reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Trwa nabór wniosków o dotacje na kapitał obrotowy

Trwa nabór wniosków o dotacje na kapitał obrotowy

Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

Obecnie nabór wniosków o dotacje na kapitał obrotowy prowadzony jest WYŁĄCZNIE DLA FIRM ŚREDNIEJ WIELKOŚCI. Wnioski można składać do 31 lipca br. lub wyczerpania środków.

Polecamy: Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją. Poradnik Gazety Prawnej 4/2020

Dotacje dla średnich firm

W połowie czerwca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) i PARP uruchomiły program „Dotacje na kapitał obrotowy”. Na wsparcie przedsiębiorstw średniej wielkości przeznaczono 2,5 mld zł z funduszy unijnych w ramach Programów Operacyjnych: Inteligentny Rozwój oraz Polska Wschodnia. Nabór potrwa do 31 lipca br.

Dotacje dla mikroprzedsiębiorstw

Decyzję o uruchomieniu wsparcia dla mikro- i małych przedsiębiorstw w zakresie kapitału obrotowego oraz warunkach i terminach jego udzielania w każdym województwie podejmuje Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym. Funkcję tę pełnią poszczególne urzędy marszałkowskie. Do przedsiębiorców prowadzących mikro- i małe firmy powinno trafić co najmniej 500 mln zł z funduszy unijnych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. Szczegółowe informacje o zakresie i warunkach antykryzysowego wsparcia dla przedsiębiorstw w ramach poszczególnych Regionalnych Programów Operacyjnych, w tym na finansowanie kosztów utrzymania działalności, znajdują się na stronach internetowych urzędów marszałkowskich lub instytucji, które udzielają takiego wsparcia.

Więcej informacji o dotacjach dla firm znajdziesz w serwisie e-firma

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama