reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Wycena emisji obligacji w CHF

Aktualizacja: 13.03.2010

Ministerstwo Finansów informuje, że dokonano wyceny 4-letniej obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich o wartości nominalnej 475 mln CHF. Obligację o terminie zapadalności 31 marca 2014 roku wyceniono na 88 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności 2,193 proc. Kupon płacony corocznie ustalono na 2,125 proc. »

MF o emisji obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich

Aktualizacja: 12.03.2010

Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat w sprawie emisji obligacji nominowanej we frankach szwajcarskich. »

Polscy Romowie w wyszehradzkiej grupie roboczej

Aktualizacja: 12.03.2010

Karol Gierliński i Stanisław Stankiewicz to przedstawiciele społeczności romskiej, którzy będą reprezentować Polskę w nowopowstałej grupie roboczej państw wyszehradzkich ds. Integracji Romów. Dołączą do reprezentującej już nasz kraj Elżbiety Radziszewskiej, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania. »

Kara dla firmy wywożącej śmieci na zamknięte składowisko

Aktualizacja: 12.03.2010

Wysypiska śmieci, które będą przepełnione lub ich standard obniży się do poziomu zagrażającego środowisku, zostaną zamknięte z urzędu. »

Zasady rozliczania kosztów w czasie przez podatników PIT

Aktualizacja: 12.03.2010

Na prowadzących działalność gospodarczą podatnikach podatku dochodowego od osób fizycznych ciążą określone obowiązki ewidencyjne. Ich wykonywanie ma ułatwić prawidłowe określenie dochodu (straty), podstawy opodatkowania i należnego podatku dochodowego. »

Formularze do zgłoszenia zmiany lub korekty danych

Aktualizacja: 12.03.2010

Płatnik składek zobowiązany jest zawiadomić Zakład Ubezpieczeń Społecznych o wszelkich zmianach i korektach z wyjątkiem tych danych, które zostały wycofane w aktualnie obowiązującej wersji formularzy ubezpieczeniowych. »

Unijne wsparcie dla ginących zawodów

Aktualizacja: 12.03.2010

Małopolscy przedsiębiorcy wykonujący tzw. ginące zawody - introligatora, kowala czy kaletnika otrzymają unijne dofinansowanie na planowane inwestycje. W sumie zarząd województwa rozdzielił w czwartek blisko 33 mln zł dotacji. »

Kary za błędy przy rozliczeniu projektów unijnych

Aktualizacja: 12.03.2010

Specjaliści zajmujący się rozliczaniem projektów unijnych mogą zostać ukarani za popełniane błędy. »

Giełda: dane z USA w centrum uwagi

Aktualizacja: 12.03.2010

W czwartek inwestorzy w Europie czekali na doniesienia ze Stanów Zjednoczonych. Dane o ilości bezrobotnych okazały się zbliżone do prognoz, natomiast deficyt handlowy był mniejszy od oczekiwań. »

PIT: nowe zwolnienia dla rolników

Aktualizacja: 12.03.2010

Nowe zwolnienie z PIT dla przychodów ze sprzedaży przetworzonej żywności z własnej uprawy i hodowli powinno wejść w życie od 2011 roku – uważa resort finansów. »

Dane z Japonii rozczarowały inwestorów

Aktualizacja: 12.03.2010

Na całym świecie indeksy poruszają się w bardzo wąskim zakresie. Nowe argumenty otrzymują i optymiści, i pesymiści. Rozstrzygnięcia brak. »

Napięcie na rynkach giełdowych

Aktualizacja: 12.03.2010

S&P zakończył sesję (11 marca br.) wzrostem (ósmym na ostatnie dziewięć sesji), ale wciąż nie przekroczył tegorocznego szczytu. Również azjatyckie rynki zyskiwały rano, ale także bez przekonania. »

Euro utrzymuje pozycje

Aktualizacja: 12.03.2010

Wspólna waluta wciąż nie chce uznać się za pokonaną w potyczce z dolarem. Zaciekle broni się przed zepchnięciem w okolice 1,35 dolara. Trzykrotne zejście poniżej tego poziomu, pod koniec lutego i na początku marca br., na razie spełniło rolę trampoliny, pobudzającej do kupna euro. »

Inwestorzy mają chwiejne nastroje

Aktualizacja: 12.03.2010

Wall Street nie traci animuszu w dążeniu do styczniowego rekordu. Wczoraj byki przybliżyły S&P500 do niego o kolejne sześć punktów, zmniejszając dystans do czterech „oczek”. »

Dobre dane zza oceanu nie pomogły bykom

Aktualizacja: 12.03.2010

Korekta wisiała w powietrzu i wreszcie nadeszła. Nie „przeszkodziły” jej dobre dane płynące z amerykańskiego rynku pracy, gdzie deficyt handlowy i liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama