REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak znaleźć pracę nie mając wykształcenia?

REKLAMA

Żadna praca nie hańbi, jednak czasem znalezienie jakiegokolwiek zatrudnienia może być bardzo trudne. Wszak liczy się wykształcenie, ale oczywiście nie chodzi o ukończenie studiów. Przede wszystkim trzeba ukończyć szkołę, niezależnie czy jest to szkoła zawodowa, obecnie branżowa, liceum czy studia. Wszak zdobycie wykształcenie i umiejętności jest najważniejsze, aby móc znaleźć pracę. Ale co zrobić, gdy takowego wykształcenia się nie posiada?

Szkoła ma znaczenie

Choć nie wszyscy uwielbiają się uczyć, to jednak trzeba pamiętać, że szkoła jest przepustką do pracy. Warto choćby przytoczyć, że po ukończeniu szkoły zawodowe o profilu mechanika samochodowego można znaleźć naprawdę dobrą pracę, gdzie wynagrodzenie jest spore. Jednocześnie ofert pracy jest sporo. A bez szkoły znalezienie pracy jest spore. Na szczęście nigdy nie jest za późno, aby ponownie zostać uczniem i zapisać się do szkoły. Tym bardziej, że można zdecydować się na system zaoczny- weekendowy. Dodatkowo dostępne są różne programy aktywizacji zawodowej, dzięki czemu podjęcie dalszej edukacji jest finansowane ze specjalnych funduszy na ten cel przeznaczonych.

Kursy dokształcające

Bardzo dobrym pomysłem są także kursy doszkalające, gdzie dodatkowo można uzyskać nowe kwalifikacje. Dzięki temu znalezienie pracy nie będzie trudne. Kursy dedykowane są dla osób nie mających wykształcenia, ale nie tylko. Niestety także osoby posiadające wykształcenie średnie, ale ogólnokształcące mogą mieć problem ze znalezieniem zatrudnienia. W tym przypadku mogą one zdecydować się na kursy z programów komputerowym, bądź też obsługi urządzeń biurowych, dzięki temu znalezienie pracy w biurze będzie zdecydowanie łatwiejsze. Również może się zdarzyć, że znalezienie pracy w zawodzie, nawet jeżeli ukończyło się szkołę jest trudne. Wtedy także warto podjąć dalszą edukację. Możliwości są dwie, otóż można zdecydować się na podjęcie nauki w szkole, aby uzyskać nowy zawód, można jeszcze zdecydować się na kursy, które pozwolą na uzyskanie nowych umiejętności, ale i dadzą kwalifikacje.

Zawsze warto stawiać na samorozwój. Otóż nawet jeżeli nie ma się wykształcenia nie oznacza to, że nie można ponownie podjąć edukacji. Tym bardziej, że dostępne są różne programy, choćby finansowane z funduszy Unii Europejskiej. Dodatkowo można starać się na dofinansowanie na założenie własnej działalności, pod warunkiem posiadania kwalifikacji.

REKLAMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA