| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

O ile zdrożeje internet

Aktualizacja: 20.12.2004

Sejm, dostosowując polskie przepisy do norm unijnych, uchwalił podwyższenie podatku VAT do 22 proc. na internet, przy jednoczesnej możliwości odliczenia 760 zł za korzystanie z sieci. Co na to dostawcy internetu? »

Źle realizowana ochrona danych osobowych

Aktualizacja: 20.12.2004

Naruszenia prawa do ochrony danych osobowych najczęściej są skutkiem braku dobrej woli administratorów, głównie w firmach marketingowych, windykacyjnych i bankach - wynika ze sprawozdania z działalności generalnego inspektora ochrony danych osobowych w 2003 r., które Ewa Kulesza przedstawiła w Sejmie. »

Etykiety: podawanie szczegółowych informacji o produkcie

Aktualizacja: 20.12.2004

Producenci środków spożywczych są już zobowiązani do podawania na etykiecie lub opakowaniu bardziej szczegółowych informacji o swoim produkcie. »

Sejm. Ochrona nazw artykułow spożywczych

Aktualizacja: 20.12.2004

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o ochronie i rejestracji nazw produktów rolnych i artykułów spożywczych. »

„Przedsiębiorstwo Fair Play”. 2750 certyfikatów

Aktualizacja: 20.12.2004

W ciągu siedmiu dotychczas przeprowadzonych edycji Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” przyznano firmom 2750 certyfikatów. Laureaci są rozlokowani na terenie całej Polski. Rozwijają się, dbają o prestiż i korzystny wizerunek firmy. »

Polskie firmy na tle UE

Aktualizacja: 20.12.2004

Na konferencji „Przedsiębiorca w Unii Europejskiej” zorganizowanej przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych w Katowicach mówiono o to główne problemy trapiące polskie firmy. »

Obywatelski projekt obniżenia stawki VAT

Aktualizacja: 20.12.2004

W Sejmie złożono obywatelski projekt zmiany ustawy o VAT mający na celu obniżenie do 7 proc. stawki VAT na ubranka dla dzieci. Stało się to możliwe dzięki zebraniu 117 tys. podpisów popierających tę inicjatywę. »

Sejm. Lepsza sytuacja pasażerów

Aktualizacja: 17.12.2004

Pasażerowie, którzy mają prawo do ulgi, lecz w chwili kontroli nie mogą tego udowodnić, będą mogli starać się o zwrot lub umorzenie kary. »

Senat. Samorządowe kolegia odwoławcze bez nadzoru premiera

Aktualizacja: 17.12.2004

Senat odrzucił wczoraj przepisy wprowadzające nadzór prezesa Rady Ministrów nad samorządowymi kolegiami odwoławczymi, uznając, że proponowane przez rząd regulacje mogą okazać się niekonstytucyjne. »

Ulgi dla portów

Aktualizacja: 17.12.2004

Akademia dla doradców finansowych

Aktualizacja: 17.12.2004

15 marca 2005 r. ruszy pierwszy semestr nowej i jedynej jak dotąd w Polsce uczelni kształcącej profesjonalnych doradców finansowych. Do 2007 r. Europejska Akademia Planowania Finansowego (EAPF) zamierza przeszkolić 1,1 tys. osób. »

Sejm. 22 proc. na internet uchwalone

Aktualizacja: 17.12.2004

Od 1 marca przyszłego roku na usługi dostępu do internetu będzie obowiązywała 22-proc. stawka VAT. W czwartek Sejm uchwalił taką zmianę, nowelizując ustawę o podatku od towarów i usług. »

Z PIT-em również do księgowego

Aktualizacja: 17.12.2004

Sejm ostatecznie zdecydował, że księgowi z certyfikatem na usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych będą mogli sporządzać zeznania i deklaracje podatkowe osobom fizycznym oraz doradzać podatnikom w tym zakresie. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK