| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Stracą wszystkie sklepy i pracownicy

Aktualizacja: 05.07.2007

Na trwającym posiedzeniu Sejm rozstrzygnie sprawę zakazu pracy w handlu w święta. Pracodawcy poniosą straty finansowe z powodu zamknięcia sklepów w dni świąteczne. Pracę może stracić nawet 27 tys. osób zatrudnionych w handlu. »

Transfer praw nie jest działalnością gospodarczą

Aktualizacja: 05.07.2007

Przeniesienie poprzez przetarg prawa do korzystania z częstotliwości dla świadczenia usług telekomunikacyjnych nie jest działalnością gospodarczą. »

Wypłata wynagrodzeń w lipcu w związku z obniżeniem składki rentowej

Aktualizacja: 04.07.2007

Pracownicy, którzy dopiero w lipcu otrzymali na konto wypłaconą w czerwcu pensję, mogą domagać się od firmy jej wypłaty z obniżoną składką rentową. »

Alternatywa dla kas

Aktualizacja: 04.07.2007

Proste urządzenia rejestrujące w małych punktach sprzedaży i tzw. elektroniczne portmonetki u klientów mogłyby stanowić alternatywę dla kas fiskalnych. »

Święta w handlu będą wolne od pracy

Aktualizacja: 04.07.2007

Posłowie chcą wprowadzić zakaz pracy w handlu we wszystkie święta kościelne i państwowe. Sklepy będą natomiast otwarte w niedzielę. »

Obowiązki wykonawców w przetargach

Aktualizacja: 04.07.2007

Wykonawca nie może ponosić negatywnych skutków niedopełnienia obowiązków przez zamawiającego. »

Spółka cywilna uzyska status przedsiębiorcy

Aktualizacja: 03.07.2007

Ustawa powinna przyznać spółce cywilnej zdolność prawną. Ale sens nadawania spółce cywilnej podmiotowości prawnej jest tylko wtedy, gdy będzie ona znacznie prostszą formą organizacyjno-prawną od spółki jawnej. »

Pracodawca musi przeprowadzić szkolenia bhp

Aktualizacja: 03.07.2007

Przedsiębiorcy zatrudniający pracowników tymczasowych muszą zapewnić im odzież roboczą oraz przeprowadzić dla nich szkolenie z zakresu bhp. »

Wspólnik rozliczy się z fiskusem

Aktualizacja: 03.07.2007

Wspólnik występujący z przekształcanej spółki musi prawidłowo ustalić rodzaj uzyskanego przychodu i rozliczyć się z fiskusem. »

Preferencje dla żywności na cele charytatywne

Aktualizacja: 03.07.2007

Przedsiębiorca nie będzie mógł uwzględnić niższej wartości darowanej żywności w przypadku przekazania jej na cele inne niż dla organizacji pożytku publicznego. »

Firmom łatwiej będzie zakładać przyzakładowe przedszkola

Aktualizacja: 03.07.2007

Firmy będą mogły tworzyć przedszkola ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pracownicy zyskają prawo do refundacji opłat za pobyt dziecka w przedszkolu lub żłobku. Eksperci i pracodawcy uważają, że konieczne są zmiany prawa blokującego powstawanie placówek opiekuńczych. »

Więcej czasu na złożenie sprawozdania

Aktualizacja: 03.07.2007

Do 17 lipca spółki mają czas na złożenie sprawozdań finansowych we właściwym rejestrze sądowym. »

Bochniarz: podwyższanie podatków dla najbogatszych - niekorzystne dla gospodarki

Aktualizacja: 02.07.2007

Podwyższenie podatków dla najbogatszych będzie niekorzystne dla gospodarki. Zamiast tego konieczne jest jak najszybsze przeprowadzenie systemowych reform gospodarczych i społecznych - uważa prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan Henryka Bochniarz. »

Wyższe kary dla pracodawców

Aktualizacja: 02.07.2007

Od 1 lipca 2007 r. inspektorzy pracy mogą nakładać grzywny do wysokości 5 tys. zł oraz sprawdzać, czy pracodawca nie zatrudnia pracowników na czarno. »

Kary za nielegalny przewóz śmieci

Aktualizacja: 02.07.2007

Nawet 300 tys. zł zapłacą przedsiębiorcy przywożący śmieci do Polski bez zezwolenia. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Accace Poland

Accace wywodzi się z Europy Środkowo-Wschodniej. Naszymi założycielami są przedsiębiorcy, którzy podjęli się zaoferowania klientom usług najwyższej jakości, w rozsądnych cenach, wykonywanych przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Przez lata Accace stał się jedną z najbardziej dynamicznych firm outsourcingowych i doradczych w regionie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »