| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Mniejsze zyski firm

Aktualizacja: 20.05.2005

W pierwszych trzech miesiącach tego roku duże i wielkie przedsiębiorstwa zarobiły na czysto 11 mld zł, czyli o 2,4 mld zł mniej niż przed rokiem - poinformował Główny Urząd Statystyczny. »

Pułapki i prezenty dla podatników

Aktualizacja: 20.05.2005

Po przyjęciu SLD-owskiej poprawki do Ordynacji podatkowej podatnicy będą musieli regularnie sprawdzać, czy wiążące interpretacje, które otrzymali, są nadal aktualne. »

Dobre wyniki przedsiębiorstw

Aktualizacja: 20.05.2005

Wyniki finansowe przedsiębiorstw zanotowane w pierwszym kwartale są dobre, ale znacznie mniej korzystne niż przed rokiem. Można się było tego spodziewać. »

Policzą wszystkie ciężarówki

Aktualizacja: 20.05.2005

Warunki zniesienia opłat za autostrady dla posiadaczy winiet trzeba ponownie negocjować z koncesjonariuszami - wynika z informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Nowe zasady będą przedstawione Radzie Ministrów 24 maja. »

Nadawcy dadzą na kino

Aktualizacja: 20.05.2005

Dodatkowe pieniądze (oprócz budżetowych) na finansowanie polskich filmów będą pochodzić m.in. od operatorów sieci kablowych i telewizji komercyjnych, którzy mają płacić 1,5 procent podatku od wpływów z reklam - wynika z ustawy o kinematografii uchwalonej przez Sejm. »

Chiny wprowadzą wyższe cła eksportowe

Aktualizacja: 20.05.2005

Chiny zapowiedziały wprowadzenie wyższych ceł eksportowych w 74 kategoriach artykułów tekstylnych - podały agencje AFP i AP. »

Propozycje doradcy przy prywatyzacji GPW spodziewane w lipcu

Aktualizacja: 19.05.2005

Doradca przy prywatyzacji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych powinien w lipcu przedstawić propozycje prywatyzacyjne - poinformował Jacek Socha, minister Skarbu Państwa. »

Rząd chce ustawy zwiększającej wynagrodzenie minimalne

Aktualizacja: 19.05.2005

Rząd przygotował projekt ustawy zwiększający wynagrodzenie minimalne, który ma kosztować budżet około 1,3 mld zł - poinformował wiceminister gospodarki i pracy Marek Szczepański. »

Złoty stabilny, ceny obligacji ponownie wzrastają

Aktualizacja: 19.05.2005

Złoty w czwartek pozostaje stabilny, natomiast ceny obligacji ponownie wzrastają, po popołudniowej korekcie. »

Przychody z prywatyzacji będą zrealizowane dzięki dywidendom

Aktualizacja: 19.05.2005

Dzięki zwiększonym wpływom z tytułu dywidend uda się uzyskać zaplanowane na ten rok środki z prywatyzacji - powiedział minister skarbu państwa Jacek Socha »

Budżetowi może zabraknąć w tym roku 1,4 mld zł

Aktualizacja: 19.05.2005

Blisko 1,4 mld zł mają przynieść w tym roku zmiany w akcyzie od niektórych paliw. Ministerstwo Finansów, które wraca do pomysłu zrównania stawek podatku na olej napędowy i opałowy oraz opodatkowania gazu płynnego twierdzi, że wpływy te zostały uwzględnione w budżetowym rachunku dochodów jako efekt poszerzenia bazy podatkowej. »

Spełnienie kryteriów zwiększy PKB o co najmniej 0,4 pkt proc.

Aktualizacja: 19.05.2005

Prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz uważa, że spełnienie kryteriów z Maastricht zwiększy wzrost gospodarczy w Polsce o co najmniej 0,4 pkt proc. »

Podwyżka akcyzy na prąd ma uchronić budżet przed stratami

Aktualizacja: 19.05.2005

Podwyżka o 11 proc. stawki akcyzy na prąd, jaką proponuje w projekcie ustawy o akcyzie Ministerstwo Finansów, ma wyeliminować ryzyko ubytku w dochodach budżetowych, które mogłyby wystąpić ze względu na zmianę systemu poboru tego podatku - powiedział w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 19.05.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

MSP chce zamknąć ofertę El. Kozienice na jesieni

Aktualizacja: 19.05.2005

Ministerstwo Skarbu Państwa planuje, że Elektrownia Kozienice zostanie dopuszczona do publicznego obrotu do końca czerwca, a zamknięcie oferty publicznej nastąpi 25 listopada - poinformował wiceminister skarbu Krzysztof Żyndul. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK