| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Wiadomości

Poprawa na rynku pracy

Aktualizacja: 23.04.2010

Marzec br. był pierwszym od czerwca ub.r. miesiącem, w którym zanotowano wreszcie poprawę na rynku pracy. Stopa bezrobocia w lutym obniżyła się do 12,9 proc. z 13 proc. »

Kraje unijne będą więcej wiedzieć o swoich podatnikach

Aktualizacja: 22.04.2010

Pod koniec maja br. ministrowie finansów z krajów UE podpiszą protokół zmieniający konwencję dotyczącą wymiany informacji podatkowych. »

Firmy długo czekają na unijne dotacje

Aktualizacja: 23.04.2010

Potwierdziły się obawy przedsiębiorców, że nowy system finansowania projektów unijnych nie usprawni przepływu pieniędzy. Środki z budżetu europejskiego oraz krajowego wciąż nie wpływają jednocześnie. »

Programy dla dzieci wolne od reklam

Aktualizacja: 23.04.2010

Nawet 30-minutowe filmy i programy publicystyczne będą mogły być przerywane reklamami. Wyjątkiem będą audycje dla dzieci i transmisje uroczystości religijnych. »

Niepwność inwestorów na giełdach zagranicznych

Aktualizacja: 23.04.2010

W czwartek 22 kwietnia br. na giełdach zagranicznych panowała duża zmienność i niewielkie zmiany. Indeksy zmieniły swoje wartości w bardzo niewielkiej, wręcz symbolicznej skali. Ale kierunek ich ruchu zmieniał się w ciągu dnia kilka razy. Brak zdecydowania inwestorów był bardzo wyraźnie widoczny. »

Gorsze nastroje na GPW

Aktualizacja: 23.04.2010

W czwartek 22 kwietnia br. na warszawskiej giełdzie spokój panował jedynie przez pierwsze dwie godziny handlu. Główne indeksy zyskiwały po około 0,2 proc., z wyjątkiem zniżkującego o 0,3 proc. wskaźnika małych spółek. »

Gminy zabiegają o szerokopasmowy Internet

Aktualizacja: 22.04.2010

Pięć gmin z województwa Łódzkiego uzyska dostęp do Internetu szerokopasmowego. Planuje się, że za trzy lata mieszkańcy całego województwa będą mieli możliwość skorzystać z tego rozwiązania. »

Inwestorzy obawiają się słabej kondycji Grecji

Aktualizacja: 22.04.2010

Amerykańskie indeksy kończyły notowania w środę 21 kwietnia br. na poziomach z poprzedniego dnia, w Azji akcje taniały o ok. 1 proc. Inwestorzy boją się, że Grecja nie zdoła pozyskać z rynku potrzebnych przed końcem maja ok. 10 mld euro. »

Co muszą zapewnić biura podróży w razie problemów z powrotrem do kraju

Aktualizacja: 22.04.2010

Dziesięć tysięcy – tylu polskich turystów według danych Polskiej Izby Turystyki nie może wrócić do kraju. Powód: chmura pyłu wulkanicznego, przez którą nieczynne są porty lotnicze w wielu krajach świata. »

Akcje giganta ubezpieczeniowego można kupić poza kolejką

Aktualizacja: 22.04.2010

Klienci pięciu banków są w uprzywilejowanej sytuacji i nie muszą tłoczyć się w kolejce, aby wziąć udział w najbardziej pożądanej giełdowej ofercie ostatnich lat. »

Rośnie niepewność na rynkach

Aktualizacja: 22.04.2010

Środową sesję 21 kwietnia br. na giełdach europejskich indeksy rozpoczęły od wzrostów, kupującym starczyło jednak sił zaledwie na początku sesji. Obawy o sytuację greckiej gospodarki zdominowały wczorajszy dzień, po tym jak rentowność obligacji w Grecji przekroczyła 8 proc. »

Unija finansuje inwestycje drogowe

Aktualizacja: 22.04.2010

Firmy biją się o kontrakty drogowe współfinansowane przez UE. W tym roku Bruksela może przekazać nam aż 8 mld zł. »

Firmy stawiają na elastyczną organizację czasu pracy

Aktualizacja: 22.04.2010

W co drugim polskim przedsiębiorstwie funkcjonuje elastyczna organizacja czasu pracy. Dzięki tego typu rozwiązaniom firmy mogą operować godzinami pracy tak, aby dostosować je do oczekiwań pracowników - wynika z badania European Companies Survey z 2009 roku. »

Firmy mogą złożyć tylko jeden wniosek o unijne dotacje

Aktualizacja: 22.04.2010

Firmy, które chcą szkolić bezrobotnych za unijne pieniądze, w większości województw mogą złożyć w konkursach tylko jeden wniosek o dofinansowanie. Ograniczenie ma zapewnić sprawiedliwszy podział środków. »

PIT: zeznanie roczne składamy według miejsca zamieszkania

Aktualizacja: 20.04.2010

Roczne zeznanie podatkowe należy złożyć do urzędu skarbowego właściwego według miejsca zamieszkania. Miejsce zameldowania nie ma w tym przypadku znaczenia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »