reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Giełda: czas na wybicie górą

Aktualizacja: 11.03.2010

Po spokojnym pod względem ilości publikacji makroekonomicznych początku tygodnia, w środę (10 marca br.) inwestorzy analizujący wskaźniki opisujące stan poszczególnych gospodarek mieli ręce pełne roboty. »

Unia sfinansuje ciekawe projekty biznesowe

Aktualizacja: 11.03.2010

Pracownia architektury krajobrazu, Strefa Próżności, sklep on-line z rękodziełem artystycznym i telewizja internetowa – takie m.in. firmy chcą założyć mieszkańcy województwa łódzkiego za unijne dotacje. Zakończył się właśnie nabór do dwóch nowych projektów Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego - „Wirtualny biznes" i „Spełniona w biznesie”. »

Dyskusja o rzetelnej informacji finansowej w NBP

Aktualizacja: 11.03.2010

Ważne jest, aby informacje finansowe były prezentowane rzetelnie i odpowiedzialnie, bo ich sposób przedstawiania ma ogromny wpływ na rynek – uznali uczestnicy spotkania poświęconego stworzeniu „Koalicji na rzecz rzetelnej informacji finansowej”, które odbyło się 10 marca w gmachu Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. »

Poszukiwanie równowagi na rynku walutowym

Aktualizacja: 11.03.2010

Od początku tygodnia widoczna jest niewielka przewaga amerykańskiej waluty nad euro. Po poniedziałkowym osłabieniu „zielonego” do poziomu 1,37 dolara za euro, trwa systematyczne odrabianie strat. »

Nerwowo na zagranicznych giełdach

Aktualizacja: 11.03.2010

Wczoraj (10 marca br.) bykom na Wall Street udało się dodać indeksowi S&P500 kolejne dwa punkty i nieco przybliżyć do poziomu styczniowego szczytu. Widać jednak, że osiągnięcie go nie będzie łatwe. W trakcie sesji dystans do niego wynosił zaledwie pięć punktów, ale ta bliskość sprowokowała do sprzedaży akcji i niewiele brakowało, by dzień zakończył się pod kreską. Nerwowość jest więc wciąż dość duża. »

Petrolinvest gwiazdą warszawskiego parkietu

Aktualizacja: 11.03.2010

Brak informacji makroekonomicznych zupełnie nie przeszkadza inwestorom w kontynuowaniu fali wzrostów. Być może jeszcze w tym tygodniu doczekamy się „konfrontacji” tego optymizmu z danymi o zasiłkach dla bezrobotnych za oceanem, sprzedaży detalicznej i nastrojach konsumentów. Niepewność tego, co się stanie, gdy główne indeksy osiągną nowe szczyty, wcale nie maleje. »

Uchwały Komisji Nadzoru Finansowego

Aktualizacja: 11.03.2010

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wydała kilka uchwał, które dotyczą rynku bankowego. »

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała spółki publiczne

Aktualizacja: 11.03.2010

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała spółki publiczne m.in. z branży kosmetycznej i ubezpieczeniowej. »

Niezdolność do pracy w świetle prawa

Aktualizacja: 10.03.2010

W dniu 8 marca 2010 roku w Sądzie Rejonowym we Włocławku odbyła się kolejna rozprawa w sprawie toczącej się z powództwa asesora przeciwko prokuraturze o przywrócenie do pracy. »

Gold Finance zajmuje przestrzeń internetową

Aktualizacja: 10.03.2010

Firma doradcza Gold Finance otworzyła swoje serwisy na Facebook.com oraz YouTube.com. Dzięki temu użytkownicy stron mają pełny dostępdo najciekawszych informacji ze świata finansów. »

Inwestorzy potrzebują nowych impulsów

Aktualizacja: 10.03.2010

Dow Jones zyskiwał w trakcie sesji dobrze ponad 0,5 proc., ale skończyło się na zwyżce o 0,1 proc. Neutralne wskazania dały także rynki azjatyckie mimo dobrych danych makro. »

Ponad 4,5 mld złotych na zapobieganie powodzi

Aktualizacja: 10.03.2010

3,5 mld złotych na ochronę terenów w dorzeczu Odry, około 243 mln złotych dla górnej Wisły i ponad 800 mln złotych na naprawę urządzeń melioracyjnych – tyle pieniędzy z budżetu państwa zostało przeznaczonych od 2002 roku na przeciwdziałanie zagrożeniu powodziowemu. »

Wzrośnie zatrudnienie w II kwartale 2010 r.

Aktualizacja: 10.03.2010

Pracodawcy w Polsce zwiększą dynamikę zatrudnienia w II kwartale 2010 r. Na podstawie deklaracji reprezentatywnej próby polskich pracodawców ustalono prognozę netto zatrudnienia na poziomie +13%. Jest to najwyższa prognoza dla II kwartału 2010 r. spośród wszystkich 17 przebadanych europejskich krajów. »

Open Finance: coraz poważniejsza sytuacja w Hiszpanii

Aktualizacja: 10.03.2010

Z jednej strony najnowszy raport agencji Fitch może uspokajać inwestorów, którzy obawiają się niewypłacalności Grecji. Z drugiej strony coraz poważniejsza staje się sytuacja Hiszpanii. »

Wzrosty na giełdach zatrzymane

Aktualizacja: 10.03.2010

Po niewielkich wahaniach sesja w USA zakończyła się małym spadkiem indeksów, a ten sam obraz przyniosły notowania na giełdach azjatyckich. To dobry czas na zadanie pytania: Quo vadis? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mikołaj Duda

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama