| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Więcej polskich inwestorów w strefach ekonomicznych

Aktualizacja: 07.07.2006

Łączna wartość inwestycji zapowiedzianych w pierwszym półroczu w specjalnych strefach ekonomicznych przekroczyła 5,5 mld zł - wynika z raportu przygotowanego przez Gazetę Prawną. »

Inwestor szuka strefy

Aktualizacja: 06.07.2006

Specjalne strefy ekonomiczne są obecnie dobrym instrumentem przyciągania inwestycji, ale poprawy wymaga otoczenie prawne. »

Albo ja, albo kiepskie wyniki

Aktualizacja: 06.07.2006

Andrzej Libold pokazał, że stale potrzebuje nowych wyzwań. Dlatego przyjął propozycję Romana Karkosika poprowadzenia grupy. Doświadczenia w uzdrawianiu państwowej spółki przydają się także w firmie prywatnej. »

Ceny jak w Lizbonie

Aktualizacja: 06.07.2006

Na rynku mieszkaniowym podaż nie nadąża za popytem. W rezultacie ceny mieszkań rosną w rekordowym tempie - w dużych miastach wzrosły od początku roku o jedną czwartą i końca podwyżek nie widać. »

Letni transport przyspiesza obroty

Aktualizacja: 05.07.2006

W czasie wakacji rośnie liczba przewozów napojów, materiałów budowlanych. Najwięcej zleceń mają firmy dysponujące samochodami-chłodniami oraz naczepami do przewozu mrożonek. »

Biznesowi brakuje dialogu z rządem

Aktualizacja: 05.07.2006

Niechęć do konsultacji, przewaga ceremoniału nad konkretami i delegowanie niskich rangą przedstawicieli do kontaktów ze środowiskiem biznesu - to zarzuty organizacji przedsiębiorców pod adresem rządu. »

Polskie firmy wyrastają na regionalną potęgę

Aktualizacja: 05.07.2006

Rodzime spółki informatyczne zdobywają coraz lepszą pozycję na rynkach sąsiednich krajów. Dla Comarchu czy Asseco zagraniczna sprzedaż już teraz jest ważnym źródłem przychodu. »

Nagrody dla rzetelnych i wiarygodnych

Aktualizacja: 05.07.2006

Najbardziej rzetelne i wiarygodne małe i średnie firmy z województw zachodniopomorskiego i lubuskiego zostały wyróżnione w szóstej edycji regionalnej konkursu Wielka Mała Firma. Uroczystość odbyła się w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. »

PUCHAR MENEDŻERA, dla tych którzy łączą biznes z pasją sportową

Aktualizacja: 12.07.2006

Z jednej strony rodzinna, piknikowa atmosfera, z drugiej - nieformalne spotkanie przedstawicieli świata biznesu. »

Inflacja bez zmian

Aktualizacja: 04.07.2006

Ceny towarów i usług spadły w czerwcu o 0,2 proc. w porównaniu z majem - szacuje Ministerstwo Finansów. Najbardziej potaniały warzywa i owoce, mięso wieprzowe i wołowe. »

Przedsiębiorcy nie unikną drugiej kontroli

Aktualizacja: 04.07.2006

W przygotowanej przez Ministerstwo Gospodarki nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przewidziano, że drugą kontrolę w firmie w tym samym czasie organy skarbowe będą mogły prowadzić tylko wówczas, gdy przeciwko przedsiębiorcy będącemu osobą fizyczną toczy się postępowanie o przestępstwo lub o przestępstwo skarbowe. »

Dobra koniunktura w przemyśle

Aktualizacja: 04.07.2006

W czerwcu koniunktura w przemyśle była najlepsza od dwóch lat - wynika z danych NTC Research zebranych na zlecenie ABN Amro. »

Specjalne strefy ekonomiczne i wolne porty dla inwestorów

Aktualizacja: 04.07.2006

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się prowadzić działalność gospodarczą na Łotwie, będą mieli takie same prawa i obowiązki jak miejscowi przedsiębiorcy. Zagraniczny kapitał najczęściej inwestuje w tym kraju w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. »

PiS zapowiada nowelizację ustawy o rzemiośle

Aktualizacja: 03.07.2006

Klub PiS w ciągu kilku dni złoży projekt nowelizacji ustawy o rzemiośle, która ma uelastycznić przepisy i pomóc w rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości -  poinformował w Sejmie poseł PiS Michał Wójcik. »

Wzrost hamuje reformy

Aktualizacja: 03.07.2006

Gospodarka rozwija się w tempie 5 procent rocznie i powinniśmy być właściwie zadowoleni. Dlaczego jednak się cieszyć, skoro wyniki i prognozy mogłyby być jeszcze lepsze? »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bąkowski Kancelaria Radcowska

Kancelaria świadczy zarówno stałą obsługę prawną, doradztwo i obsługę określonych projektów czy transakcji o charakterze jednorazowym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »