reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Inwestycja funduszu Investor LBO FIZAN

Aktualizacja: 25.02.2010

W dniu 23 lutego 2010 roku INVESTOR LEVERAGED BUY OUT FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY AKTYWÓW NIEPUBICZNYCH zawarł umowę z bmp Media Investors AG & Co. KGaA o zakup udziałów w spółce Nokaut.pl, stanowiących 34,26 proc. kapitału zakładowego. Cena transakcyjna wyniosła 5,4 mln zł.  »

Zmiana ceny imprezy turystycznej po podpisaniu umowy

Aktualizacja: 24.02.2010

Wzrastająca z roku na rok liczba osób korzystających z usług organizatorów turystyki i pośredników turystycznych spowodowały wzrost zainteresowania wszelkiego rodzaju zagadnieniami związanymi ze specyfiką „umowy o imprezę turystyczną”. Jednym z takich zagadnień jest możliwość dokonywania zmiany ceny imprezy po zawarciu umowy. »

Samochody straży miejskiej są uprzywilejowane w ruchu

Aktualizacja: 24.02.2010

W świetle nowelizacji ustawy – Prawo o ruchu drogowym, samochody straży miejskiej (obok m.in. policji, straży pożarnej, pogotowia) stały się uprzywilejowane w ruchu. Zmiana ta weszła w życie pod koniec roku 2009. »

MF promuje partnerstwo publiczno-prywatne

Aktualizacja: 24.02.2010

W piątek 26 lutego br. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja inaugurująca projekt Transeuropejska promocja partnerstwa publiczno-prywatnego w budownictwie (TEP-PPP). Jego zadaniem jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach wynikających z realizacji projektów PPP w sektorze budownictwa oraz procedurach stosowanych w Europie. »

Przejęcię długu podlega VAT

Aktualizacja: 24.02.2010

Każdy przypadek, gdy przejęcie długu następuje w celu jego wyegzekwowania, podlega opodatkowaniu VAT. »

Składając e-PIT szybciej rozliczysz się z fiskusem

Aktualizacja: 24.02.2010

Złożenie zeznania przez internet pozwoli na szybkie rozliczenie z fiskusem za 2009 rok. Z możliwości tej powinni skorzystać m.in. podatnicy, którzy przebywają za granicą. »

Wyższe limity zwrotu VAT od materiałów budowlanych

Aktualizacja: 24.02.2010

Zwiększyły się limity zwrotu VAT na materiały budowlane, które będą miały zastosowanie do wniosków składanych od 1 kwietnia. »

Oferując lokaty internetowe banki oszczędzają na kosztach sprzedaży

Aktualizacja: 24.02.2010

Oprocentowanie najlepszych lokat zakładanych przez internet dochodzi do 7 proc. Ale żeby skorzystać z takiej oferty, zwykle trzeba być klientem banku. »

Mniej złych kredytów udzielonych firmom

Aktualizacja: 24.02.2010

Przedsiębiorcy dały bankom odetchnąć. Wartość zagrożonych kredytów udzielonym firmom zwiększyła się w styczniu o mniej niż 4 mln zł (wzrosła do niecałych 23,995 mld zł). »

Złe kredyty gospodarstw domowych pobiły rekord

Aktualizacja: 24.02.2010

Zagrożone kredyty gospodarstw domowych wciąż ostro pną się w górę. W styczniu pobiły niechlubny rekord. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, ich wartość wzrosła o niemal 1,1 mld zł. »

Poradnictwo transgraniczne dla mieszkańców Polski i Niemiec

Aktualizacja: 24.02.2010

Polsko-Niemieckie Centrum Informacji Konsumenckiej będzie prowadzić poradnictwo transgraniczne. »

Zasady wynagradzania skazanych naruszają zasadę wolności

Aktualizacja: 24.02.2010

W dniu 23 lutego 2010 roku Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Sądu Rejonowego w Gliwicach Wydział VI Pracy i Ubezpieczeń Społecznych dotyczące zasad ustalania wynagrodzenia skazanego zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy. »

"Dziennik Gazeta Prawna" za uproszczeniem procedur adopcyjnych

Aktualizacja: 24.02.2010

„Dziennik Gazeta Prawna” rozpoczął akcję społeczną „Adopcja, po prostu” mającą na celu ułatwić procedurę adopcyjną. »

Inwestorzy giełdowi są w centrum uwagi

Aktualizacja: 24.02.2010

W Stanach Zjednoczonych Ben Bernanke, a w Polsce Rada Polityki Pieniężnej przykuwać będą w środę uwagę inwestorów - w obu przypadkach liczyć się będą nie fakty, a słowa i subiektywne oceny. »

Prawo sprzyja wierzycielom

Aktualizacja: 24.02.2010

Sejm przyjął projekt nowej ustawy o udostępnianiu Informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych. Jeśli zaproponowane przez Ministra Gospodarki przepisy wejdą w życie, każdy wierzyciel będzie mógł przekazać dane dłużnika do zasobów BIG. Już zaległość w wysokości 200 zł wystarczy, by konsument znalazł się w ewidencji BIG InfoMonitor. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama