reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Wiadomości

Projekt nowelizacji ordynacji podatkowej

Aktualizacja: 27.04.2010

21 kwietnia opublikowano projekt obszernej nowelizacji ordynacji podatkowej oraz ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. »

Grecja w centrum uwagi

Aktualizacja: 27.04.2010

Uwagę inwestorów w Europie coraz bardziej przykuwa rynek papierów dłużnych Grecji. Kurs greckich obligacji szybko spada. »

W spółce menadżerskiej nie rozliczysz się jak przedsiębiorca

Aktualizacja: 27.04.2010

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie siedmiu sędziów podjął 26 kwietnia 2010 r. uchwałę (sygn. akt II FPS 10/09), że wspólnicy spółki jawnej świadczącej usługi zarządzania przedsiębiorstwem nie mogą rozliczać się podatkiem liniowym, a zatem nie mogą też ustalać kosztów jak przedsiębiorcy. »

Poprawa nastrojów na GPW

Aktualizacja: 27.04.2010

Początek tego tygodnia przyniósł zdecydowaną poprawę nastrojów na warszawskim parkiecie i udaną próbę powrotu do tendencji wzrostowej. »

Rynek pracy przyjazny dla internautów

Aktualizacja: 26.04.2010

Umiejętność korzystania z sieci ma ogromny wpływ na aktywność zawodową. Potwierdzają to wyniki raportu Diagnoza Społeczna 2009 pokazujące, że użytkownicy internetu mają przewagę na rynku pracy w odróżnieniu od tych, którzy nie korzystają z sieci. »

Serwisy internetowe wykorzystują pracę dziennikarzy prasowych

Aktualizacja: 26.04.2010

Pirackie serwisy internetowe, kopiując artykuły prasowe, nie tylko odbierają wydawcom czytelników, ale i reklamodawców. »

Deklaracje podatkowe w Polsce są mniej skomplikowane niż w UE

Aktualizacja: 26.04.2010

Polska wypada stosunkowo korzystnie na tle pozostałych krajów Unii Europejskiej pod względem stopnia skomplikowania rocznych deklaracji podatkowych składanych przez osoby fizyczne. Tak wynika z analizy, którą przygotowaliśmy wspólnie z PricewaterhouseCoopers. »

Lepsze nastroje w przedsiębiorstwach

Aktualizacja: 26.04.2010

Koniunktura w polskiej gospodarce nadal się poprawia. Przedsiębiorcy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację i perspektywy rozwoju. Potwierdzają to analizy prowadzone przez Narodowy Bank Polski. »

Poprawa na rynku pracy

Aktualizacja: 23.04.2010

Marzec br. był pierwszym od czerwca ub.r. miesiącem, w którym zanotowano wreszcie poprawę na rynku pracy. Stopa bezrobocia w lutym obniżyła się do 12,9 proc. z 13 proc. »

Urzędy skarbowe będę czynne w najbliższą sobotę

Aktualizacja: 23.04.2010

Podatnicy, którzy jeszcze nie złożyli PIT za 2009 rok, Ministerstwo Finansów przygotowało kolejne udogodnienia - dzień otwarty w urzędach skarbowych w najbliższą sobotę.  »

Programy dla dzieci wolne od reklam

Aktualizacja: 23.04.2010

Nawet 30-minutowe filmy i programy publicystyczne będą mogły być przerywane reklamami. Wyjątkiem będą audycje dla dzieci i transmisje uroczystości religijnych. »

Firmy długo czekają na unijne dotacje

Aktualizacja: 23.04.2010

Potwierdziły się obawy przedsiębiorców, że nowy system finansowania projektów unijnych nie usprawni przepływu pieniędzy. Środki z budżetu europejskiego oraz krajowego wciąż nie wpływają jednocześnie. »

Niepwność inwestorów na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 23.04.2010

W czwartek 22 kwietnia br. na giełdach zagranicznych panowała duża zmienność i niewielkie zmiany. Indeksy zmieniły swoje wartości w bardzo niewielkiej, wręcz symbolicznej skali. Ale kierunek ich ruchu zmieniał się w ciągu dnia kilka razy. Brak zdecydowania inwestorów był bardzo wyraźnie widoczny. »

Gorsze nastroje na GPW

Aktualizacja: 23.04.2010

W czwartek 22 kwietnia br. na warszawskiej giełdzie spokój panował jedynie przez pierwsze dwie godziny handlu. Główne indeksy zyskiwały po około 0,2 proc., z wyjątkiem zniżkującego o 0,3 proc. wskaźnika małych spółek. »

Gminy zabiegają o szerokopasmowy Internet

Aktualizacja: 22.04.2010

Pięć gmin z województwa Łódzkiego uzyska dostęp do Internetu szerokopasmowego. Planuje się, że za trzy lata mieszkańcy całego województwa będą mieli możliwość skorzystać z tego rozwiązania. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Marcin Groński

Radca prawny i Partner Zarządzający (komplementariusz) w kancelarii LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu. 

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama