| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Polska chce od Unii pieniędzy dla drobiarzy

Aktualizacja: 11.04.2006

Polska chce, by za ratowanie naszego drobiarstwa zapłaciła Unia ze swojego budżetu. Decyzja zapadnie w maju. »

Lekkie umocnienie złotego na otwarciu

Aktualizacja: 11.04.2006

Złoty umocnił się na wtorkowym otwarciu, a obligacje były stabilne. Rynki nie mają wyraźnego kierunku, jednak euro-złoty od rana testuje poziom wsparcia 3,9450 zł za euro i jeśli go przełamie można oczekiwać dalszego umocnienia. »

Niższy podatek od sprzedaży nieruchomości

Aktualizacja: 11.04.2006

Gazeta Prawna poddała kolejnej analizie pomysł Ministerstwa Finansów. Tym razem chodzi o zmiany dotyczące opodatkowania sprzedaży nieruchomości. »

Gospodarka SamoPiS

Aktualizacja: 11.04.2006

Nowy podział sceny politycznej staje się faktem. Do utworzenia koalicji PiS i Samoobrony pozostało najwyżej kilka dni. Różnice programowe, które do tej pory dzieliły obie partie, nie są już przeszkodą dla współpracy w ramach rządu, a nie tylko papierowego paktu stabilizacyjnego. »

Niższe składki do ZUS

Aktualizacja: 11.04.2006

Resort pracy chce, aby osoby zatrudniane po raz pierwszy opłacały przez dwa lata składki do ZUS nie od całej, ale od części pensji. Obniży to koszt ich zatrudnienia. »

Na rynku presja na osłabienie złotego

Aktualizacja: 10.04.2006

Podczas poniedziałkowych kwotowań złoty traci w porównaniu do poziomów notowanych podczas otwarcia. Do końca dnia będzie poruszał się w przedziale 3,96 - 3,98 zł za euro - uważają analitycy. »

Pieluchy zagubione w tłumaczeniu

Aktualizacja: 10.04.2006

Problem nie jest błahy. Sprawa ma potężny ciężar gatunkowy, który wyraża się w liczbach: codziennie ok. 800 tys. polskich niemowląt zużywa ok. 5 mln pieluch. Rocznie Polacy wydają na pieluchy ok. 1,5 mld zł. Być może już niedługo wydawać będą więcej. »

Propozycje ekonomiczne Samoobrony są niemożliwe do zrealizowania

Aktualizacja: 10.04.2006

Według wicepremier i minister finansów Zyty Gilowskiej, propozycje ekonomiczne Samoobrony, takie m.in. jak podatek obrotowy i minimum socjalne, są niemożliwe do zrealizowania. »

Złoty nieco mocniejszy, zmiany rentowności minimalne

Aktualizacja: 10.04.2006

Początek poniedziałkowych kwotowań przyniósł lekkie umocnienie złotego. Zdaniem analityków, brak jest czynników, które w wyraźny sposób determinowałyby sytuację na rynkach w rozpoczynającym się tygodniu. »

Czy będzie nowy „stary portfel”

Aktualizacja: 10.04.2006

Propozycje resortu finansów - redukcja składki rentowej, chorobowej i zmian sposobu finansowania tej ostatniej - mogą wpłynąć na wysokość tzw. kwoty bazowej. »

Rząd obniża podatki, a i tak zapłacimy więcej

Aktualizacja: 10.04.2006

Gazeta Prawna dotarła do opracowanego w Ministerstwie Finansów projektu zmian w przepisach podatkowych. I tak, około 1,9 mld zł mamy zyskać w 2007 roku dzięki waloryzacji skali podatkowej i kosztów uzyskania przychodów. »

Na rynku walutowym spokojny koniec nerwowego tygodnia

Aktualizacja: 07.04.2006

Po nerwowym tygodniu piątkowa sesja upływa w miarę spokojnie, choć kurs złotego waha się w przedziale 3 groszy, ale dealerzy spodziewają się osłabienia polskiej waluty w przyszłym tygodniu. »

Sejm przyjął większość poprawek do ustawy o zamówieniach publicznych

Aktualizacja: 07.04.2006

Sejm przyjął w piątek większość poprawek Senatu do ustawy o zamówieniach publicznych m.in. poparł propozycję, umożliwiającą zamawiającemu żądanie wadium w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego do wartości 60 tys. euro. »

Na rynkach stabilnie

Aktualizacja: 07.04.2006

Kurs złotego i rentowności obligacji były zbliżone do zamknięcia w czwartek, jednak uczestnicy rynku uważają, że nadal jest presja na osłabienie waluty i papierów. »

Polska przeciwna harmonizacji podatku CIT

Aktualizacja: 07.04.2006

Polska jest przeciwna harmonizacji stawek podatkowych w obrębie Unii Europejskiej - poinformowała wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »