reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Zasady podwyższania emerytur wojskowych niezgodne z konstytucją

Aktualizacja: 15.02.2010

Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący zasad podwyższania emerytur wojskowych. »

Zmienią się zasady zatrudniania na czas określony

Aktualizacja: 15.02.2010

Partnerzy społeczni, przy poparciu rządu, pracują nad zmianą przepisów m.in. o czasie pracy. Nowe przepisy mają ograniczyć możliwość zawierania długoterminowych umów. Z dopłat do pensji mają korzystać firmy z branż lub regionów, które będą przechodzić kryzys. »

Co oznacza stwierdzenie trwałości decyzji ostatecznych

Aktualizacja: 15.02.2010

W postępowaniu podatkowym obowiązuje zasada trwałości decyzji ostatecznych. Oznacza to, że decyzje, od których nie służy odwołanie w postępowaniu podatkowym, są ostateczne. »

Odstąpienie od umowy z deweloperem może być bardzo kosztowne

Aktualizacja: 12.02.2010

Średnio w przypadku jednej na 10 inwestycji deweloperskich występują opóźnienia w przekazywaniu mieszkań nabywcom – wskazują dane Home Broker. Opóźnienia zwykle nie przekraczają kwartału, aczkolwiek sytuacja różni się w poszczególnych miastach. Kupujący rzadko korzystają z przysługującego im prawa odstąpienia od umowy z deweloperem. »

Kredytobiorcy czekają na publikację projekcji stóp procentowych

Aktualizacja: 12.02.2010

Sławomir Skrzypek chce publikować projekcję stóp procentowych banku centralnego. Jeśli będzie ona wiarygodna, może stać się użytecznym narzędziem dla kredytobiorców. »

Opłaca się złożyć wniosek o emeryturę w lutym

Aktualizacja: 12.02.2010

O 5,3 proc. wzrośnie od marca kwota bazowa. Jednak marcowa waloryzacja prawie wyrówna zysk osoby, która poczeka na złożenie wniosku o emeryturę do marca i otrzyma ją wyższą ze względu na podniesioną kwotę bazową. Wniosek o emeryturę w marcu oznacza jednak na pewno brak lutowej wypłaty. »

Warsztaty dla wnioskodawców w Programie dla Europy Środkowej

Aktualizacja: 12.02.2010

9 marca 2010 r. w Warszawie odbędzie się szkolenie adresowane do wszystkich polskich instytucji przygotowujących wnioski o dofinansowanie projektów w ramach Programu dla Europy Środkowej. Termin rejestracji upływa 25 lutego br. »

Łódź: szkolenia dla zainteresowanych pozyskaniem dotacji unijnych

Aktualizacja: 12.02.2010

Portal Funduszy Europejskie zaprasza osoby zainteresowane pozyskiwaniem dotacji unijnych do udziału 22-23 lutego 2010 r. w bezpłatnym szkoleniu pt.: „W drodze po unijne pieniądze – wypełnianie wniosku w ramach Regionalnego Programu Województwa Łódzkiego i studium wykonalności - działania I.5, II.2, oraz biznes plan - działanie IV.3”. »

Kolejne monety na aukcji Kolekcjoner

Aktualizacja: 12.02.2010

„Szwoleżer Gwardii Cesarza Napoleona I” to kolejny temat w serii monet „Historia Jazdy Polskiej”, którą NBP emituje od 2006 r. Już od poniedziałku, 15 lutego br., srebrne i złote monety ze szwoleżerem będzie można nabyć na aukcjach w serwisie Kolekcjoner. »

KIG zaprasza do współpracyorganizacje pozarządowe

Aktualizacja: 12.02.2010

Fundacja „Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” poszukuje w ramach projektu: "Regionalny monitoring swobody działalności gospodarczej w Polsce", organizacji pozarządowych, które podejmą się monitorowania swobody działalności gospodarczej (SDG) na szczeblu gmin, powiatów i województw. »

KIG ocenia ustawy z IV kwartału 2009 roku

Aktualizacja: 12.02.2010

Nowelizacja ustaw o podatku od towarów i usług, nowela ustawy PZP oraz ustawa o spółdzielczych kasach oszczędnościowo kredytowych – to najbardziej progospodarcze zmiany, uchwalone przez Sejm w IV kwartale 2009 r. Tak wynika z opublikowanego przez Krajową Izbę Gospodarczą „Barometru przyjazności Sejmu dla przedsiębiorców i gospodarki w IV kwartale 2009r.” »

MS o działalności sądów w 2009 roku

Aktualizacja: 12.02.2010

Ministerstwo Sprawiedliwości podało informacje jak wyglądała działalność sądów w roku 2009. »

Zaskarżenie postanowienia w przedmiocie kosztów procesów niekonstytucyjne

Aktualizacja: 12.02.2010

Uniemożliwienie zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji jest niezgodne z konstytucją.W dniu 9 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał skargę konstytucyjną spółki "Metal Color Polska" dotyczącą braku prawa do zaskarżenia postanowienia w przedmiocie kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd drugiej instancji. »

Ulga prorodzinna czasem tylko dla biologicznych rodziców

Aktualizacja: 12.02.2010

Ojczym czy macocha, która wychowuje ze współmałżonkiem jego dzieci z poprzedniego związku, nie może odliczyć ulgi prorodzinnej. »

Gdańsk: warsztaty „Euro dla przedsiębiorców”

Aktualizacja: 12.02.2010

W dniach 25-26 lutego 2010 r. w Gdańsku odbędą się warsztaty poświęcone zdobywaniu wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności, związanych z pozyskiwaniem Funduszy Europejskich na rozwój firmy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kredytmarket

Kredyty online dla małych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama