| INFORFK | INFORRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Pralnia > Pralnia - pomysł

Pralnia - pomysł

Ciekawym pomysłem na własny biznes może być założenie pralni, szczególnie że do jej założenia nie są wymagane żadne szczególne zezwolenia. Każdy z nas ma ubrania, które chcąc uprać musi oddać do pralni. Klientów nie powinno więc zabraknąć.

Istnieje również coraz większa grupa przedsiębiorców, urzędników którzy potrzebują czystych i wyprasowanych garniturów, kostiumów, spodni i spódnic. Jedyną nadzieją dla nich jest dobra pralnia, zlokalizowana w miarę blisko, gdzieś „po drodze” do domu czy pracy.

Zaczynając myśleć o założeniu pralni musisz mieć na nią pomysł, szczególnie że nie jest to tanie przedsięwzięcie i prawdopodobnie będziesz musiał zwrócić się do banku o przyznanie kredytu.

19,90 złFaktury 2014 - PDF

Chodzi tu głównie o wybranie klienta, do którego ma być skierowana Twoja oferta:
– klient indywidualny, czy
– instytucjonalny.

Drugim aspektem jest zakres usług jakie będziesz oferował poczynając od zwykłego prania odzieży (płaszczy, kurtek, garniturów, spodni, spódnic), przez czyszczenie skór, kożuchów, dywanów itd.

Dobrym pomysłem na pralnię może być oferta obsługi firm, przyjmowanie od nich stałych zleceń np. szpitale, przychodnie, biura, salony kosmetyczne i fryzjerskie, pensjonaty, hotele, wypożyczalnie strojów itp.).

Te decyzje pozwolą Ci wybrać rodzaj pralni, którą otworzysz:
– wodna – oferującej pranie wodne (pranie mokre) wyrobów włókienniczych pochodzenia naturalnego lub z tworzyw sztucznych (raczej klienci instytucjonalni);
– chemiczna – oferującej usługi czyszczenia chemicznego (pranie suche) wyrobów włókienniczych a także wyrobów skórzanych, których nie należy prać w wodzie (oferta raczej do klientów indywidualnych).

Możliwości proponowanych przez pralnię usług jest kilka:

Pralnia chemiczna - usługi skierowane do klienta indywidualnego - pranie futer, kożuchów, kurtek skórzanych, garniturów, sukni, płaszczy itp.

Pralnia wodna - usługi skierowane do klienta indywidualnego - pranie bielizny osobistej, bielizny pościelowej.

Pralnia wodna - usługi skierowane do jednostek budżetowych - szpitale, przychodnie, domy pomocy społecznej, ośrodki młodzieżowe, wojskowe, zakłady karne, i inne - pranie bielizny pościelowej, ręczników, ubrań roboczych, kocy, obrusów itp.

Pralnia wodna - usługi skierowane do firm prywatnych - hotele, pensjonaty, restauracje, kawiarnie, pizzerie, ośrodki wypoczynkowe, szkoleniowe, mleczarnie, zakłady mięsne, firmy transportowe, itp. - pranie bielizny pościelowej, ręczników, obrusów, ubrań roboczych.

Oferowany zakres usług pozwala niewątpliwie znaleźć właściwego klienta a im więcej oferowanych usług tym więcej potencjalnych klientów w przyszłości.
Niezbędne inwestycje – maszyny

avatar

2013-11-05 15:56 Zgłoś

uruchomienie pralni to koszt ok.1 mln zł. to jest bardzo droga inwestycja ,nie do odrobienia przez 20 lat w warunkach polskich

avatar

2013-06-09 10:33 Zgłoś

Polecam z woj. śląskiego "FABRIIC individual innovation" - innowacyjne rozwiązania w zakresie konserwacji i czyszczenia odzieży roboczej (fabriic.pl)

avatar

2012-11-25 22:11 Zgłoś

Ciekawy artykuł o pewności siebie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej znajduje się tutaj: http://www.careego.pl/1514/10-sposobow-aby-poprawic-pewnosc-siebie/

HITY INFORU

TERMINARZ

LIP31
TydzieńPWŚCPSN
2730123456
2878910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203

Narzędzia przedsiębiorcy

Eksperci infor.pl

Andrzej Jastrzębski

Adwokat, specjalista w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego<br />

Zostań ekspertem Infor.pl »