reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Giełda: inwestorzy czekają na koniec tygodnia

Aktualizacja: 04.03.2010

W środę (3 marca br.) giełdy europejskie rosły czwarty dzień z rzędu. Zwyżki nie były imponujące, ale dzięki lepszym danym makroekonomicznym wczorajsza sesja ponownie została zapisana na korzyść kupujących. »

Umocnienie złotego

Aktualizacja: 04.03.2010

3 marca br. około południa złoty zaczął się gwałtownie umacniać. Głównym powodem była wypowiedź Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, który stwierdził, że Rada Polityki Pieniężnej powinna zacząć myśleć o podwyżkach stóp procentowych. Naszej walucie pomagała też podana we wtorek przez Główny Urząd Statystyczny informacja o wzroście polskiej gospodarki o 3,1 proc. w ostatnim kwartale ubiegłego roku oraz dzisiejsze osłabienie się dolara. »

Wzrost na GPW dzięki Grecji i danym z USA

Aktualizacja: 04.03.2010

WIG20 wzrósł po raz czwarty z rzędu, po tym jak władze Grecji przedstawiły nowy program cięć wydatków, a dane z amerykańskiego rynku pracy okazały się lepsze od oczekiwań. Wciąż jednak obroty pozostają niskie. »

Dotacje na e-biznes już przez Internet

Aktualizacja: 04.03.2010

Już w tym roku wnioski o dotacje na e-biznes będzie można składać przez Internet. Czy spowoduje to, że najbliższy, wiosenny nabór zakończy się już… pierwszego dnia? Wszystko wskazuje też na to, że planowane ponad 40-proc. ograniczenie wysokości dotacji – z dotychczasowych 850 tys. zł na 490 tys. zł – stanie się faktem. »

Złoto nie wierzy dolarowi

Aktualizacja: 03.03.2010

Między amerykańską walutą a rynkiem surowców, szczególnie złota, znów coś się zaczyna „psuć”. Od początku grudnia ubiegłego roku, czyli od trzech miesięcy, dolar zdecydowanie się umacnia. Od szczytu z końca listopada zyskał wobec euro ponad 11 proc. »

Kolejne obietnice Grecji

Aktualizacja: 03.03.2010

W środę (3 marca br.) Grecja ma zaprezentować dalsze reformy finansów publicznych. Pytanie czy po ostatnich wydarzeniach inwestorzy są w stanie obdarzyć ją zaufaniem? »

MSWiA: sytuacja hydrologiczna jest stabilna

Aktualizacja: 03.03.2010

Zdaniem hydrologów sytuacja na Odrze jest już stabilna. Wzrost poziomu wody występuje na środkowej i dolnej Wiśle. Nadal istnieje ryzyko wystąpienia lokalnych podtopień spowodowanych przez mniejsze rzeki w środkowej części dorzecza Wisły. Służby monitorują na bieżąco sytuację. »

Unijne konsultacje nt. przyszłości usługi powszechnej

Aktualizacja: 03.03.2010

Komisja Europejska w dniu 2 marca br. rozpoczęła zapowiadane od dawna konsultacje społeczne nt. przyszłości usługi powszechnej. Za wstęp i zapowiedź do tej dyskusji uznać należy tezy przedstawione w komunikacie Komisji Europejskiej COM(2008) 572 z dnia 2 września 2008 r. w sprawie drugiego przeglądu okresowego zakresu usługi powszechnej w sieciach i usługach łączności elektronicznej, zgodnie z art. 15 dyrektywy 2002/22/WE (o usłudze powszechnej). »

Aviva Investors TFI z najlepszymi wynikami inwestycyjnymi w lutym

Aktualizacja: 03.03.2010

Najlepsze wyniki inwestycyjne miało w lutym Aviva Investors TFI. Najgorzej wypadło BZ WBK AIB TFI, zarządzające funduszami Arka - wynika z lutowego rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych Dziennika Gazety Prawnej i Expandera. »

Europejski tydzień e-umiejętności

Aktualizacja: 03.03.2010

Nowe technologie są zasadniczym warunkiem konkurencyjności. Znajomość technologii cyfrowych to klucz do zdobycia interesującej pracy w środowisku charakteryzującym się dużą dynamiką. »

Zmiany kadrowe w mediach publicznych

Aktualizacja: 03.03.2010

Helsińska Fundacja Praw Człowieka wystosowała list otwarty w sprawie polityki kadrowej w mediach publicznych. »

Projekt zmian ustawy o podaku dochodowym od osób fizycznych

Aktualizacja: 03.03.2010

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, przedłożony przez ministra finansów. »

Firmy dostaną pomoc na zatrudnienie niepełnosprawnych

Aktualizacja: 03.03.2010

Rząd ułatwi firmom korzystanie ze środków zgromadzonych na zakładowych funduszach rehabilitacji. Pracodawcy chcą je pożyczać na preferencyjnych warunkach. »

Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej

Aktualizacja: 03.03.2010

Osoba, która ma na utrzymaniu niepełnosprawnego członka rodziny, może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, jeśli dochody chorego nie przekraczają 9120 zł rocznie. »

Ułatwienie dla gmin w przekazywaniu danych do BIG

Aktualizacja: 03.03.2010

Firma INFO-R Sp.j. i ZETO Katowice wprowadziły w swojej aplikacji dla gmin dodatkową opcję, która daje możliwość przekazywania danych do Aplikacji PC Dłużnik. Dzięki takiej możliwość Gmina ma pełen nadzór nad przesyłanymi danymi do Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Dębska

Prawnik i menadżer LexOmni.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama