| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > KPP uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy

KPP uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy

Konfederacja Pracodawców Polskich uruchomiła Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy, którego działalność zainaugurowano w poniedziałek w Warszawie.

Obserwatoria przy WUP zajmują się monitorowaniem rynku pracy z punktu widzenia potrzeb publicznych służb zatrudnienia, których głównym zadaniem jest walka z bezrobociem. Działalność Obserwatorium stworzonego przez KPP koncentrować się będzie na zbieraniu i przetwarzaniu danych pozwalających na podjęcie skutecznych działań w interesie pracodawców, a nie służących jedynie walce z bezrobociem.

Obserwatorium będzie gromadzić i przetwarzać dane pochodzące od pracodawców, których nie posiadają obserwatoria działające przy urzędach pracy.

Jak poinformował dyrektor Obserwatorium Bartłomiej Rokicki, systematyczne monitorowanie sytuacji na rynku pracy leży w interesie pracodawców, jednak konieczne jest zastosowanie innego podejścia niż w przypadku publicznych służb zatrudnienia. Dla pracodawców znacznie bardziej wartościowe niż dane na temat ewolucji stopy bezrobocia, są informacje o możliwościach znalezienia odpowiednio wykwalifikowanej siły roboczej czy choćby o ofertach szkoleń dla pracowników już zatrudnionych.

Przekazując Obserwatorium informacje o swych potrzebach, pracodawcy uzyskają możliwość wpływania zarówno na kształt polityki edukacyjnej, jak i metod aktywnego wspierania zatrudnienia, np. szkoleń.

Obserwatorium to projekt współfinansowany ze środków europejskich realizowany przez KPP wspólnie z OPZZ, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Duchnowska

certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu, mediator rodzinny, specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »