| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Sprawdzaj komu pożyczasz pieniądze

Aktualizacja: 27.03.2014

Dobry zwyczaj – nie pożyczaj. Niestety to stare przysłowie ma się często nijak do rzeczywistości: pożyczamy przyjaciołom, znajomym, współpracownikom, sąsiadom. Na rachunki, na długi, na nowy samochód. Pożyczyć jest łatwo, nieco gorzej bywa jednak często z odzyskaniem naszych pieniędzy. »

Rejestracja firmy przez internet

Aktualizacja: 08.03.2010

Minister gospodarki rozpocznie prowadzenie punktów kontaktowych za pośrednictwem platformy internetowej. »

Giełdowe wzrosty dzięki Grecji

Aktualizacja: 08.03.2010

Od przeszło 2-proc. wzrostu tydzień rozpoczął Nikkei i Hang Seng. Doskonałe nastroje to pochodna udanego zakończenia piątkowej sesji w USA i symptomów poprawy sytuacji Grecji. »

MF chce ujednolicić opodatkowanie wspólników spółek osobowych

Aktualizacja: 08.03.2010

Ministerstwo Finansów zamierza dostosować przepisy o podatkach dochodowych do prawa wspólnotowego oraz ujednolicić opodatkowanie wspólników spółek osobowych. »

Kobiety mogą zadbać o większe emerytury

Aktualizacja: 08.03.2010

Eksperci alarmują - kobiece świadczenia emerytalne mogą wynieść jedynie 40 proc. ostatniej pensji - o ile polegać będziemy wyłącznie na środkach zgromadzonych w ZUS i OFE. Na szczęście III filar emerytalny dysponuje rozwiązaniem tego problemu. Z kolei Dzień Kobiet jest dobrą okazją, aby zatrzymać się na chwilę w codziennej gonitwie i zastanowić się nad tym tematem. »

Od pół roku podatników obowiązuje nowy limit VAT

Aktualizacja: 08.03.2010

W dniu 20 października 2009 roku Polska doczekała się zielonego światła od Unii Europejskiej na podwyższenie limitu obrotów, po przekroczeniu którego podatnik będzie zmuszony do rozliczania VAT-u (limit zwolnienia podmiotowego). Jest też nowy limit dla małych podatników VAT. »

Jest szansa na dalsze wzrosty giełdowe

Aktualizacja: 08.03.2010

Piątkowa sesja (5 marca br.) na parkietach europejskich przebiegała pod znakiem publikacji z amerykańskiego rynku pracy. W zasadzie przez większość czasu na rynku nie działo się nic ciekawego, a główne indeksy lekko rosły. Sytuacja zdecydowanie poprawiła się na korzyść kupujących pod koniec dnia. »

VAT na materiały budowlane na nowych zasadach

Aktualizacja: 08.03.2010

Czteromiesięczne terminy zwrotu VAT na materiały budowlane będą dotyczyły wniosków składanych po wejściu w życie nowych przepisów. »

PKB wrasta dzięki eksportowi

Aktualizacja: 08.03.2010

W IV kwartale ub.r. polska gospodarka rozwijała się w tempie 3,1 proc. To wynik zbieżny z oczekiwaniami ekonomistów. Do wzrostu PKB w znacznej mierze przyczynił się wzrost eksportu oraz popyt krajowy - wynika z tygodniowego raportu Gold Finance. »

Giełda: aktywność inwestorów spada

Aktualizacja: 08.03.2010

Sesja w ostatnim dniu ubiegłego tygodnia miała dwa oblicza, a dane z amerykańskiego rynku pracy wyraźnie pozwoliły nabrać rozpędu indeksom w Europie, w tym także na GPW. Jednak aktywność inwestorów malała kolejny dzień. »

Służby na bieżąco monitorują stan rzek

Aktualizacja: 08.03.2010

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w najbliższym okresie będą utrzymywać się podwyższone stany wody w większości rzek kraju, głównie w centralnej i północnej części kraju. »

Unia daje pieniązde na walkę z przemocą

Aktualizacja: 08.03.2010

Ruszył nabór wniosków do unijnego programu „DAPHNE III”, poświęconego walce z przemocą wobec dzieci, młodzieży i kobiet. Kwota do wydania w 2010 roku to blisko 29 mln euro (ok. 116 mln złotych). »

NBP: nie ma potrzeby starać się o dostęp do Elastycznej Linii Kredytowej

Aktualizacja: 08.03.2010

Analizy Narodowego Banku Polskiego (NBP) w zakresie uwarunkowań makroekonomicznych gospodarki polskiej i regionalnej oraz prognoz rozwoju gospodarek świata, a także obserwowany w ostatnim okresie znaczny przyrost rezerw walutowych NBP, nie wskazują na potrzebę ubiegania się o uzyskanie dostępu do Elastycznej Linii Kredytowej (FCL) Międzynarodowego Funduszu Walutowego. »

MF chce aby rolnicy płacili podatek dochodowy

Aktualizacja: 05.03.2010

Resort finansów chce, aby rolnicy płacili podatek dochodowy, a nie rolny. Eksperci: przy tych zmianach trzeba rozważyć zwiększenie zatrudnienia w skarbówce. Płacąc PIT, rolnik będzie musiał prowadzić ewidencję podatkową. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Miżołębska

biuro prawne

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK