| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Finanse na start > Jak finansować małą firmę technologiczną? - dotacje

Jak finansować małą firmę technologiczną? - dotacje

Firmy regionu województwa lubelskiego mogą skorzystać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, a zwłaszcza z osi priorytetowej I „Przedsiębiorczość i innowacje”. W ramach jakich działań można uzyskać dotację?

W ramach wspomnianego obszaru realizowanych jest siedem działań:

  • Na zakup wyposażenia niezbędnego do prowadzenia i rozwoju działalności gospodarczej lub modernizację środków produkcji prowadzącą do zwiększenia zdolności inwestycyjnej i innowacyjności przedsiębiorstwa; zastosowanie i wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych w procesach zarządzania przedsiębiorstwem; dostosowywanie technologii i produktów do wymagań dyrektyw unijnych, zwłaszcza norm zharmonizowanych i prawodawstwa w zakresie BHP; dywersyfikację produkcji zakładu poprzez jego rozbudowę celem wprowadzenia nowych produktów/usług; zasadniczą zmianę dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu i rozbudowę przedsiębiorstwa (produkcyjnego/usługowego).

Z podobnego wsparcia, w ramach działania 1.2. mogą korzystać mikroprzedsiębiorstwa działające dłużej niż 3 lata, realizujące innowacyjne projekty inwestycyjne.

Polecamy: Jak finansować małą firmę technologiczną - kredyt

  • Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw przeznaczone na budowę, rozbudowę, przebudowę przedsiębiorstwa (produkcyjnego/usługowego); dywersyfikację produkcji zakładu poprzez wprowadzenie nowych produktów/usług (rozszerzenie zakresu działalności gospodarczej); zasadniczą zmianę dotyczącą procesu produkcyjnego istniejącego zakładu; wsparcie innowacyjności produktowej, procesowej i organizacyjnej; dostosowywanie technologii i produktów do wymagań dyrektyw unijnych, zwłaszcza norm zharmonizowanych i prawodawstwa w zakresie BHP; zastosowanie nowoczesnych technologii, w tym technologii informacyjnych (ICT).
  • Dotacje inwestycyjne w zakresie dostosowania przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska oraz w zakresie odnawialnych źródeł energii.
  • Dotacje inwestycyjne w zakresie turystyki.

Polecamy: serwis Fundusze unijne

  • Badania i nowoczesne technologie w strategicznych dla regionu dziedzinach. Środki w ramach tego działania przeznaczone są na badania przemysłowe, których kluczowym celem jest zdobycie nowej wiedzy przydatnej w opracowaniu nowych produktów, procesów i usług lub które przyczynią się do znacznej poprawy istniejących produktów, procesów i usług oraz na badania pre-konkurencyjne/eksperymentalne, których celem jest tworzenie nowego, zmienionego lub ulepszonego produktu, procesu lub usługi, niezależnie czy one są przeznaczone do sprzedaży lub wykorzystania, wraz z wdrożeniem.
  • Działanie 7. umożliwia przedsiębiorstwu z terenu lubelskiego dostęp do usług konsultingowych, m.in. w zakresie wprowadzania innowacji i nowych technologii, a także pozyskiwania zewnętrznego finansowania

Artykuł jest fragmentem publikacji „Modele biznesowe budowy i rozwoju firm spin off na podbudowie szkoły wyższej” powstałej w ramach projektu „Przedsiębiorczy Uniwersytet" POKL i współfinansowanej przez UE w ramach EFS.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK