| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Wiążące interpretacje a ochrona podatnika

Aktualizacja: 07.04.2005

Ochrona, jaką dają wiążące interpretacje wydawane przez urzędy skarbowe, to nie jedyna ich zaleta. Równie ważna jest możliwość ich zaskarżania. Korzystne jest także to, że urzędy muszą wydawać postanowienia w określonym terminie. Na te główne zalety przepisów dotyczących wiążących interpretacji wskazywali na wczorajszej konferencji specjaliści z firmy PricewaterhouseCoopers. »

Sąd Najwyższy. Utrata zaufania powodem wypowiedzenia umowy

Aktualizacja: 06.04.2005

Czy utratę zaufania szefów firmy do swego doradcy, dlatego że jego żona związana jest z konkurencją, można uznać za ważny powód uzasadniający wypowiedzenie umowy o doradztwo? Odpowiedź jest bardzo istotna, ponieważ z nieuzasadnionym rozwiązaniem takich umów przeważnie wiążą się bardzo dotkliwe sankcje. »

Badanie sprawozdań finansowych

Aktualizacja: 07.04.2005

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów zajęła stanowisko w sprawie wnoszenia opłaty z tytułu nadzoru w przypadku wykonywania przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych czynności zleconych przez inny podmiot audytorski. »

Już obowiązuje. Przeniesienie numeru telefonu do innego operatora

Aktualizacja: 06.04.2005

Już obowiązuje - od 7 kwietnia -  nowy akt wykonawczy do prawa telekomunikacyjnego, określający m.in. warunki realizacji prawa abonentów do zachowania dotychczasowego numeru, mimo zmiany operatora.Trzeba jednak wiedzieć, że operatorzy komórkowi będą realizować takie „przenoszenie” numerów najwcześniej od 10 października br. »

Badania. E-mail w pracy

Aktualizacja: 06.04.2005

Ponad 5533 osób w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, krajach skandynawskich, USA i Australii wzięło udział w badaniu dotyczącym używania e-maila w pracy. »

Kartele. Zakazane porozumienia rynkowe

Aktualizacja: 06.04.2005

Na polskim rynku powstaje coraz więcej karteli, czyli zakazanych porozumień przedsiębiorców, które eliminują z rynku konkurencję. »

Dzień pogrzebu Papieża dniem wolnym

Aktualizacja: 06.04.2005

Rząd zaapelował do pracodawców oraz władz samorządowych, aby 8 kwietnia, czyli dzień pogrzebu Ojca Świętego, w podległych im zakładach pracy i instytucjach był dniem wolnym od pracy. Premier zadecydował wcześniej, że dzień ten będzie wolny od pracy w administracji rządowej. »

Zmniejsz podatek o 1 proc.

Aktualizacja: 06.04.2005

Podatnikom przysługuje prawo odliczenia kwoty 1 proc. podatku przekazanego na konto organizacji pożytku publicznego. Jest to 1 proc. podatku należnego za cały rok podatkowy, a niepodlegającego wpłacie do urzędu skarbowego po ostatecznym wypełnieniu zeznania. Jeśli jednak podatnik spóźni się ze złożeniem zeznania, nie może skorzystać z ulgi. »

Prezes NBP o wzroscie gospodarczym w Polsce

Aktualizacja: 06.04.2005

Przyjęcie euro może zwiększyć wzrost gospodarczy w Polsce o około 0,2-0,4 proc. rocznie - powiedział podczas seminarium prezes NBP Leszek Balcerowicz. »

Mamy wyższe bezrobocie

Aktualizacja: 06.04.2005

W Polsce jest 38 proc. rodzin, w których są osoby bezrobotne, poszukujące jakiejkolwiek pracy. »

Zeznanie PIT-38

Aktualizacja: 06.04.2005

Rozliczenie osiągniętych w ub.r. dochodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych sprawia obecnie podatnikom najwięcej kłopotów - wynika z sygnałów docierających do „Gazety Prawnej”. Niewykluczone, że wiele osób już po złożeniu rocznego zeznania PIT-38 może być wzywanych do urzędów skarbowych dla wyjaśnienia spornych kwestii. »

Duża podwyżka akcyzy na olej

Aktualizacja: 06.04.2005

Opakowania. Już obowiązuje nowa dyrektywa

Aktualizacja: 05.04.2005

Od 5 kwietnia obowiązuje dyrektywa 2005/20/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 9 marca 2005 r. zmieniająca dyrektywę 94/62/WE w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (Dz.Urz. UE L 070). »

Środki unijne dla rybołówstwa. NIK o opóźnieniach

Aktualizacja: 05.04.2005

Opóźnienia w przygotowaniu aktów wykonawczych przez administrację rządową uniemożliwią pełne wykorzystanie unijnych funduszy strukturalnych przeznaczonych dla rybołówstwa w latach 2004-2006 i mogą spowodować ograniczenie środków UE na ten cel w latach 2007-2013. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK