reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

XX lat Krajowej Rady Sądownictwa

Aktualizacja: 19.02.2010

W dniu 18 lutego 2010 roku w Warszawie odbyły się obchody XX rocznicy istnienia Krajowej Rady Sądownictwa. »

ZUS: wydatki na świadczenia są większe niż wpływy

Aktualizacja: 19.02.2010

Wydatki z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych na emerytury i renty przewyższają wpływy, ale sytuacja jest stabilna - zapewnił prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. Tegoroczna dotacja z budżetu państwa dla ZUS to blisko 38 mld zł. »

Dorabianie do emerytury i renty

Aktualizacja: 19.02.2010

Podleganie ubezpieczeniom społecznym osób dorabiających do emerytury lub renty zależy od rodzaju zawartej umowy lub prowadzonej działalności. Istotne jest też to, czy umowa ta lub działalność stanowi dla emeryta lub rencisty jedyny tytuł do ubezpieczeń. »

Szybsza wypłata zaległych pensji

Aktualizacja: 19.02.2010

Pracownicy firm porzuconych przez właścicieli mogą starać się o zaliczkę na poczet zaległych wynagrodzeń. »

PE o skanerach w portach lotniczych

Aktualizacja: 19.02.2010

Parlament Europejski podczas sesji plenarnej 10 lutego 2010 r. przeprowadził debatę w sprawie zastosowania skanerów ciała wykorzystujących technologię promieni rentgenowskich do wykrywania przedmiotów ukrywanych przez pasażerów podczas kontroli w portach lotniczych. »

Uwaga na niezapowiadane kontrole w firmach

Aktualizacja: 19.02.2010

Inspekcja Pracy nie będzie musiała zapowiadać kontroli w przedsiębiorstwach, nawet jeśli prowadzą one wyłącznie działalność usługową. »

FED zaskakuje rynki

Aktualizacja: 19.02.2010

W czwartek (18 lutego br.) inwestorzy stali przed trudnym zadaniem, spływające w trakcie dnia doniesienia makroekonomiczne były gorsze od prognoz. Liczba bezrobotnych w USA w ubiegłym tygodniu była wyższa od oczekiwań, podobnie jak odczyt dotyczący inflacji PPI (w cenach producentów). »

Nowe wytyczne określające produkty niebezpieczne

Aktualizacja: 19.02.2010

Komisja Europejska opublikowała długo oczekiwane, zmodyfikowane wytyczne dotyczące funkcjonowania „RAPEX”- systemu, który umożliwia szybką wymianę informacji o niebezpiecznych produktach konsumenckich w Unii Europejskiej. »

Ponad 7 mln zł kary dla Enion

Aktualizacja: 19.02.2010

Spółka Enion nadużyła swojej pozycji na rynku dystrybucji energii elektrycznej – uznała Prezes UOKiK. Za ograniczanie konkurencji musi zapłacić karę w wysokości ponad 7 mln zł. »

ZUS powtórzy szkolenie z programu Płatnik

Aktualizacja: 19.02.2010

Sala "pękała w szwach", gdy na szkolenie z programu PŁATNIK i Elektronicznego Urzędu Podawczego przybyło 110 osób. W związku z tak dużym zainteresowaniem wykładowcy z I Oddziału ZUS w Warszawie, jeszcze w tym miesiącu, powtórzą szkolenie. »

Produkcja rośnie i zaskakuje

Aktualizacja: 18.02.2010

W styczniu produkcja przemysłowa zwiększyła się o 8,5 proc. w porównaniu do pierwszego miesiąca ubiegłego roku. Pozytywna tendencja w tym zakresie utrzymuje się już trzeci miesiąc z rzędu. Wszystko więc wskazuje na to, że o kondycję naszej gospodarki możemy być spokojni. »

Bezrobocie w USA wciąż straszy giełdy

Aktualizacja: 19.02.2010

Nastroje inwestorów już od rana nie były najlepsze. Niepokój okazał się uzasadniony. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych znów okazała się znacznie wyższa, niż się spodziewano. Negatywnie zaskoczyła też dynamika cen producentów. »

NBP promuje banknoty kolekcjonerskie

Aktualizacja: 18.02.2010

Z udziałem wybitnych polskich pianistów, wśród dźwięków niepowtarzalnej muzyki Fryderyka Chopina na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta promocja najnowszego banknotu kolekcjonerskiego NBP upamiętniającego 200. rocznicę urodzin znakomitego polskiego kompozytora. »

Francuscy inwestorzy zainteresowni polskim Planem Prywatyzacji

Aktualizacja: 18.02.2010

Minister skarbu państwa Aleksander Grad spotkał się z przedstawicielami francuskiego kapitału zrzeszonymi we Francuskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W spotkaniu uczestniczył także Ambasador Francji w Polsce, Francois Barry Delongchams. »

Inwestorzy podeszli z rezerwą do nastrojów na giełdach

Aktualizacja: 19.02.2010

Czwartek (18 lutego br.) przyniósł spadek cen akcji, od początku do końca sesji WIG20 nie zdołał przedostać się powyżej wczorajszego zamknięcia, za to zszedł poniżej minimów ze środy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Budzis

Doradca finansowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama