| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Deficyt budżetowy może być niższy niż zakładano

Aktualizacja: 19.11.2004

Według  wiceminister finansów Elżbiety Suchockiej-Roguskiej, tegoroczny deficyt budżetu może być niższy od zaplanowanych 45,3 mld zł o 2,5-3 mld zł, a wydatki mogą być mniejsze o maksymalnie 1 mld zł »

Rada Unii Europejskiej. Polska nie poprze patentów

Aktualizacja: 19.11.2004

Rząd Polski oficjalnie zadeklarował, że Polska nie może poprzeć tekstu uzgodnionego 18 maja 2004 r. jako propozycji "dyrektywy w sprawie zdolności patentowej wynalazków realizowanych przy pomocy komputera". Tym samym Rada Unii Europejskiej nie może formalnie przyjąć tego projektu jako jej wspólnego stanowiska. »

Wykup działek wg PiS

Aktualizacja: 19.11.2004

Możliwość wykupywania ogródków działkowych za 5 proc. ich rynkowej wartości, likwidację Polskiego Związku Działkowców oraz poważne ograniczenia w przekształcaniu działek w tereny inwestycyjne wprowadza projekt ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. »

Rekompensaty za dekret PKWN

Aktualizacja: 19.11.2004

Osoby, które utraciły nieruchomości rolne wskutek dekretu PKWN o reformie rolnej z 1944 r., otrzymają bony rekompensacyjne, za które będą mogły kupować grunty z zasobów państwowych - zakłada projekt ustawy reprywatyzacyjnej, przygotowany przez resort skarbu. »

Przedsiębiorcy nie zapłacą wyższych składek na ZUS

Aktualizacja: 19.11.2004

Dzisiaj posłowie  zadecydowali, ze właściciele małych firm nie zapłacą wyższych składek na ZUS. »

Wyrok SN: muzyka w sklepach

Aktualizacja: 19.11.2004

W wielu sklepach zakupom towarzyszy muzyka, ale niewielu właścicieli za to płaci. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS zaczęło domagać się od właścicieli wynagrodzenia, twierdząc, że przy muzyce robi się więcej zakupów. »

GUS. Większe zyski firm

Aktualizacja: 19.11.2004

W pierwszych trzech kwartałach tego roku przedsiębiorstwa zarobiły na czysto ponad 46,4 mld zł, czyli ponadtrzykrotnie więcej niż przed rokiem. »

Zmiany w podatkach 2005 uchwalone

Aktualizacja: 19.11.2004

Niespodziewanie w czwartek, zamiast - jak początkowo planowano - w piątek rano, Sejm przegłosował w błyskawicznym tempie senackie poprawki do nowelizacji ustaw o PIT i CIT. Tym samym zdecydował o ostatecznym kształcie przyszłorocznych podatków. »

Spółki giełdowe. 250 tys. zł za brak informacji

Aktualizacja: 18.11.2004

Spółki giełdowe mają obowiązek składania oświadczeń, wyjaśnień, raportów. Ustawa przewiduje kary za niedopełnienie tego obowiązku. Jedną z takich kar w wysokości 250 tys. zł utrzymał w mocy Naczelny Sąd Administracyjny. »

Sejm głosuje: czy przedsiębiorcy zapłacą wyższe składki na ZUS?

Aktualizacja: 19.11.2004

Dzisiaj posłowie rozstrzygną m.in., czy właściciele małych firm zapłacą wyższe składki na ZUS, ile będą mogli dorobić emeryci, o ile zmniejszane będą renty, a także o wysokości zasiłku chorobowego. W Sejmie mają odbyć się głosowania trzech projektów ustaw przewidujących te zmiany. »

Komisja sejmowa o ustawach ubezpieczeniowych

Aktualizacja: 18.11.2004

Agentem ubezpieczeniowym nie będzie mógł być przedsiębiorca prawomocnie pozbawiony prawa prowadzenia działalności gospodarczej. »

Terminy egzaminów ustnych na doradcę podatkowego

Aktualizacja: 18.11.2004

Kandydaci na doradców podatkowych, którzy nie złożyli dotychczas wniosków o przystąpienie do egzaminów ustnych, będą mogli zdać egzaminy dopiero w styczniu 2005 r. »

Komisja  senacka. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej

Aktualizacja: 18.11.2004

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej jest wdrażana w życie w sposób właściwy i oprócz zmiany definicji przedsiębiorcy nie wymaga obecnie innych poprawek. »

180-250 mld wierzytelności w Polsce

Aktualizacja: 18.11.2004

Wartość wszystkich wierzytelności w Polsce szacuje się na 180-250 mld zł, co stanowi ok. 25 proc. wytwarzanego rocznie produktu krajowego brutto. »

Będą nowe oferty giełdowe

Aktualizacja: 18.11.2004

W najbliższych dniach nastąpi wysyp nowych ofert giełdowych, a liczba spółek, które zamierzają sprzedać swoje akcje, znacząco wzrośnie. Chodzi tutaj o walory takich firm, jak: Profi, Koelner, CCC, TVN, Pekaes i Polcolorit. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Milena Wilczak

Właścicielka biura rachunkowego Account Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK