| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Aktualności

Ekonomiści: euro w Polsce najwcześniej za pięć lat

Aktualizacja: 06.04.2009

Rządowi przestało zależeć na wprowadzeniu złotego do ERM2 w tym roku - oceniają ekonomiści. Musimy poczekać, aż uspokoi się rynek. To oznacza, że wspólna waluta zastąpi naszą nie wcześniej niż w 2014 roku. »

Udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom

Aktualizacja: 06.04.2009

Od 13 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości może udzielić pomocy finansowej w formie bezzwrotnego wsparcia na powiększenie wyodrębnionego księgowo funduszu pożyczkowego przeznaczonego wyłącznie na udzielanie pożyczek małym przedsiębiorcom. »

Firmy mogą odliczać cały VAT od paliwa

Aktualizacja: 06.04.2009

Przedsiębiorcy, którzy kupili samochody z tzw. kratką, mogą bez obaw odliczać VAT zawarty w cenie paliwa - mówili w poniedziałek na konferencji prasowej eksperci PKPP Lewiatan. »

Firmy czekają na ustawę o opcjach

Aktualizacja: 02.04.2009

Banki i przedsiębiorstwa muszą się porozumieć w kwestii uregulowania zobowiązań wynikających z umów opcyjnych. Brak porozumienia oznacza bankructwo tysięcy firm, utratę pracy, kłopoty finansowe kilku banków i mniejsze wpływy do budżetu. »

Specjalne strefy ekonomiczne mogą pomóc w przetrwaniu kryzysu

Aktualizacja: 05.04.2009

Specjalne strefy ekonomiczne mogą pomóc w przetrwaniu kryzysu. Nie można jednak opierać przyszłości gospodarczej na założeniu, że niektórzy zawsze będą mieli specjalne reguły - powiedział w sobotę w Gliwicach unijny komisarz ds. przedsiębiorczości i przemysłu Guenter Verheugen. »

Zmiany w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych

Aktualizacja: 05.04.2009

Kobiety, które na urlopie macierzyńskim podejmą dodatkową pracę albo założą własną firmę, nie będą musiały płacić składek emerytalno-rentowych - zakłada znowelizowana ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, którą Sejm uchwalił w piątek głosami 414 posłów. »

Spółka ograniczy prawo głosu akcjonariuszom

Aktualizacja: 05.04.2009

Spółka będzie mogła ograniczyć prawo głosu akcjonariuszom, którzy posiadają w niej więcej niż jedną dziesiątą głosów - przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu handlowego. »

Pracodawcy zwrócą dopłaty do pensji

Aktualizacja: 02.04.2009

Subsydia płacowe dla pracowników zagrożonych zwolnieniem trzeba będzie zwrócić. Zrobią to zapewne pracodawcy, choć przecież w okresie ich pobierania podwładni mają pracować krócej. »

Utworzenie PPE może rekompensować obniżki pensji

Aktualizacja: 02.04.2009

Instytucje prowadzące pracownicze programy emerytalne spodziewają się, że przedsiębiorcy będą zawieszali opłacanie składek. Starają się wykazywać, że utworzenie PPE może być rekompensatą za obniżki płac. »

Kontrola legalności zatrudnienia przez PIP

Aktualizacja: 02.04.2009

Nieprawidłowości w zakresie legalności zatrudnienia i przestrzegania ustawy o instytucjach rynku pracy Państwowa Inspekcja Pracy wykryła w ponad połowie z blisko 36 tys. firm skontrolowanych w drugiej połowie roku 2007 i 2008. »

Ponad 75 proc. dużych firm w Polsce obawia się kryzysu

Aktualizacja: 02.04.2009

Ponad 75 proc. dużych firm w Polsce uważa, że kryzys wpłynie negatywnie na ich działalność. Ponad jedna trzecia zakłada, że będzie musiała ograniczyć produkcję i sprzedaż w Polsce, a co piąta na rynkach zagranicznych - wynika z badania firmy Deloitte, organizacji PKPP Lewiatan i ośrodka CBOS. »

Polska najatrakcyjniejszym państwem dla inwestycji w regionie

Aktualizacja: 02.04.2009

Polska jest najatrakcyjniejszym państwem w regionie, jeśli chodzi o inwestycje - wynika z badań Polsko- Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, przedstawionych w czwartek na konferencji Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ). »

Sejm zmienił ustawę o towarach paczkowanych

Aktualizacja: 02.04.2009

Zasady paczkowania towarów oraz ograniczenia w zasadach butelkowania win, napojów spirytusowych i aerozolów wprowadza uchwalona w czwartek ustawa o towarach paczkowanych. »

Trudniej o kredyt dla małej firmy

Aktualizacja: 01.04.2009

Małe firmy nie tylko mają coraz trudniejszy dostęp do kredytów, ale też płacą nawet 468 zł rocznie więcej za konto firmowe. Tymczasem banki deklarują pozytywne podejście do małych firm. »

Portal dla podejmujących działalność w innym państwie UE

Aktualizacja: 30.03.2009

Od listopada 2008 r. działa nowa strona "Twoja Europa - Przedsiębiorstwa" uruchomiona przez Komisję Europejską. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Comperia.pl

Porównywarka finansowa nr 1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK