reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

PIT: małżonkowie niechętnie rozliczają się elektronicznie

Aktualizacja: 15.03.2010

Małżonkowie, którzy chcą się rozliczyć przez internet, niechętnie korzystają z tej możliwości, ponieważ muszą złożyć dodatkowy, papierowy formularz. »

Jak są karani nieuczciwi dłużnicy

Aktualizacja: 15.03.2010

W Polsce nie ma czarnej listy podatników, która w innych krajach Unii jest formą publikacji danych osób umyślnie łamiących przepisy podatkowe. »

Nikkei liderem na giełdach azjatyckich

Aktualizacja: 15.03.2010

Na rynkach azjatyckich sytuacja robi się coraz bardziej interesująca. Ubiegły tydzień na plusie zakończyły indeksy wszystkich giełd, za wyjątkiem chińskiej. »

Wzrosty na Wall Street

Aktualizacja: 15.03.2010

Z małym, dwudniowym opóźnieniem, byki na Wall Street zdołały doprowadzić do nowego szczytu w rocznicę jednej z największych fal wzrostowych w historii amerykańskiej giełdy. Udało się to dopiero w końcówce czwartkowej sesji (11 marca br.), po niezbyt udanym jej początku. »

Udany tydzień na giełdach europejskich

Aktualizacja: 15.03.2010

Dla zdecydowanej większości europejskich parkietów miniony tydzień był udany. Indeks we Frankfurcie zyskał 1 proc., w Londynie zwyżka sięgnęła 1,6 proc. Paryski CAC40 wzrósł o 0,5 proc. »

Dobre nastroje na warszawskim parkiecie

Aktualizacja: 15.03.2010

Dobre nastroje nie opuszczają inwestorów na warszawskiej giełdzie. Dynamiczne zwyżki z poprzedniego tygodnia były kontynuowane także w trakcie ostatnich pięciu sesji, choć ich skala nie była już tak pokaźna, jak poprzednio. Indeks największych spółek zyskał ponad 1 proc. a wskaźnik szerokiego rynku zwyżkował o ponad 2 proc. »

Wyrok w sprawie zgodności prawa telekomunikacyjnego z dyrektywami ramową i o usłudze powszechnej

Aktualizacja: 13.03.2010

11 marca br. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-522/08 Telekomunikacja Polska przeciwko Urzędowi Komunikacji Elektronicznej, w którym stwierdził, że przepisy Prawa telekomunikacyjnego, w tym art. 57 ust. 1, na podstawie którego zakaz został wydany, jest zgodny z dyrektywą ramową i dyrektywą o usłudze powszechnej. »

Wicepremier Pawlak na XVI Forum Bankowym

Aktualizacja: 13.03.2010

- Polska jest liderem w pozyskiwaniu środków unijnych. Musimy stworzyć narzędzia, które pomogą optymalnie je wykorzystać dla rozwoju krajowej gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas XVI Forum Bankowego. Spotkanie zorganizowane przez Związek Banków Polskich odbyło się 11 marca br. w Warszawie. »

Offset narzędziem poprawy innowacyjności i konkurencyjności gospodarki

Aktualizacja: 13.03.2010

- W ubiegłym roku udało się rozpocząć realizację przyrzeczeń offsetowych na eksport towarów i badania o wartości prawie 12 mln euro i ponad 58 mln dolarów – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji nt. oceny skutków polityki offsetowej. »

Polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie przewozów drogowych

Aktualizacja: 13.03.2010

9 marca br. w Warszawie odbyły się rozmowy wiceministrów odpowiedzialnych za transport drogowy Polski i Rosji. Tematem rozmów była sprawa kontyngentu zezwoleń na wykonywanie międzynarodowych przewozów drogowych na 2010 rok. Rozmowy zakończyły się kompromisem. »

Debata na temat usamorządowienia kolei

Aktualizacja: 13.03.2010

Samorządom województw zagwarantowano do 2020 roku środki finansowe w wysokości 7,5 mld zł na zakup, modernizację i naprawy taboru kolejowego, w tym 3,6 mld zł do roku 2015, tak dużych nakładów finansowych na ten cel dotychczas nie było – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Juliusz Engelhardt podczas debaty na temat usamorządowienia przewozów regionalnych. »

Inwestycje na drogach krajowych

Aktualizacja: 13.03.2010

Od 16 listopada 2007 roku do 10 marca 2010 roku podpisano umowy na budowę ponad 1200 km dróg krajowych, w tym na 485 km autostrad oraz ok. 730 km dróg ekspresowych, obwodnic i dużych przebudów dróg. »

Marek Sawicki o aktyalnych problemach polskiego rolnictwa

Aktualizacja: 13.03.2010

W tym tygodniu w historycznej Sali Sejmu Śląskiego - znajdującej się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim -odbyła się konferencja poświęcona Wspólnej Polityce Rolnej po 2013 roku oraz aktualnym problemom rolnictwa. »

Polska i Niemcy rozmawiają o wspólnej polityce rolnej

Aktualizacja: 13.03.2010

W tym tygodniu odbyła się wspólna konferencja prasowa Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP Marka Sawickiego oraz Federalnej Minister Żywności, Rolnictwa i Ochrony Konsumentów Niemiec Ilse Aigner, która przyjechała do Warszawy na zaproszenie polskiego ministra. »

Minister Rostowski o konsolidacji finansów publicznych

Aktualizacja: 13.03.2010

Minister Rostowski wygłasza wystąpienie na Forum Bankowym 2010 W ramach XVI Forum Bankowego Związku Banków Polskich, które odbyło się 11 marca br. w Warszawie, minister finansów Jacek Rostowski wygłosił wystąpienie, w którym zapowiedział przedstawienie w najbliższym czasie założeń do pierwszych czterech ustaw z Planu Rozwoju i Konsolidacji Finansów Publicznych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Pakla

doktorant Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, ekspert ds. Regulacji Nadzorczych i ALM w Alior Bank SA.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama