| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Banki mają lepszą ofertę dla startujących firm

Banki mają lepszą ofertę dla startujących firm

 Jeszcze do niedawna mikroprzedsiębiorcy rozpoczynający działalność gospodarczą byli skazani na korzystanie z drogich rachunków firmowych przeznaczonych dla segmentu MSP. Obecnie sytuacja ta radykalnie się zmieniła.


Coraz więcej instytucji różnicuje pakiety usług ze względu na rodzaj i skalę działania przedsiębiorstwa. Dla małej, startującej firmy obsługa rachunku bankowego za kilkadziesiąt złotych miesięcznie to znaczący koszt. Dlatego w niektórych bankach pojawiły się pakiety mikro czy start - znacznie tańsze od standardowej oferty dla firm. Startującym firmom jest też łatwiej uzyskać kredyt. Niestety, trzeba mieć świadomość, że młoda firma nie może liczyć na duże pieniądze. Z reguły jest to co najwyżej kilka tysięcy złotych. Ponadto bank musi coś wiedzieć o historii przedsiębiorcy zaciągającego pożyczkę. Jeśli nie figuruje w BIK, albo figuruje jako nierzetelny kredytobiorca, nie będzie miał większych szans na kredyt.

Segment mikro staje się coraz bardziej atrakcyjny dla banków. Można się spodziewać, że konkurencja zmusi instytucje do zaoferowania kolejnych korzystnych rozwiązań i do lepszego dopasowania oferty dla poszczególnych grup przedsiębiorców.

Rachunki bieżące z kredytem odnawialnym dla małych i średnich przedsiębiorstw (opłaty dotyczą pierwszych 12 miesięcy od otwarcia rachunku)

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Konta bankowe dla startujących firm

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

 

 

WOJCIECH BOCZOŃ

Bankier.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK