| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Kolejna edycja konkursu o znak jakości przedsiębiorców

Kolejna edycja konkursu o znak jakości przedsiębiorców

Do połowy października firmy mają czas, by ubiegać się o Znak Jakości Przedsiębiorców - Wiktorię. Konkurs ma upowszechniać zasady etyki i rzetelnego wykonywania działalności gospodarczej oraz wspierać inicjatywę i przedsiębiorczość.

 

Organizatorem konkursu jest Warszawska Izba Przedsiębiorców. Szef Izby Waldemar Piórek podał, że już w pierwszym dniu składania nominacji - 30 sierpnia - wpłynęły 382 aplikacje. Piórek podkreślił podczas konferencji prasowej inaugurującej XIV edycję, że udział w konkursie jest bezpłatny. Partnerem konkursu są m.in.: Związek Powiatów Polskich i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Żeby wziąć udział w konkursie, firma musi zostać nominowana przez samorząd terytorialny, gospodarczy lub organizatorów. Nie jest ważna wielkość firmy, musi być ona jednak zarejestrowana w Polsce i tu mieć siedzibę.

Po uzyskaniu nominacji, firmy zostaną poproszone o złożenie informacji o swoich działaniach, kondycji finansowej, aktywności społecznej oraz opinii zewnętrznych. Jednym z elementów weryfikacji uczestników ma być kontrola ich wiarygodności finansowej przez partnera konkursu - biuro informacji gospodarczej BIG - InfoMonitor.

Na podstawie tych informacji kapituła konkursu wyłoni laureatów w piętnastu kategoriach. Nagrody zostaną wręczone 10 grudnia podczas gali w Warszawie. W ocenie organizatorów znak jest doskonałym narzędziem promocji i pomaga w rozwoju przedsiębiorczości oraz sprzyja wzrostowi konkurencyjności.

Pierwsze edycje konkursu obejmowały Warszawę, potem rozszerzyły się na województwo mazowieckie. Od ubiegłorocznej edycji konkurs ma charakter ogólnopolski.

reklama

Źródło:

PAP

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Czub-Kiełczewska

Specjalista ds. ochrony danych osobowych i informacji niejawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »