reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Biznes i finanse

II półrocze będzie lepsze dla spółek informatycznych

Aktualizacja: 21.08.2007

Wzrost gospodarczy i coraz większe inwestycje spowodowały, że w I półroczu rosły zamówienia w branży IT. Nie wszystkie giełdowe spółki potrafiły przełożyć to na dobre wyniki. W II półroczu ma być jednak lepiej. »

Za mało informacji w internecie

Aktualizacja: 21.08.2007

Polskie spółki mają gorsze niż firmy z sąsiednich krajów standardy udostępniania w internecie informacji o członkach zarządów i rad nadzorczych. »

NewConnect szansą na rozpoczęcie kariery giełdowej

Aktualizacja: 15.08.2007

Małym i średnim przedsiębiorstwom dość trudno pozyskać kapitały na rynku kapitałowym, bowiem wejście na regulowany rynek giełdowy wiąże się z wysiłkiem finansowym i organizacyjnym często przekraczającym ich możliwości. »

Przelew wierzytelności nie zwalnia poręczyciela z długu

Aktualizacja: 07.08.2007

Przedsiębiorca poręczył kredyt zaciągnięty w banku przez spółkę z o.o. Bank i spółka z o.o. zawarli umowę przelewu wierzytelności, w której spółka przelała na bank wierzytelność wobec swego dłużnika - spółdzielni mieszkaniowej do wysokości zadłużenia w banku. Strony zastrzegły, że jeśli dług zostanie spłacony w terminie, przelew straci moc, a cedent stanie się z powrotem uprawniony do wierzytelności. Ponieważ po dokonaniu przelewu spółka nie dokonywała spłat, bank uzyskał tytuł wykonawczy obejmujący niespłacony kredyt i na jego podstawie wszczął egzekucję. Czy poręczyciel może podnieść zarzut, że umowa przelewu spowodowała wygaśnięcie długu kredytowego i uchylić się od odpowiedzialności? »

Wykorzystanie aut firmowych może być tańsze dzięki najmowi

Aktualizacja: 02.08.2007

Dobre zaprojektowanie floty samochodowej pozwala firmie na oszczędności finansowe nawet do kilkuset tysięcy złotych rocznie. Pomagają w tym firmy car fleet management (CFM), oferując najem długoterminowy. »

Rzetelna informacja gospodarcza ogranicza ryzyko w biznesie

Aktualizacja: 30.07.2007

Dzięki biurom informacji gospodarczej przedsiębiorcy mogą uzyskać wiedzę na temat regulowania płatności swojego kontrahenta. Banki mają lepszą ocenę ryzyka i mogą wprowadzać ułatwienia w procedurach przyznawania kredytów. »

Czy klauzula wyklucza faktoring

Aktualizacja: 30.07.2007

Jestem przedsiębiorcą zajmującym się sprzedażą wytwarzanych przez siebie produktów. Większość odbiorców płaci należności w ramach wydłużonych terminów płatności. Utrudnia mi to utrzymanie płynności finansowej. Część kontrahentów w zawartych z nimi umowach zastrzegła sobie zakaz cesji wierzytelności. Czy to oznacza, że w odniesieniu do tych odbiorców nie mogę podpisać umowy o faktoring? »

Jakie są korzyści z wprowadzenia spółki na giełdę

Aktualizacja: 26.07.2007

Poszukujemy kapitału na rozwój i modernizację przedsiębiorstwa. Jesteśmy średniej wielkości spółką z o.o. Zastanawiamy się nad wprowadzeniem jej na giełdę w celu pozyskania kapitału. Jakie korzyści i zagrożenia się z tym wiążą? Czy lepiej wybrać ofertę publiczną czy prywatną? »

Czy rachunek firmowy jest potrzebny

Aktualizacja: 24.07.2007

W zakresie obowiązku zakładania rachunków firmowych trwa nieustanny spór. Z jednej strony urzędy skarbowe wywierają nacisk na przedsiębiorców, wzywając do założenia takiego rachunku, z drugiej strony przedsiębiorcy chcą uniknąć dodatkowych kosztów, gdyż prowadzenie rachunku firmowego kosztuje znacznie więcej niż osobistego. »

Faktoring zapewnia ciągłość dostaw i płynność finansową

Aktualizacja: 23.07.2007

Korzystanie z faktoringu świadczy o profesjonalizmie zarządzających finansami firmy, a dla odbiorcy jest gwarancją ciągłości dostaw, bo ich dostawcy nie grozi utrata płynności. »

Jak skorzystać z konta lokacyjnego

Aktualizacja: 23.07.2007

Jeśli firma posiada na koncie pieniądze, które przez dzień, tydzień lub pół miesiąca nie będą wykorzystane, opłacalne staje się otwarcie konta lokacyjnego powiązanego z kontem firmowym. »

Jak zabezpieczyć spłatę i wykonanie zobowiązań ze strony kontrahentów

Aktualizacja: 23.07.2007

Przedsiębiorca, który pilnuje, żeby kontrahent przedstawił mu gwarancję ubezpieczeniową w związku z wykonaniem zadania, zabezpiecza się przed jego nierzetelnością. Jeśli sam ma polisę ubezpieczenia kredytu, ma pewność, że dostanie chociaż 80-90 proc. wartości wystawionych faktur. »

Czy będzie kredyt technologiczny

Aktualizacja: 31.07.2007

Do niedawna przedsiębiorcy mogli korzystać z kredytu technologicznego, przeznaczając go np. za zakup maszyn i urządzeń do produkcji. Teraz dowiedziałem się, że tego kredytu już nie ma - został zastąpiony funduszami europejskimi na lata 2007-2013. Czy to prawda? »

Dlaczego warto dokonywać fuzji i przejęć

Aktualizacja: 20.07.2007

Dokonując fuzji i przejęć, można doprowadzić do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa. Jednak podobnie jak w przypadku innych przedsięwzięć inwestycyjnych warto najpierw przeprowadzić analizę opłacalności takiego rozwiązania. »

Jak egzekwować zagraniczne należności

Aktualizacja: 20.07.2007

Egzekwowanie należności zagranicznych rodzi znacznie więcej niejasności i problemów natury formalnoprawnej niż odzyskiwanie długów krajowych. Skomplikowana jest zwłaszcza windykacja sądowa. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka Ius Cogens

Pomoc prawna z zakresu prawa administracyjnego, cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama