| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Pozostały dwa tygodnie na uiszczenie opłaty produktowej

Aktualizacja: 16.03.2007

Do końca marca przedsiębiorcy muszą uiścić opłatę produktową i przesłać sprawozdanie z ewidencji opakowań. W przeciwnym razie zapłacą grzywnę. »

Producenci papierosów zapłacą opłatę wyrównawczą

Aktualizacja: 16.03.2007

Producenci tytoniu wprowadzający na krajowy rynek papierosy z niższą akcyzą, pochodzące z utworzonych zapasów, mają wnosić opłatę wyrównawczą. »

Nie ma jasnych zasad rozliczania podatku

Aktualizacja: 15.03.2007

Jeśli resort finansów nie określi jasnych zasad rozliczania podatku przez przedsiębiorców realizujących projekty finansowane z funduszy strukturalnych, dodatkowe koszty poniesie Skarb Państwa. »

FT: lustracja może grozić chaosem w polskim biznesie

Aktualizacja: 15.03.2007

Polskie przedsiębiorstwa obawiają się, że prowadzone przez rząd antykomunistyczne "polowanie na czarownice" może doprowadzić do chaosu - pisze w czwartek brytyjski "Financial Times", komentując ustawę lustracyjną. »

Przedsiębiorcy poczekają na europejskie dotacje do przyszłego roku

Aktualizacja: 15.03.2007

Duże polskie firmy planujące inwestycje z unijnym finansowaniem, powinny zrewidować swoje plany - radzi "Rzeczpospolita", według której uruchomienie pomocy dla przedsiębiorców opóźni się przynajmniej do połowy 2008 roku. »

Prezes spółki odpowiada za jej zobowiązania

Aktualizacja: 15.03.2007

Fiskus może przenieść odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółki na jej prezesa nawet wtedy, gdy objął swoją funkcję pod koniec roku podatkowego. »

Niemcy ostro przytną podatek dochodowy firm?

Aktualizacja: 15.03.2007

Rząd Angeli Merkel chce obniżyć stawkę podatku dochodowego płaconego przez duże firmy. Od początku przyszłego roku stawka niemieckiego CIT miałaby spaść z 38,7 do 29,8 proc. »

Kolejne ograniczenia dla wykonawców

Aktualizacja: 15.03.2007

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego ma być sprawniejsze. Wykonawcy w postępowaniach do 137 tys. euro będą pozbawieni prawa do odwołań. »

Pracodawcy domagają się ruchomego czasu pracy

Aktualizacja: 15.03.2007

Definicja doby pracowniczej nie pozwala na elastyczne kształtowanie zatrudnienia. Ruchomy czas pracy wiąże się z ryzykiem wypłacania dodatków za nadgodziny. Pracodawcy chcą wprowadzenia do kodeksu pracy elastycznych form organizacji czasu pracy. »

Ryczałt kwotowy tylko dla nielicznych

Aktualizacja: 15.03.2007

W ustawie o VAT pojawi się nowa forma rozliczeń: ryczałt kwotowy. Nie wszyscy podatnicy będą jednak chcieli z niej skorzystać. Przepisy nie pozwalają bowiem ryczałtowcom świadczyć usług na rzecz firm. »

Prezydent podpisał ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów

Aktualizacja: 14.03.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o ochronie konkurencji i konsumentów - poinformowała w środę PAP Kancelaria Prezydenta. »

Rząd nie współpracuje z pracodawcami

Aktualizacja: 14.03.2007

System tworzenia prawa nie odpowiada oczekiwaniom społeczeństwa. Nie zapewnia też lojalnej współpracy rządu ze związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców. »

5 tys. zł grzywny za piwo sprzedane małoletniemu

Aktualizacja: 14.03.2007

Reklamy piwa będą emitowane wyłącznie między godziną 23.00 a 6.00. Zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych nie dostanie przedsiębiorca, który sprzedawał je bez zezwolenia. »

Nawet 20 mln zł kary za łamanie prawa

Aktualizacja: 14.03.2007

Pracodawcy zapłacą drakońskie kary za przestępstwa popełnione przez siebie lub współpracowników wobec zatrudnionych w firmie. »

Jutro mija termin zapłaty podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 14.03.2007

15 marca mija termin odprowadzenia podatku od nieruchomości przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe BMGM Spółka z o.o.

Usługi księgowe i doradztwo biznesowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK