reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wypowiedzenie umowy o pracę e-mailem

Aktualizacja: 01.02.2010

Pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę drogą elektroniczną tylko wtedy, gdy w firmie przewidziana jest taka forma komunikacji i obie strony wyraziły na to zgodę. »

Redukcja emisji CO2 nie oznacza utraty konkurencyjności

Aktualizacja: 01.02.2010

Jos Delbeke, zastępca dyrektora generalnego DG Environment w Komisji Europejskiej był gościem międzynarodowej konferencji na temat polityki klimatycznej, jaka odbyła się w Warszawie. Jednym z jej celów była próba odpowiedzi na pytanie, jak Polska – wzorem innych krajów UE – powinna wypracowywać prawodawstwo dotyczące polityki klimatycznej, które będzie korespondować z celami Unii. »

Wskaźnik PMI lekko wyhamował

Aktualizacja: 01.02.2010

Wskaźnik aktywności gospodarczej polskiego sektora przemysłowego PMI, wyliczany przez firmę Markit we współpracy z HSBC, wyniósł w styczniu 51 punktów. »

Kontrola temperatury w miejscu pracy

Aktualizacja: 01.02.2010

Podczas kontroli inspektorzy pracy sprawdzają, czy pracodawca zapewnia m.in. właściwą temperaturę w firmie. Za nieprzestrzeganie tych wymagań grozi grzywna. »

Radosław Sikorski reprezentował Polskę w Davos

Aktualizacja: 01.02.2010

29 stycznia 2010 roku Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych RP, decyzją Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, reprezentował stronę rządową w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. »

MF: roczna dynamika cen konsumpcyjnych może wynieść 3,5 proc.

Aktualizacja: 01.02.2010

Ministerstwo Finansów podało komunikat na temat prognozowanej dynamiki cen konsumpcyjnych w styczniu 2010 roku. »

Styczniowe wskaźniki PMI dla przemysłu Europy

Aktualizacja: 01.02.2010

Jak podała firma Markit Economics, styczniowy odczyt wskaźnika menedżerów logistyki dla polskiego przemysłu (Purchasing Managers’ Index, "PMI") był niższy o 1,4 pkt. w porównaniu z grudniową wartością. Obecnie wynosi on 51 pkt., to znacznie mniej, niż spodziewaliśmy się. Jest to efekt spowolnienia tempa wzrostu zamówień oraz produkcji. »

Czynny udział podatnika w postępowaniu podatkowym

Aktualizacja: 01.02.2010

Czynny udział podatnika w postępowaniu podatkowym, to jeden z istotniejszych elementów tego postępowania. Artykuł 123 ordynacji podatkowej wyraźnie stwierdza, że organy podatkowe obowiązane są zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postępowania, a przed wydaniem decyzji umożliwić im wypowiedzenie się, co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań. »

Banki kuszą klientów lokatami internetowymi

Aktualizacja: 01.02.2010

Coraz więcej banków proponuje szybkie założenie lokaty przez Internet bez wychodzenia z domu. Lokatę internetową, bez konieczności posiadania rachunku ma w swojej ofercie już pięć instytucji. »

Wykryto kolejne zmowy cenowe

Aktualizacja: 01.02.2010

Ustalanie cen towarów lub usług jest jednym z najcięższych naruszeń prawa konkurencji. Przedsiębiorcy nie zawsze o tym jednak pamiętają – tylko w ciągu ostatnich tygodni prezes UOKiK wydała trzy decyzje dotyczące porozumień cenowych, a na przedsiębiorców nałożono łączne kary ponad 253 tys. zł. »

Wysokość kapitałów własnych jest jednakowa dla wszystkich PTE

Aktualizacja: 01.02.2010

W związku z dyskusją na temat zmian w systemie emerytalnym, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) zwraca uwagę, że obecnie wysokość minimalnych kapitałów własnych jest jednakowa dla wszystkich powszechnych towarzystw emerytalnych (PTE), niezależnie od wartości aktywów zarządzanych przez nieotwartych funduszy emerytalnych (OFE). »

Pośrednicy kredytowi napędzają sprzedaż produktów finansowych

Aktualizacja: 01.02.2010

Pośrednicy kredytowi są istotnym kanałem dystrybucji produktów finansowych. Szacuje się, że co czwarty kredyt bankowy jest udzielany za ich pośrednictwem. »

Ochrona danych osobowych skupia uwagę europosłów

Aktualizacja: 01.02.2010

Po spotkaniu z GIODO polscy europosłowie postanowili, że jednym z tematów najbliższego posiedzenia Koła Polskiego będzie przetwarzanie danych osobowych w pracach Parlamentu Europejskiego. »

Nowe zasady prac nad dokumentami rządu

Aktualizacja: 01.02.2010

Od dnia 1 lutego 2010 roku funkcjonują nowe zasady pracy nad dokumentami rządowymi. »

Warszawa chce przekonać przyjezdnych do płacenia PIT w stolicy

Aktualizacja: 01.02.2010

W Warszawie zameldowanych jest ponad 1,7 mln osób, ale mieszka tu i pracuje znacznie więcej Polaków. Wielu z nich codziennie korzysta ze stołecznej komunikacji miejskiej, usług zdrowotnych, edukacyjnych, kulturalnych, nie dokładając się do kosztów ich utrzymania. Dlatego miasto rozpoczyna w poniedziałek kampanię zachęcającą do płacenia podatków w Warszawie "Brat PIT". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama