| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | SKLEP
reklama

Aktualności

Optymizm w gospodarce

Aktualizacja: 24.08.2006

W sierpniu 2006 roku ogólny klimat koniunktury w przemyśle i budownictwie oceniany jest jako optymistyczny - podał Główny Urząd Statystyczny. »

Duże fuzje pod lupą

Aktualizacja: 24.08.2006

Pod obrady Rady Ministrów ma trafić projekt nowej ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (zwanej antymonopolową), który przewiduje między innymi nowe zasady kontroli koncentracji przedsiębiorców. »

Rejestracja w urzędzie skarbowym to zły pomysł

Aktualizacja: 23.08.2006

Rządowy projekt zmian w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej jest w wielu miejscach kontrowersyjny. Pomysł ministerstwa, aby organy skarbowe wydawały decyzje administracyjne o zarejestrowaniu przedsiębiorcy, jest wadliwy systemowo. »

Zyski firm tak dobre, jak tuż przed akcesją do Unii

Aktualizacja: 23.08.2006

Od trzech lat przedsiębiorstwa wypracowują bardzo duże zyski. Dobra koniunktura gospodarcza sprawia, że także w kolejnych kwartałach rezultaty firm będą coraz lepsze. »

Będą działać dwa nadzory bankowe

Aktualizacja: 23.08.2006

Prawo o nadzorze nad rynkiem finansowym wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu. Konsekwencją przepisów ustawy może być działanie przez czas dwóch nadzorów bankowych. »

Stopy mogą wzrosnąć

Aktualizacja: 23.08.2006

Rosnące stopy procentowe w naszym regionie mogą przyspieszyć podjęcie decyzji o podwyżce oprocentowania w Polsce - poinformowała Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. »

Na wsparcie inwestycji

Aktualizacja: 22.08.2006

Nowy specjalny tryb udzielania pomocy publicznej spowoduje, że gminom łatwiej będzie pozyskać inwestorów. Warto się spieszyć. Szybszy tryb dla pomocy regionalnej obowiązuje tylko do końca roku. »

Kaganiec na fundacje

Aktualizacja: 22.08.2006

Fundacje nie będą mogły przeznaczać środków z działalności statutowej na gospodarczą, a odpisy wszystkich uchwał będą przesyłać do kontroli właściwemu ministrowi - wynika z projektu nowelizacji ustawy o fundacjach, którego autorem jest Kancelaria Premiera. »

Niezbędnik wierzyciela

Aktualizacja: 22.08.2006

Małe i średnie firmy, które mają niewielu dłużników, mogą skorzystać z dodatkowej możliwości odzyskania od nich zaległych należności. Krajowy Rejestr Długów przygotował dla tej grupy przedsiębiorstw specjalną propozycję - Niezbędnik wierzyciela. »

Polska oceniona na A3

Aktualizacja: 22.08.2006

W opracowywanym systematycznie ratingu Coface, określającym stopień wypłacalności poszczególnych krajów - Polska utrzymała poziom A3. Z grona państw przyjętych wraz z nami do Unii Europejskiej wyprzedzają nas jednak nadal Estonia, Czechy i Słowenia. »

Kredyt obrotowy - szansa tylko dla wybranych

Aktualizacja: 22.08.2006

Polaków ogarnął szał zapożyczania się, jednak rodzime firmy oszczędzają i stronią od zaciągania kredytów. Kredyt obrotowy służy do finansowania bieżących potrzeb firmy, związanych przede wszystkim z produkcją, sprzedażą i rozliczeniami. »

CBOS: Polacy zadowoleni z pracy

Aktualizacja: 21.08.2006

Sytuację w swoim miejscu pracy negatywnie ocenia tylko 17 proc. respondentów, najmniej od 1992 roku, kiedy rozpoczęto monitoring rynku pracy - wynika z sierpniowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. »

Zmiany niepokoją przedsiębiorców

Aktualizacja: 21.08.2006

Niektóre propozycje zawarte w rządowym projekcie zmiany Ordynacji podatkowej niepokoją przedstawicieli Business Centre Club. »

Więcej ofert pracy

Aktualizacja: 21.08.2006

O prawie 75 tys. osób spadła liczba bezrobotnych w kwietniu br. w porównaniu z marcem br. Dzięki temu stopa bezrobocia spadła do 18,4 proc., podczas gdy w marcu była o 0,3 proc. wyższa - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. »

Cypryjska spółka europejska

Aktualizacja: 18.08.2006

W wyniku opóźnienia związanego z przeprowadzeniem wyborów parlamentarnych na Cyprze dopiero dwa lata po wstąpieniu do Unii Europejskiej weszły w życie poprawki do cypryjskiego prawa handlowego, które stanowią implementacje przepisów unijnych dotyczących spółki europejskiej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bibby Financial Services Sp. z o.o.

Ekspresowe finansowanie należności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »