej o unijne dotacje na e-biznes

Aktualizacja: 20.01.2010

Resort rozwoju regionalnego chce ograniczyć liczbę firm, które mogą skorzystać z dotacji. Nawet 80 proc. przedsiębiorców może zrezygnować z konkursu. »

15 mln zł dotacji na realizację projektów IT

Aktualizacja: 20.01.2010

Inkubator Przedsiębiorczości Media 3.0 rozpoczął nabór wniosków on line do projektu. Jego celem jest finansowe i merytoryczne wsparcie pomysłowych i energicznych ludzi w tworzeniu innowacyjnych technologii w szczególności animacji i grafiki 3D, internetu, e-learningu, technologii mobilnych i telekomunikacji. »

Sędziowie odebrali akty powołania

Aktualizacja: 20.01.2010

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego. »

Za cztery lata adres zameldowania zniknie z dowodu i prawa jazdy

Aktualizacja: 20.01.2010

Obowiązek meldunkowy zostanie zastąpiony rejestracją. Na zarejestrowanie miejsca swojego stałego pobytu obywatel będzie miał 30 dni. »

ZUS zwraca część składek niepełnosprawnym przedsiębiorcom

Aktualizacja: 20.01.2010

Niepełnosprawni przedsiębiorcy mogą liczyć na zwrot części składek na ubezpieczenia społeczne. O taką pomoc mogą wnioskować do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. »

Spada optymizm niemieckich analityków

Aktualizacja: 20.01.2010

Styczniowy indeks ZEW, który pokazuje nastroje i opinie dotyczące rozwoju sytuacji gospodarczej w Niemczech wyniósł 47,2 punktu – mniej niż prognozy, których mediana znajdowała się na poziomie równym 50 punktom. »

Zgoda na publikację zdjęcia musi być niewątpliwa

Aktualizacja: 20.01.2010

Zezwolenie na rozpowszechnianie wizerunku może być udzielone w dowolnej formie, ale zgoda nigdy nie może budzić wątpliwości. »

Darmowe szkolenia w Tokio dla menedżerów małych firm

Aktualizacja: 20.01.2010

Centrum Współpracy Przemysłowej Unia Europejska – Japonia zaprasza do składania wniosków aplikacyjnych na sponsorowane przez Unię Europejską szkolenie w Japonii „Human Resources Training Propramme - Japan Industry Insight (HRTP)”. »

W Krakowie będzie działać Polsko-Chorwacka Izba Przemysłowa-Handlowa

Aktualizacja: 20.01.2010

Rada założycielska Polsko-Chorwackiej Izby Przemysłowo-Handlowej informuje, że pod patronatem Ambasadora Republiki Chorwacji Ivana Del Vechio została podjęta inicjatywa powołania Polsko-Chorwackiej Izby Przemysłowo-Handlowej z siedzibą w Krakowie. »

Zmiany podatkowe w 2010 roku

Aktualizacja: 20.01.2010

Rok 2010 przyniósł liczne zmiany w podatkach. Nie są to może oprócz VAT zmiany fundamentalne, tym niemniej warto się z nimi zapoznać, bo skutki nieznajomości prawa podatkowego są najczęściej opłakane. »

Wzrosło przeciętne wynagrodzenie Polaków

Aktualizacja: 20.01.2010

W grudniu ubiegłego roku przeciętne wynagrodzenie w firmach zwiększyło się aż o 6,5 proc. To wzrost ponad dwukrotnie wyższy, niż się spodziewano. Zatrudnienie z kolei spadło o 1,8 proc. - nieco mniej, niż oczekiwano. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna Radkiewicz Adwokaci i Radcowie Prawni

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama