| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Aktualności

Przedsiębiorcy: unijne pieniądze dostaną najszybsi, a nie najlepsi

Aktualizacja: 31.01.2008

Pomysł ciągłego naboru wniosków w konkursach o unijne dotacje wywołał konsternację wśród przedsiębiorców. Ich zdaniem, pieniędzy nie dostaną najlepsi, tylko ci, którzy szybciej złożą wnioski. »

Dziś mija termin złożenia deklaracji

Aktualizacja: 31.01.2008

Jeszcze tylko dziś można złożyć deklaracje dotyczące rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Dotyczy to nie tylko niektórych osób fizycznych, ale także prawnych. »

RPP podniosła stopy procentowe

Aktualizacja: 30.01.2008

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) na zakończonym w środę posiedzeniu podniosła wszystkie stopy procentowe o 25 pkt. bazowych. Główna stopa NBP będzie na poziomie 5,25 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. »

Do końca stycznia trzeba złożyć PIT-28

Aktualizacja: 30.01.2008

31 stycznia upływa termin złożenia w urzędzie skarbowym deklaracji PIT-28. Obowiązek ten dotyczy podatników, którzy wybrali opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Formularz muszą wypełnić uzyskujący przychody zarówno z pozarolniczej działalności, jak i z najmu. »

Firma kupi więcej własnych akcji

Aktualizacja: 30.01.2008

Spółka akcyjna będzie mogła kupić 20 proc. swoich akcji na podstawie upoważnienia walnego zgromadzenia. »

Upływa termin przekazania informacji o zebranych odpadach elektrycznych

Aktualizacja: 30.01.2008

Dzisiaj mija termin przedstawienia przez producentów, importerów oraz dystrybutorów urządzeń RTV i AGD sprawozdania o masie zebranego zużytego sprzętu. »

Firmy muszą zawrzeć pisemne umowy na badania pracowników

Aktualizacja: 30.01.2008

Pracodawca będzie musiał zawierać pisemne umowy z zakładem opieki zdrowotnej, któremu zleci wykonywanie badań wstępnych i okresowych pracowników. »

Cudzoziemcy będą dłużej pracować w Polsce bez zezwoleń

Aktualizacja: 30.01.2008

Od 1 lutego tego roku Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie będą mogli pracować w Polsce bez pozwolenia przez sześć miesięcy w roku, a nie przez trzy, jak obecnie. »

PIT-16A: należy wykazać tylko składki faktycznie zapłacone

Aktualizacja: 30.01.2008

W czwartek upływa termin składania przez podatników opodatkowanych w formie karty podatkowej rocznej deklaracji o zapłaconych i odliczonych składkach na ubezpieczenie zdrowotne w 2007 roku. »

Zmiany w prawie zamówień publicznych sprzyjają dowolnej interpretacji

Aktualizacja: 30.01.2008

Czy zmiany przepisów prawa zamówień publicznych zaproponowane przez Urząd Zamówień Publicznych będą korzystne dla przedsiębiorców? »

W Polsce stopy w górę, w USA w dół

Aktualizacja: 30.01.2008

Decydując o podwyżce stóp procentowych, RPP nie będzie znała decyzji Fed o stopach w USA, a od nich będą zależeć jej dalsze ruchy. Ekonomiści są zgodni, że w Polsce stopy wzrosną dziś o 0,25 pkt proc., a w USA spadną o 0,5 pkt proc. »

Szacowany nawet na 400 mln zł rynek PR szykuje się na gorszy rok

Aktualizacja: 30.01.2008

Przychody rosły nawet o 100 proc., podobnie zatrudnienie, a w ślad za tym - płace. Tak było w 2007 roku, dotychczas najlepszym w historii na rynku PR. Teraz branża obawia się, że w tym roku trzeba będzie zacisnąć pasa. »

MPiPS zmienia rozporządzenie dotyczące pracy cudzoziemców

Aktualizacja: 29.01.2008

Od 1 lutego Ukraińcy, Białorusini i Rosjanie będą mogli pracować w Polsce bez konieczności uzyskiwania pozwolenia na pracę nie przez trzy miesiące w ciągu sześciu - jak obecnie - lecz przez sześć miesięcy w ciągu 12 miesięcy. »

Pracodawcy muszą złożyć do ZUS druki IWA

Aktualizacja: 29.01.2008

Pracodawcy zatrudniający co najmniej dziesięciu pracowników muszą do czwartku złożyć informacje konieczne do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe. »

Związkowcy hamują wydawanie regulaminów wynagrodzeń

Aktualizacja: 29.01.2008

Pracodawcy chcą nowelizacji kodeksu pracy, która uniemożliwiłaby związkowcom paraliżowanie trybu wydawania regulaminu wynagradzania. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Owczarek

ekspert w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »