| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Firmy zapłacą więcej

Aktualizacja: 26.09.2006

Związki zawodowe nie pogodziły się z ustaloną przez rząd wysokością płacy minimalnej na 2007 rok. Zdaniem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i NSZZ Solidarność podniesienie minimalnego wynagrodzenia o niecałe 37 złotych jest niewystarczające. »

Umowę z biegłym musi potwierdzić uchwała

Aktualizacja: 25.09.2006

Przedsiębiorcy, którzy w październiku będą podpisywali umowy z firmami audytorskimi, muszą pamiętać o podjęciu stosownych uchwał. Jeśli tego nie zrobią, badanie przeprowadzone przez audytora będzie nieważne. Nie będzie więc możliwości podziału osiągniętego zysku. »

Udzielanie urlopu okolicznościowego

Aktualizacja: 25.09.2006

W rozporządzeniu ministra pracy i polityki socjalnej w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy określono szereg zdarzeń, z tytułu których pracownikowi przysługuje zwolnienie od pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia z tytułu zdarzeń losowych, czyli urlopy okolicznościowe. »

Holowanie. Jasne kryteria wyboru przedsiębiorcy

Aktualizacja: 25.09.2006

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym. Dzięki nowym przepisom przedsiębiorcy będą wiedzieli, jakie wymogi spełnić, by świadczyć usługi holownicze na zlecenie Policji. »

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia

Aktualizacja: 25.09.2006

Część osób, które otrzymają środki z Funduszu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, oraz bezrobotni, którzy z własnej winy przerwą udział w pracach społecznie użytecznych stracą status bezrobotnych. »

Akcyza. Jak i gdzie zabiegać o zwrot opłat

Aktualizacja: 25.09.2006

Już dziś importerzy mogą odzyskać od starostw opłatę za kartę pojazdu. Podatnicy będą mogli żądać zwrotu akcyzy - po wyroku ETS. Już teraz należy w urzędach celnych składać wnioski o stwierdzenie nadpłaty »

Mija termin składania deklaracji

Aktualizacja: 25.09.2006

Dziś mija termin składania deklaracji VAT-7, VAT-8, VAT-12 oraz AKC-3. »

Kontrole PIP w hipermarketach. Duże sklepy nadal łamią prawo

Aktualizacja: 22.09.2006

Kontrole PIP w hipermarketach wskazują na niewielką poprawę stanu przestrzegania prawa pracy w stosunku do 2005 roku. »

Opodatkowanie gier i zakładów wzajemnych

Aktualizacja: 22.09.2006

Firmy oraz osoby fizyczne z chwilą rozpoczęcia prowadzenia działalności związanej z hazardem muszą płacić podatek od gier. »

NIK o gospodarce odpadami

Aktualizacja: 22.09.2006

Według Najwyższej Izby Kontroli organy administracji samorządowej i przedsiębiorcy nie przestrzegają przepisów dotyczących gospodarowania odpadami. »

Tanie e-centra pracy

Aktualizacja: 22.09.2006

Rząd pracuje nad projektem ustawy o telepracy, projekt będzie gotowy za mniej więcej 2 miesiące. Obecnie, z braku regulacji prawnych, telepracownicy stanowią tylko 1 proc. zatrudnionych. W listopadzie rozpoczną działalność w Polsce pierwsze e-centra telepracy »

PKPP Lewiatan: Nie stać nas na kolejny dzień wolny

Aktualizacja: 22.09.2006

Posłowie skierowali do drugiego czytania projekt zmian w Kodeksie pracy wedle których pracodawcy stracą jeden dzień roboczy, za który dodatkowo będą musieli zapłacić. Przedsiębiorcy przestrzegają: nowelizacja może osłabić kondycję i konkurencyjność polskich przedsiębiorstw. »

Działy specjalne produkcji rolnej w 2007 roku

Aktualizacja: 22.09.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia, w którym określono normy szacunkowe dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej, które mają obowiązywać w 2007 roku. »

VAT do podkomisji

Aktualizacja: 22.09.2006

Rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług oraz obywatelskim projektem zmiany tej ustawy zajmie się specjalna sejmowa podkomisja. »

Opinia ETS. Akcyza będzie zwracana

Aktualizacja: 22.09.2006

Rzecznik generalny Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości Eleanor Sharpston uznała wczoraj, że stosowana w Polsce wysoka akcyza na używane samochody sprowadzane z innych krajów UE jest niezgodna z prawem wspólnotowym (opinia w sprawie C-313/05). »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kudlicki

Adwokat - specjalista z zakresu prawa karnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK