| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Spółki powinny dokonać korekty

Aktualizacja: 07.05.2007

Spółka, która przed zatwierdzeniem sprawozdania finansowego za 2006 rok otrzyma informacje o zdarzeniach mających wpływ na treść tego dokumentu, musi dokonać korekty. »

Lepsza ochrona inwestora

Aktualizacja: 04.05.2007

Polska spóźnia się z wdrożeniem unijnej dyrektywy o rynku kapitałowym. Dyrektywa wprowadza wolność świadczenia usług inwestycyjnych w całej Europie. Zdaniem ekspertów dyrektywa spowoduje wzrost kosztów usług finansowych. »

Prawa zależą od wartości zamówienia

Aktualizacja: 04.05.2007

Podanie przez zamawiającego nieprawidłowej wartości szacunkowej zamówienia stanowi naruszenie zasady uczciwej konkurencji i jest podstawą unieważnienia postępowania. »

Przedsiębiorcy mogą bezpłatnie zgłaszać dłużników do Krajowego Rejestru Długów

Aktualizacja: 02.05.2007

Przedsiębiorcy, którzy do 11 maja br. podpiszą umowę z Krajowym Rejestrem Długów (KRD), będą mogli bezpłatnie umieścić w rejestrze dowolną liczbę swoich dłużników. »

Płacić musi przedsiębiorca, który zanieczyszcza środowisko naturalne

Aktualizacja: 02.05.2007

Za szkody wyrządzone w środowisku odpowiedzialność ponosi rzeczywisty ich sprawca, a nie właściciel nieruchomości, na której jest źródło zanieczyszczenia. »

Pełnomocnicy są szansą lepszej kontroli w spółkach

Aktualizacja: 02.05.2007

Do końca czerwca w spółkach akcyjnych muszą się odbyć zwyczajne walne zgromadzenia.  Nawet właściciel jednej akcji ma prawo głosu.  Pełnomocnikiem akcjonariusza nie może być ani członek zarządu, ani pracownik spółki. »

Rolnicy przedsiębiorcy nie wrócą do ZUS

Aktualizacja: 02.05.2007

Zwrot składek rolnikom przez ZUS nie spowoduje ich ponownego wykluczenia z KRUS. »

Ustawa o rzemiośle ma polepszyć jakość usług

Aktualizacja: 30.04.2007

Znowelizowana w połowie kwietnia przez Sejm ustawa o rzemiośle, wprowadzająca płatne egzaminy, ma polepszyć jakość usług rzemieślników - przekonywali posłowie PiS. »

Procedury przetargów szybsze, ale kosztem przedsiębiorców

Aktualizacja: 30.04.2007

Postępowania o udzielenie zamówienia będą szybsze dzięki zmianie progów. Część wykonawców zostanie pozbawiona możliwości odwołania się od decyzji zamawiającego. Sprawy sporne z zakresu zamówień będą rozstrzygane przez zawodowych arbitrów. »

Przedsiębiorcy zapłacą za szkody ekologiczne

Aktualizacja: 02.05.2007

Podmioty, których działalność może zaszkodzić środowisku, będą musiały przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym oraz ponosić koszty naprawy szkód, jeżeli dojdzie do skażenia. »

Dyplomów nie trzeba potwierdzać

Aktualizacja: 30.04.2007

Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej nie będą musieli potwierdzać w Polsce nabytych w tych krajach kwalifikacji. »

Brakuje kryteriów decydowania o sankcjach

Aktualizacja: 27.04.2007

Uznaniowość i ocenne kryteria nakładania kar na przedsiębiorców to najczęstsze zarzuty wobec nowej ustawy antymonopolowej. »

Mniej fachowców, czyli będzie drożej

Aktualizacja: 27.04.2007

Około 100 tys. fachowców może stracić prawo do wykonywania pracy. Chyba że zdadzą egzamin w izbie rzemieślniczej zrzeszonej w Związku Rzemiosła Polskiego. »

Spółki będą mogły przekraczać granice państw

Aktualizacja: 27.04.2007

Proponowane zmiany zakładają możliwość łączenia się polskich spółek ze spółkami z innych krajów członkowskich UE. Procedura łączenia zapewni większe bezpieczeństwo akcjonariuszy mniejszościowych i wierzycieli. Spółka połączona samodzielnie wybierze dla siebie państwo z przyjaznym systemem podatkowym i prawnym. »

Dyżur nie będzie wliczany do czasu pracy

Aktualizacja: 27.04.2007

Kierowcy mają mieć co najmniej jedenastogodzinną przerwę w pracy, bez możliwości skrócenia jej do dziewięciu godzin. Tak zdecydował Sejm, nowelizując ustawę o czasie pracy kierowców. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

TC Concept

Firma doradcza

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK