| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

MF. Rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących

Aktualizacja: 28.12.2004

Minister finansów podpisał rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to określa przede wszystkim zakres zwolnień od obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu tych urządzeń na 2005 r. »

2 tygodnie na wybór OFE

Aktualizacja: 28.12.2004

Niespełna 2 tygodnie pozostały około 140 tys. osób, które podjęły w tym roku zatrudnienie, na wybór otwartego funduszu emerytalnego. »

CIT. Rozliczanie darowizn bardziej przejrzyste

Aktualizacja: 28.12.2004

Znowelizowana ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych wprowadzi przepisy mające na celu uszczelnienie systemu podatkowego, jeżeli chodzi o rozliczanie darowizn. »

Nowe zadania Państwowej Inspekcji Pracy

Aktualizacja: 28.12.2004

Grupa posłów złożyła projekt zmian w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy. »

Kiedy ulga budowlana także po 1 stycznia 2005?

Aktualizacja: 13.12.2004

Kilkaset tysięcy osób wciąż korzystających z praw nabytych do dużej ulgi budowlanej nie może w pełni wykorzystać tych uprawnień z braku pieniędzy na dokończenie inwestycji przed końcem 2004 r. Jednak nie ma przeszkód, by zachować sobie prawo do odliczeń po 2004 r., o ile tylko wydatki będą poniesione przed 1 stycznia 2005 r. »

W 2005 r. umowy według Zasad Europejskiego Prawa Kontraktów PECL

Aktualizacja: 28.12.2004

Po 1 stycznia 2005 r. polscy kontrahenci przy zawieraniu umów będą mogli stosować normy ujęte w Zasadach Europejskiego Prawa Kontraktów PECL zamiast przepisów kodeksu cywilnego dotyczących zobowiązań. »

Raport UKIE. Pierwsze miesiące członkostwa Polski w UE

Aktualizacja: 23.12.2004

Ponad 1,3 mld euro nadwyżki w dopłatach bezpośrednich z UE nad składką członkowską, wzrost eksportu na teren Wspólnoty, wzrost inwestycji polskich przedsiębiorstw oraz bezpośrednich inwestycji zagranicznych »

Przedsiębiorcy za mało wiedzą o pomocy publicznej

Aktualizacja: 23.12.2004

Nasi przedsiębiorcy często nie wiedzą, na czym polega pomoc publiczna i jak się o nią ubiegać. Zdarza się, że błędy popełniają również organy udzielające wsparcia. »

GUS. Wzrost PKB, większa produkcja i sprzedaż

Aktualizacja: 23.12.2004

Grudzień niewiele zmieni w tendencjach gospodarczych notowanych od początku tego roku. Był to rok dobry dla tych, którzy myślą pozytywnie, a fatalny dla malkontentów - ocenił podczas konferencji prasowej Tadeusz Toczyński, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. »

SOKiK. Taksa notarialna może być niższa

Aktualizacja: 23.12.2004

Przepis kodeksu etyki zawodowej notariusza, na podstawie którego notariusze byli obligowani do pobierania maksymalnej taksy notarialnej, jest sprzeczny z prawem - orzekł Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, któremu Sąd Najwyższy przekazał sprawę do ponownego rozpoznania. »

WSA. Podobny znak towarowy wprowadza w błąd

Aktualizacja: 23.12.2004

Używanie przez firmy z tej samej branży podobnych znaków towarowych może prowadzić do wprowadzenia odbiorcy towarów w błąd - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. »

Sejm. Kwoty produkcji tytoniu

Aktualizacja: 23.12.2004

Sejm przyjął poprawkę Senatu do znowelizowanej ustawy o Agencji Rynku Rolnego oraz zmian w innych ustawach. Poprawka ta zmodyfikowała przyjętą wcześniej regulację, dotyczącą zasad podziału kwot produkcji surowca tytoniowego na rok 2005 dla poszczególnych plantatorów oraz producentów tytoniu. »

Sejm. Handel uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych

Aktualizacja: 23.12.2004

Sejm uchwalił ostateczną wersję ustawy o handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych i innych substancji wprowadzanych do powietrza. »

Weszło w życie: odpłatne korzystanie z przedsiębiorstwa

Aktualizacja: 23.12.2004

Oddanie przedsiębiorstwa do odpłatnego korzystania następuje na podstawie umowy zawartej między Skarbem Państwa a przejmującym. »

Sejm. Zakaz stosowania azbestu

Aktualizacja: 23.12.2004

Sejm przyjął ostateczną wersję nowelizacji ustawy o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SaldeoSMART

SaldeoSMART to ewolucja w księgowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK